BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Yedinci yılda kopan bağlar!..

Ünal Bolat
Facebook
“Yuva kurmak amacıyla döşediği her şeyiyle tamam olan evinin dağılmasını anlayamadı!”
 
Hakan’ın evlilikle ilgili hayallerini anlatmaya bugün de devam ediyoruz.
Buluştukları bir gün Çiğdem’e düğün ile ilgili planlarından bahsetti. Şimdilik abartmaya gerek olmadığını düşündüğünü söyledi. Çiğdemin biraz yüzü gölgelendi. Hakan’ın en korktuğu şey yanlış anlaşılmaktı. Acaba cimri gibi mi anlaşılmıştı?
Çiğdem uzun süredir bunun hayalini kurduğunu hem borçlanmadan bu işlerin olamayacağını anlatıp durdu Hakan’a biraz da sitemli. Hem Çiğdem’in annesi ne zorluklarla evlenmiş. Hiçbir şey yapılmamış ona. Kızının öyle olmasını istemiyormuş.
Hakan bu konuda yalnız olduğuna karar verdi ve işi oluruna bıraktı. Ev tutuldu yeni inşaatı bitmiş bir sitenin pahalı bir dairesinden… Eşyalar alındı son çıkan modellerden… Halı perde seçildi, mobilyalara uyanlardan. Gelinlik salon derken Hakan bir yerden sonra yetişememeye başladı bu hıza.
İnsan işin içine girince bilemiyormuş bu düzen içindeki düzensizlikleri. Hakan harcadıklarının hesabını yapamaz olmuştu. Ama “olsun” dedi “Çiğdem'le yuva kuruyoruz ve inşallah mutlu olacağız” diye teselli etti kendini.
Hakanın düğün gününde de aklının zorlandığı şeyler olmuştu. Bazen ne için para harcadığını bile bilmiyordu.
Herkesin hayran kalacağı bir evliliği geride bırakmışlardı ama evliliklerinin ilk iki yılı borç ödemekle geçti. Bu arada bir kızları oldu yuvalarının neşesi. Masraflar da artmıştı hâliyle… Bu arada doğru orantılı olarak Çiğdem’in de şikâyetleri başlamıştı.
Hakan yetişmeye çalışıyordu eşine ve kızına. Ama gidişatta bir yanlışlık olduğunu düşünüyordu.
Çiğdem, hem isteklerinden geri durmuyor hem de Hakan’a ihtiyaçlar için hep sitem ediyordu. Hep aynı şeyleri giymek zorunda kaldığını söyleyerek Hakan’ın çabalarını yok sayıyordu.
Zaten önce sitemler sonra küsmeler sonra kavgaların çoğu Çiğdem’in iddialı giyim tarzından çıkıyordu. Aslında Hakan bu konuda kendini suçluyordu “neden bunları evlenmeden önce açık açık madde madde konuşmadım? Neden evlenince bir şeylerin kendiliğinden düzelebileceğini düşündüm?” diye...
Ve her geçen gün gemici halatı gibi gerilen bağ, evliliklerinin 7. yılında koptu… Hakan ve Çiğdem ayrılmaya karar verdiler. Üstelik Hakan’ın kendi evimiz olsun diye kredi çekerek aldıkları evlerinin taksitlerinin bitmesine az bir süre kala. Hakan hiç anlayamadı yuva kurmak amacıyla döşediği her şeyiyle tamam olan evinin dağılmasını...
          Yasemin Bağcılar
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
616999 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/unal-bolat/616999.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT