BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Sayın Kılıçdaroğlu, Yeşim Meltem Şişli’yi görevinden alın

Cem Küçük
Facebook
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli, İSMEK’teki kadın bölge sorumlularına karşı çok ağır konuşmuş. Bölge sorumlusu bekâr kadınlara, “Bunları itfaiyecilerle buluşturun. Bir gece düzenleyin ne böyle herkes bekâr…” gibi bel altı ifadeler kullanmış.
Arkadaş sana ne? İsteyen evlenir isteyen bekâr kalır. Kadınlar evlenmiyor diye, bunları itfaiyecilerle tanıştırın gibi aşağılık yorumları ne yapacağız? Bunu CHP’li bekâr kadınlara soruyorum. Size biri böyle dese ne cevap verirdiniz? Kadınları böyle aşağılamak sizin kitabınızda var mı? 
Meltem Şişli’nin skandalları bunlarla sınırlı değil. Erkeklerin kadınları ezmesini, “Bunlar ancak Orta Çağ’da olur” demiş. Yahu sen ne cahil bir kadınsın. Hiç mi İslam tarihi, Asr-ı Saadet’e bakmadın? Bu kadar mı İslam cahilisin? Başörtülü, dindar insanlardan bu kadar mı nefret ediyorsun? Bari ettiğini belli etme. İnsan utanır çünkü. 
Yeşim Hanım hızını alamamış, “Siz başörtülerinizle otobüse binince terlemiyor musunuz? Zor olmuyor mu?" gibi sorular sormuş. "Kokuyorsunuz” da demiş. 
El insaf! Neresinden tutsan elinde kalıyor. İnsanlara hakaret etme hakkını size kim veriyor? Tamam bazı CHP’liler zaman zaman böyle halkı aşağılarlar. “Bidon kafa”, “göbeğini kaşıyan ayı” vb. sürekli dediler. Birkaç yıldır CHP bunları artık demiyor diyorduk ama gene başladılar.
Üstelik Yeşim Meltem Hanım belediyenin bir çalışanı. Daha etkili bir görevde olsa neler olurdu acaba? Kim bilir dindarlara neler söylerdi? Hak etmediğin bir göreve gelince bunları söyleme hakkını elde ettiğini sanıyor. Yazık!.. 
Bir görevi hazmetmek lazım, hak etmek lazım. Yoksa Yeşim Hanım gibi beyni yanmış tiplere maruz kalırsınız.
Ben burada Sayın Kılıçdaroğlu’na sesleniyorum. Ekrem Bey tatilde olabilir diye size sesleniyorum Kemal Bey. İstanbul Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli’yi görevden alın. Başka türlü bu skandalın etkisi giderilemez. Sürekli önünüze gelecek bir mesele bu. Başörtülü arkadaşlarımızın haklı öfkesi ancak böyle diner. Gereğini yapmalısınız Sayın Kılıçdaroğlu.
 
CEM KÜÇÜK'ÜN DİĞER YAZISI İÇİN TIKLAYINIZ
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
612047 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/cem-kucuk/612047.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT