BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

FETÖ borsası ne durumda?

Cem Küçük
Facebook

Türk tarihinin gördüğü en alçak örgüt hiç şüphe yok ki FETÖ. Bu terör örgütüyle mücadele asla sekmemeli. FETÖ ciddi anlamda püskürtüldü ama hâlâ devlet içinde uzantıları var.
Tabii FETÖ’nün başka alanlarda da faaliyetleri devam ediyor. Kahraman savcılarımız, polislerimiz mücadeleye tam gaz devam ediyor. Bu sayfayı okuyanlar benim yıllardır kimseyi ayırmadan FETÖ konusunda nasıl mücadele ettiğimi bilirler.
Bizim mücadelemizi itibarsızlaştırmak için bazı sitelerin nasıl karalamalar yaptıklarını biliyoruz. Odatv çetesi onlardan biriydi ve tarihin çöplüğüne gitti. Onların avukatlığını yapanlar da İzmir’deki büyük FETÖ’cü iş adamlarının avukatlarıydı. 

FETÖ borsası ile ilgili haberler gelmeye devam ediyor. Orkide Yağları’nın Ahmet Küçükbay’ın yüzde 13’ü hariç malvarlığı iade edildi. Bu gerçeği Fuat Uğur ile defalarca TGRT Haber’de Medya Kritik’te anlattık. Türkiye Gazetesi’nde yazdık. 

Aynes’e mallarının geri verilmek istendiğini yazdık. Konya’da itirafçı Ali Egemen dosyasını  2019 Ocak ayında yazdım. Konya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nin 9 Ağustos 2018’de beraat ettirdiği Referans YMM AŞ’nin sahibi FETÖ’cü Ali Egemen'in sadece 2007-14 arası satın aldığı gayrimenkullerin harç matrahı tamı tamına 9.056.600 TL. Yazıyla dokuz milyon elli altı bin altı yüz lira. Bu gerçekleri hep bizden duydunuz. 

Dünkü Türkiye gazetesinde FETÖ Borsası’yla alakalı önemli bir haber vardı. Benzer bir haber 1 ay önce Cumhuriyet gazetesinde de vardı. FETÖ’nün kasalarından olduğu iddia edilen Ahmet Taçyıldız’ın rüşvetle dosyasını kapatması aslında çok şeyi içinde barındırıyor.

Haberde şöyle yazıyor: “Taçyıldız’ın yurt dışında bulunduğu 3 Eylül 2017 tarihinde Emniyet’in ilgili biriminde pasaport iptalinin bulunup bulunmadığına yönelik bir sorgulama yapıldı. Sorgulamayı yaptıran eski İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Özgür Taşdemir’den başkası değildi. Hakkında inceleme başlatılan Emniyet Müdürü Taşdemir’in iş adamı Ahmet Taçyıldız’dan yüklü miktarda rüşvet aldığı belirlendi.” 

Şimdi soru şu: Ahmet Taçyıldız darbeden sonra eniştesi Zaman gazetesinin eski sahibi Ali Akbulut’la yurt dışına kaçtı mı? 2017 sonuna kadar Türkiye’ye dönmedi mi? O arada rüşvet verdiği söylenilen dönemin İstihbarat Şube Müdürü Özgür Taşdemir’e pasaportunda iptal olup olmadığını sordu mu? İçişleri Bakanlığı’nın raporlarında köşkü rüşvet olarak Özgür Taşdemir’e verdiği yazılı...

Bence Ahmet Taçyıldız’ın bu sorulara cevap vermesi lazım. Özellikle darbeden sonra soluğu yurt dışında aldı mı ve polis şefi Özgür Taşdemir’le ilişkisi açıklanmalı...

Hiç kimse FETÖ’cüleri korumamalı. Benim FETÖ’cüm iyidir anlayışı yanlıştır. FETÖ’cülerden bir kuruş bile alan suçludur. Haksız mıyım?

 
 
 
 
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
612619 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/cem-kucuk/612619.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT