Sefa Kalya’nın iki arkadaşı ile birlikte saat 19.05 sıralarında otele geldiği bir süre lobide oturduktan sonra tek başına odasına çıktığı tespit edildi. Saat 23.40 da odasına ayran siparişi veren Sefa Kalya’nın kapıyı açmayarak siparişi almadığı öğrenildi.

Taksim’de bulunan PEAK otel’de kaldığı odada hayatını kaybeden Sefa Kalya’yla ilgili polis soruşturması sürüyor. Polis otel güvenlik kameralarını incelenmesi sonucu Sefa Kalya’nın saat 19.05 sıralarında otele giriş yaptığını tespit etti. Yanında iki kişi bulunan Sefa Kalya’nın bir süre lobide oturduğu daha sonrada onlardan ayrılarak saat 20.45’de odasına çıktığı öğrenildi.

23.40'ta ayran siparişi verdi

Sefa Kalya’nın saat 23.40 sıralarında resepsiyonu arayarak odasına bir ayran istediği öğrenildi. Otel görevlilerinin saat 23.53 sıralarında ayranı Sefa Kalya’nın odasına ayran götürmek için gittiği ancak kapıyı kimsenin açmadığı öğrenildi. Bir süre kapıda bekleyen görevlinin daha sonra aşağı indiği belirlendi. Yetkililer görüntülerin incelemeye devam edildiği soruşturmanın çok yönlü sürdüğü belirlendi.