BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Bir FETÖ tezgâhı haber

Cem Küçük
Facebook
Almanların Die Welt gazetesinde geçen günlerde bir analiz çıktı. “Erdoğan'ın hesaplanmış savaşı”  başlıklı analizde, "Türk Cumhurbaşkanına kalsaydı, donanma Doğu Akdeniz'de bir Yunan gemisini batırmış olacaktı" diye yazıldı. Hatta gazete daha da ileri gitti ve şunları da ekledi:
Komutanlar bunu reddedince, başka biri, bunun yerine bir Yunan uçağını düşürmeyi önerdi. Pilotun otomatik fırlatma koltuğu ile kurtulabileceği belirtildi. Ancak komutanlar bunu da kabul etmedi."
Bir kere bunun üfürükten başka bir şey olmadığı muhakkak. Die Welt bunu yazdı ve bütün Alman medyası gerçekmiş gibi üzerine atladı. Özellikle Deutche Welle, Türkçe sayfasında buna yer verdi. 
Böyle bir yorumu okuduğunuzda bu haberin kaynağının Avrupa’da yaşayan FETÖ’cüler olduğu hemen ortaya çıkıyor. Çünkü Türkiye’ye karşı bir yalan söylenecekse FETÖ’cüler bunu Avrupa’daki gazetecilere söylüyorlar. Hiçbir doğrulatma mekanizmasına başvurma gereği duymayan gazeteciler de bunu gazetelerine taşıyorlar. Bazı Alman gazeteciler kendi ülkelerinin istihbaratlarına danışıyorlar. Böyle bir yalan onların da işine geliyor. 
Böylece sanki Türk devletinin yönetim katında sorun varmış gibi yansıtılıyor. Askerlerle Erdoğan arasında anlaşmazlık varmış gibi yazı yaz. Ne de olsa bunun içeride ve dışarıda alıcısı var... 
Bu tür içi boş iddiaları genelde İsveç’te yaşayan FETÖ’cü terörist Abdullah Bozkurt dile getiriyor. Nordic Monitor’da palavralarını yazıyor, oradan da Jerusalem Post ve diğerleri yayıyor. Almanlar da bu algıya oynuyor... 
Kaç yıldır aynısını yapıyorlar ama hiçbir sonuç aldıkları yok. Çünkü yalan dışında yazacakları malzeme kalmadı. 
Acı olan şey Türkiye’de bu asılsız palavraları alıp köşelerine taşıyanların hazin durumu. Yapmayın etmeyin! Bu palavralara kanmayın. Türkiye’de uzun zaman sonra ilk kez kurumlar arası tam mutabakat var. Dış politika konusunda zaten bir görüş ayrılığı yok. Avrupa ve FETÖ’cüler bundan rahatsız. 
Akdeniz’de Yunanistan’a arka çıkıyorlar ama sonuç sıfır. Ne Almanya ne Fransa bir şey yapabiliyor. Türkiye dik durdukça ve yıldıramadıkça yalana başvuruyorlar. Tabii yalan deyince de akla FETÖ gelir. Yıllarca Türkiye’de yaptıklarını dışarıda yapmaya deniyorlar ama nafile... 
 
 
 
 
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
615157 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/cem-kucuk/615157.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT