BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

TMSF şirketleri borsaya açılsın

Cem Küçük
Facebook
İki gün önceki “TMSF küçük ortakların haklarını koruyacaktır” yazım çok ses getirdi. Devletin ve milletin yanında yer alan insanları ne devletimiz ne de TMSF yarı yolda bırakır.
Burada bir diğer önemli konu da TMSF bünyesindeki şirketlerin borsaya açılması. Önce Erciyes Anadolu Holding CEO’su Alpaslan Baki Ertekin’e de bir teşekkür etmek isterim. Boydak Holding'in adının Erciyes Anadolu olarak değiştirilmesinde onun da payı var. İsim değişikliğine onay vermeyeceğini söyleyen şahsa, “Senden onay isteyen kim?” diyerek ağzının payını vermişti.
Alpaslan Baki Ertekin geçen yıl nisan ayında Erciyes Anadolu bünyesindeki bazı şirketlerin halka arz edileceğini söylemişti. Bu çok yerinde bir karar. Şirketleri halka arz etmek çok akıllıca bir iş.
TMSF bunu yaptığında da önemli bir iş başarmış olacak. Tabii hangi şirketlerin halka arz edileceğini TMSF bilir. Çünkü bazı şirketler tasfiye ediliyor, bazıları daha küçük olduğu için halka açılamıyor...
Bu arada Kaynak Holding’in ve İpek Koza’nın da isimleri değişmeli. Nasıl Zaman diye gazete artık olamazsa, Kaynak ve İpek Koza diye de şirket ismi olmamalı.
 
CEM KÜÇÜK'ÜN DİĞER YAZISI
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
611627 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/cem-kucuk/611627.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT