BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

“Seni çok özlüyorum...”

Ünal Bolat
Facebook
Tamer, Aylin’i çok sevmişti aslında, fakat adam gibi sevgisine layık olamadı...
 
 
 
Tanıdığım, birbirini çok severek evlenen iki gencin Aylin ve Tamer’in gerçek hikâyesini anlatmaya bugün de devam ediyorum...
Evlilikten sonra sevginin kıymetini bilmeyen Tamer’in ilgisizliği ve sonra da yaptıkları Aylin’i kahrediyordu…
Artık sabrın da sonuna gelinmiş ve Aylin hayatını feda edecek kadar sevdiği erkeğine gerçekten hayatını feda etmişti… O söz geri dönüşü olmayan vedanın son sözüydü aslında: “Beni seviyor musun?”
Tamer, beklenmedik bu söz karşısında iğne sokulmuş gibi irkilmişti. Aylin, Tamer’in konuşmasına fırsat vermeden; “gelinliğim kiralık olmasaydı keşke” Sonra da; “evlenirsen bunları unutma” dedi ve sustu. Bir yerlere gidecek gibiydi sanki.
Tamer eridi bitti, kahroldu o an. Aylin, bir ömürlük çilesini ve içindeki özlemlerini, birkaç sözcükle özetlemişti. Tamer yutkundu, ne diyeceğini bilemedi, sözcükler kelimeler tükenmişti kendisi gibi. Boğazına bir şeyler düğümlendi. Çaresizlik içinde kıvrandı, gözyaşlarını içine akıttı.  Ahh… Geçen yılları bir geri getirebilseydim, diye yumruğunu ısırdı ısırdı…
Hayatlarının kalan kısmını, anlatmaya gerek var mı? Kaçınılmaz sonu anlamışsınızdır sanırım, kaçınılmaz felaketi…
Tamer, Aylin’i çok sevmişti aslında, fakat adam gibi sevgisine layık olamadı...
Aylin artık yok… Tamer’i terk edeli yıllar oldu. Yağmurlu bir cuma sabahı, ebediyen ayrıldılar… Tamer kaprislerini, öfkesini, vicdanına haykırıyor, her gün günahlarıyla hesaplaşıyor artık. Fakat nafile, geçmiş geri gelmiyor…
Tamer, Aylin’i görmeye sık sık gidiyor. Aylin uzaklarda değil, karşıdaki servi ağacının altında… Üzerindeki menekşeler solmasın diye, hep suluyor. Hem suluyor hem ağlıyor. “Elif parmaklı yeşil gözlüm, seni çok özlüyorum çok…” diye.
Satırları okurken, üzüldüğünüzü, Aylin’e çok acıdığınızı, Tamer’e ise öfkelenip çok kızdığınızı biliyorum. Lakin bir dönüp kendinize bakar mısınız? Bazılarımız, hâlâ Tamer gibi değil mi?
Geç olmadan, sevdiklerinizin kıymetini bilin dostlarım. Sevginizi esirgemeyin onlardan, incitmeyin ne olur. Film geriye sarmıyor.
Başka Aylinler solmasın artık… Tanıdığım, birbirini çok severek evlenen iki gencin gerçek hikâyesidir çünkü bu...
         Seyfettin Karamızrak-Eğitimci Yazar
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
617745 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/unal-bolat/617745.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT