Bayern Münih Teknik Direktörü Pep Guardiola, sezon sonunda yaşanacak ayrılık süreci ile ilgili konuştu.
İspanyol teknik adam, Bavyera ekibindeki görevinin son bulmasının ardından İngiltere Premier Ligi'nde çalışmak istediğini söyledi.

'Bayern'deki misyonum bitti'
Bu sebeple Bayern'le olan sözleşmesini yenilemediğini dile getiren Guardiola, ''Şampiyonlar Ligi'ni kazandığımda Bayern'de olan misyonum tamamlanmıştı. İngiltere'de çalışmak istiyorum. Ama şu anda herhangi bir takımla anlaşmış değilim. Böyle bir durum olması halinde gereken duyuruyu yapacağım. Şu anda bir şeyler söylemem mümkün değil'' dedi.
2013 yılında 68 yaşındaki Jupp Heynckes'in yerine Bayern Münih Teknik Direktörlüğü'ne getirilen Guardiola, ''Eğer onun yaşında biri olsam takımda kalmaya tercih ederim. Ama yalnızca 44 yaşındayım. Yeni rekabetler yaşamak istiyorum'' diye konuştu.

'Bir kulüpte 30 yıl bana göre değil'
Bayern'de geçirdiği 3 yılın kendisi için yeterli olduğunu belirten Pep, ''Bir kulüpte 30 yıl kalmak bana göre değil. Yeni restaurantlar görmek, yeni şehirlerde yaşamak istiyorum'' dedi. 
Bayern Münih'le çalışmanın büyük bir onur olduğunu ve bu şansa layık görüldüğü için duyduğu memnuniyeti dile getiren Katalan teknik adam, ''Bana oldukça kaliteli bir kadro kurdular. Minnettarım. Belki insanlar benim neden ayrılacağımı anlayamıyor. Ancak yeni rekabetler istiyorum. Yeni duygular yaşayıp, yeni stadyumda yeni bir atmosfer yaşamak istiyorum'' ifadelerini kullandı.