BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Hakemin adaleti

Kemal Belgin
Facebook

Bizim Cahit bu Karabükspor-F.Bahçe maçıyla ilgili beni arayıp da yazı istediğini söyleyince tabii ki ‘tamam’ dedim ama telefonu kapattıktan sonra da ‘Keşke beni Nazi kampında fırına atsaydın Cahit yahu’ demeden de geçemedim.
Bu maç, sokaktan geçen kime sorsanız, hangi takımın sempatizanı olursa olsun rahatlıkla “F.Bahçe, G.Saray ile olan averaj farkını kapatır” derdi. Zaten öyle de oldu. Benim bu maçın teknik yorumuyla ilgili söyleyebileceğim sadece bir iki cümle var; F.Bahçe’nin çift santrforlu düzeni sebebiyle acemiler mangası Karabükspor’un orta alandan bayağı iyi oyuna çıkışıdır. Ama buna karşılık F.Bahçe’nin attıkça gevşemediği, kaptığı toplarla hırslı biçimde hücumu düşündüğünün de altını kalın bir çizgiyle çizelim. Yani o ki, ‘F.Bahçe aradaki averaj farkını kapatır, Göztepe’nin kıyağını beklerim’ diyordu. Karabükspor’da Kage diye bir siyahi oyuncu vardı. Nasıl olsa bu takım düştü, devam edenlere tavsiye ederim.
Bu arada Aykut Kocaman’dan söz etmeden geçemeyeceğim. Ben hayatımda böyle kalıpçı bir antrenöre rastlamadım. Yine oyuncu değişikliklerinde öndeki üçlü aynen değişip, yenileri girdi. Tabii bir-iki cümle de Hüseyin Göçek’e yazmak lazım. Bir F.Bahçe-G.Saray maçında serbest vuruştaki yerini eleştirdiğimde, kendisinin bizim Ömer Faruk’a gelip ‘Çok haklıymış’ dediğini unutamam. Ama Sayın Göçek oyun 1-0 iken o penaltıyı nasıl vermedi Karabük lehine? Versen ne olurdu ki? Fener yine bir bu kadar atardı. Ama anlaşılan o ki, senin göğsündeki kokart henüz tam olgunlaşmamış.
Yazıyı bağlayalım der Cahit şimdi… Bağlayalım tabii. Göztepe-G.Saray maçında neler olmaz ki neler… Ünal Karaman kardeşim bu kadroyla bu takımı nasıl geri döndürür? Bir de Abdullah Avcı’ya acaba üçlü puan cetveli avantajı döner mi?

MAÇIN ADAMI: Fernandao

  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
602254 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/kemal-belgin/602254.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT