BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Gerçekleri haykırmaya niyetlendim!..

Ünal Bolat
Facebook
“Konferans konusunu birkaç saat önce irademle iptal edip gerçekleri haykırmaya niyetlendim!..”
 
"Ses! Ses deneme bir, iki, üç... Buyurun efendim!.."
Teşekkür ederim.
“Sesim geliyor mu? Lütfen hepiniz can kulağıyla dinleyin beni. Olağan bir konferans için toplandınız ama her zamanki ürün tanıtımlarını içeren bir sunum yapmayacağım. Birazdan benim ve temsilcisi olduğum firmanın gerçek yüzünü göreceğiniz bir sunum tasarladım. Affınızı talep ederek biraz bekleteceğim. Birkaç katmanlı makyajımdan kurtulup hemen geliyorum... 
Evet, beklettiğim için özür dilerim. Ayrıca bu hırpani surat için de özür dilerim.
Neden şimdi sildim, ya da neden sildim, anlatacağım.
Yaşlı değilim fakat küresel kapılma ve toplumsal sürüklenme, kimyasal ve diğer elementli, cazip pazar aracılığıyla sunulan güzel görünme malzemelerinin yıllardır işgalindeyim.
Ve sizleri de bunlarla işgal ettim, ettirildim. Az önce silerken bir daha yapmamaya karar verdim. Yüzümü temizlerken patlak dudaklarımdan, volkanik dağ gibi şişkin elmacık kemiklerden iğrendim. Estetik ameliyatlar, popüler sektörün sosyetik rüzgârıyla yanıma ilişip görselliğime erişti. Pişmanım.
Konferansımızın hâlihazırdaki konusunu birkaç saat önce hür irademle iptal edip “hodri meydan” amacıyla gerçekleri haykırmaya niyet ettim... Niyet ettim bu tüketim çarkından kurtulmaya. Ve sizleri uyandırmaya. Hokus-pokus büyüsünden irkildim. O nedenle işe makyajdan kurtularak başladım. Envaiçeşit tuzakların odak noktası olan devasa şirket temsilcileri tam karşımda, kaşlarını çattı bile; olsun.
Evet şu anki konumuz, mutasyona uğramış tarzımızı iyileştirmek... Nasıl mı olacak bu?.. 
Uzun zamandır ruhumu saran vicdani huzursuzluk yanlışı doğruyu görmeme vesile oldu. Program çizelgemi tamamen değiştirerek, rahatsızlığımı dile getirip sizleri uyandırmayı boynuma borç edindim.
Şirketim ve kuklası olduğum firma, devasa kurum çok kızacak, hatta işten kovacak; yetmeyecek başıma türlü çorap örecek. Farkındayım. Olsun.
Bugün içimden geldiğince konuşacağım. Kovulmak demişken bu fırsatı onlara vermeyeceğim. İstifa ediyorum! Bunu gururla sunuyorum. Hayırlı olsun bana.
Sesimin değdiği herkese anlatmam gerekenler var. Hepinizi ilgilendiren mevzudur bu.
Dün huzurunuzda vicdani rahatsızlığımı dile getirip hepinizden özür diledikten sonra şimdi de hepinize vicdani sorumluluğum gereği doğru bildiklerimi anlatacağım.
Anlatacaklarım var ya… Hepinizi; yaşlıyı genci, kadını erkeği, çoluk çocuk, zengin fakir kısaca, kıskaca alınan herkesi ilgilendiriyor. DEVAMI YARIN
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
610760 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/unal-bolat/610760.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT