Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Karadağ ile oynanacak hazırlık maçı öncesinde basın toplantısı düzenledi.

Fatih Terim, Barcelona'da forma giyen Milli takım'ın kaptanı Arda Turan hakkındaki eleştirilere yanıt verdi ve "Bilinmeli ki Arda sahipsiz değildir" ifadesini kullandı. Sakatlığı bulunan Bursaspor'un stoperi Serdar Aziz'in EURO 2016'da forma giymesinin iyileşmesine bağlı olduğunun altını çizen Fatih Terim "Serdar Aziz hızlı bir şekilde iyileşirse benim için tarihin en güzel sürprizlerinden biri olur" dedi.

Fatih Terim'in basın toplantısından satırbaşları şöyle:

"ARDA TURAN SAHİPSİZ DEĞİLDİR"

"Arda'nın sakatlığının olmaması sevindirici. Arda'nın psikolojisi de oldukça iyi. Arda sadece kaptanımız değil, bizim için çok şey ifade eden bir futbolcu. Sizden de rica ediyorum; kendimden de hatırlıyorum. Buradan Arda'ya giden yazılar, tepkiler, sözler, inanın bana orada yazılanlar kadar onu üzmüyordur. Mümkünse orada bir oyuncumuz olmasının gururunu yaşayalım ve ona da bu gururu yaşatalım. Arda, Barcelona'da bir yıldız. Sosyal medyada yazılanları takip ediyorum; felaket. Gazeteleri takip ediyorum; felaket. Barcelona'da olmak başlı başına bir olay zaten. Ben size 'abartın, yanlış yazın' demiyorum ama Arda, Barcelona'da oynuyor. Ben ona 6 ay oynayamadığı dönem önemli maçlarımızda forma verdim. Böyle değerli oyuncularımızı orada tutmaya çalışalım, hatta yanlarına başkalarını yollayalım. İspanya basınında Arda hak etmediği şekilde yerden yere vuruluyor zaten. Hiç olmazsa bizim basınımız ona sahip çıksın. Real Madrid maçının bütün suçu 20 dakika oynayan Arda'nın mı? İspanyol basını haksız davrandı. Onlar da bilmelidir ki Arda Turan sahipsiz değildir. Orada hiç oynamasa bile ben onu Milli Takım'a alırım."

"SERDAR AZİZ BENİM İÇİN SÜRPRİZ OLUR"

"Takımdaki tek ciddi sakatımız Serdar Aziz. Ben onu aslında kampın ilk günü gönderdim ama o 'Gitmiyorum' dedi. Fizyolojik ve psikolojik olarak ne varsa tedavisini yapmaya çalıştık. Ama doktorların bana verdiği son rapor, minimum 3 hafta oynayamayacağı yönünde. Onun kadroda olması bizi çok rahatlatacaktı. Mesela Mehmet Topal'ı daha efektif yerlerde kullanabilirdik. Serdar Aziz şu anda halen aramızda. Ama hızlı bir şekilde iyileşirse benim için tarihin en güzel sürprizlerinden biri olur. Gökhan Gönül'ün de kalçasında ve dizinde ufak bir şey çıktı. Büyük ihtimalle Karadağ maçında onu oynatmayacağız. Gökhan, 2008'de yoktu umarım 2016'yı kaçırmaz."

"110 KM BİZİM HEDEFİMİZ DEĞİL"

"İngiltere maçında gerçekten çok üzüldüm. 2. dakikada gol yiyince insanların akıllarından ne geçtiğini bilebiliyorum daha önce de söylediğim gibi esaretten cesarete doğru gidiyoruz. Erken gole rağmen deplasmanda İngiltere'ye kafa tutan bir takım vardı sahada. Son 10 dakikayı onlar için kâbus haline getirdik. Genel olarak müthiş bir reaksiyon gösteren bir takım gördük. Ama buna rağmen çok sinirlendim ve içeri girince onlara 'Bu seviye başka bir seviye. Onlar 115, biz 110 km koşmuşuz. Bu bile EURO 2016'da bizim hedefimiz değil' dedim. Bu maç, saygı duyduğumuz takımların bize saygı duymasını sağladı. İngiltere maçı umarım bizim için başka şeylerin başlangıcı olur."