Alınan bilgiye göre, Ömrüye (49) ve İbrahim D. (70) çifti, Fuatpaşa Mahallesi Sakıp Sabancı Caddesi'ndeki Kentpark'ta bulunan Kütahya Belediyesi Evlendirme Memurluğunda nikahlarının kıyılmasının ardından farklı araçlara bindi.

Ömrüye D'nin bulunduğu araca, daha önce nikahsız birliktelik yaşadığı iddia edilen Dursun K. (46) tarafından av tüfeğiyle ateş edildi.
Olayda, Ömrüye D. ile otomobilde bulunan sürücü Hüseyin S. (30) ve Fatma K. (59) yaralandı. Sağlık ekiplerince Dumlupınar Üniversitesi Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan yaralılardan Hüseyin S'nin hayati tehlikesi bulunduğu öğrenildi.Kaçmaya çalıştığı öne sürülen Dursun K. ise vatandaşlar tarafından yakalanarak, olay yerine gelen polis ekiplerine teslim edildi.
Görgü tanıklarından Cemil Kahraman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tanımadıkları bir kişinin, evlendirme dairesinden çıkan kişilerden bazılarının bindiği otomobile ateş ettiğini gördüklerini söyledi.Daha sonra sürücünün otomobilden indiğini belirten Kahraman, "Biz 'yapma, etme' derken av tüfekli şahıs, otomobilden inen gence bir el ateş etti. Daha sonra bu kişi otomobilin yanına giderek kadınlara da ateş etti" diye konuştu.