Galatasaray Burak Yılmaz'ı, Çin'e satarak önemli bir satış gerçekleştirdi ama bu transferin perde arkasındaki iddialar ve dedikodular sürüyor.

Sarı Kırmızılı kulübün eski yöneticilerinden Fatih Altaylı gazetesine yaptığı açıklamada; Burak Yılmaz'ın transferinde bir menajere 1 milyon Euro komisyon verildiğini iddia etti ve bu paranın kime verildiğini sordu. Altaylı'nın bu iddiası üzerine Burak Yılmaz'ın transferinde Çin kulübü ve menajerleri ile görüşmeleri gerçekleştiren yönetici Fatih İşbecer şu açıklamayı yaptı:

"DÜNYANIN HER YERİNDE KOMİSYON ÖDENİYOR"

"Konu çok açık ve net. Dünyanın her yerinde transferde menajerlere komisyon ödeniyor. Bize bu teklifi getiren menajer en başından komisyonunu istemişti. Biz de UEFA Kriteri gereği oyuncuyu satmak istediğimiz için bu şartı kabul ettik ve normalde Trabzonspor'a ödenen komisyonu da hesapladığımızda Galatasaray'a daha fazla para kazandırmak için bu yöntemi seçtik. Divan Kurulu'nda sorulduğu takdirde bu konuyu detaylı bir şekilde
açıklayacağız."

Fatih Altaylı ne demişti?

"Biliyorsunuz Galatasaray, Burak Yılmaz'ı sattı, kulübe para girsin diye. Kaça sattı? Hepimiz Burak'ın 8 milyon Euro'ya satıldığını biliyorduk. Borsaya bile öyle açıkladılar ama yalanmış. Fatih İşbecer herkesi kandırmış, tüm Galatasaray camiasını."

GALATASARAYLI TARAFTARLAR ÇILGINA DÖNDÜ

Sarı-Kırmızılı taraftarlar, yöneticinin bu açıklamalarının ardından sosyal medyadan tepki gösterdi.

Yapılan yorumlardan bazıları şu şekilde: