BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

MİT Kanunu ve Türkiye düşmanları

Cem Küçük
Facebook
Millî İstihbarat Teşkilatının 27. maddesi çok açık. Bir daha okuyalım: “MİT’in görev ve faaliyetlerine ilişkin bilgi ve belgeleri, yetkisiz olarak alan, temin eden, çalan, sahte olarak üreten, bunlar üzerinde sahtecilik yapan ve bunları yok eden kişiye dört yıldan on yıla kadar hapis cezası verilir.
MİT mensupları ve ailelerinin kimliklerini, makam, görev ve faaliyetlerini herhangi bir yolla ifşa edenler ile MİT mensuplarının kimliklerini sahte olarak düzenleyen veya değiştiren ya da bu sahte belgeleri kullananlara üç yıldan yedi yıla kadar hapis cezası verilir.”
Karanlık Oda’nın yaptığı tam da budur. Bile bile, isteye isteye Libya’da görev yapan ve şehit düşen MİT mensubu arkadaşımızın kimliğini ifşa ettiler. Sayfalarında, köşelerinde, sitelerinde yayınladılar. 
Nitekim mahkeme devreye girdi ve gereken hukuki işlem yapıldı. İki gün önce karar verildi. Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan'a 3 yıl 9 ay, Murat Ağırel'e 4 yıl 8 ay 7 gün hapsine karar verildi. Üst sınır 7 yıldı. Şimdi bunun İstinaf ve Yargıtay aşaması var. Ben onaylanacağını düşünüyorum. Zaten kanun maddesi açık. 
Bu olay patlak verdiğinde Sözcü gazetesinden Deniz Zeyrek "olayın MİT’le ilgili olduğunu görünce haber yapmadım" demişti.
Karanlık Oda’nın Türkiye’nin kötülüğü için çalıştığını herkes biliyor. Millî ve yerli herkese saldırıyor bu site. Devletin içindeki herkes de bu görüşte. Her bir üyesi Türkiye’yi uluslararası alanda zor durumda bırakmak için çırpınıyorlar. 
Bir de bunlara destek olmak için adliyelere giden var. CHP ve HDP’den bir heyet her zamanki gibi oradaydı. “Gazetecilik suç değildir” gibi ikna edici olmayan argümanlar kullanıyorlar. Madem yaptığınızın suç olmadığını düşünüyorsunuz o zaman benzer haberleri gene yapın. Ne duruyorsunuz? Millî güvenliği ihlal edin görelim! 
Karanlık Oda, her zaman aynısını yaptı. FETÖ’cülerin Karşı gazetesinde çalıştılar. “Bazı gizli belgeleri bize MİT verdi” dediler. Sırf AK Parti karşıtlığı ve Başkan Erdoğan nefretinden dolayı FETÖ’yle iş birliği yaptılar. Her zaman da çamura yattılar. Ne kadar Türkiye düşmanı varsa Odatv ile iş birliği yapmıştır. 
Bakın mesela Sakarya'nın Akyazı ilçesinde jandarmanın düzenlediği operasyona gözaltına alınan Fatih Nurullah takma adını kullanan Fatih Şağban (58) küçük yaştaki çocuğa cinsel istismar suçlamasıyla tutuklanmıştı. Soner Yalçın'ın imtiyaz sahibi olduğu Odatv’nin haberlerinde Eyüp Fatih Şağban’ı tarikat lideri ve efendi olarak tanıttığı ve konuşmaları üzerinden operasyonel haberler yaptığı ortaya çıktı. 2016 yılında Odatv’nin manşetten yayınladığı haberde çocuk istismarcısı Fatih Şağban’ın şu ifadeleri dikkat çekiyor:
“Bu hükûmeti maneviyatta Ahmet Davutoğlu'na teslim ettik. Tayyip Bey'in misyonu tamamlanmıştır. Vazifesini yapmıştır. Tayyip Bey bir şekilde desteklemek, onları ilerletmek gibi duygularla hareket ediyor ama, burada çok çamlar da devriliyor yani." (Sabah gazetesi)
Odatv zaten kapandı ama yayınını illegal olarak devam ettiriyor. Odatv4.com üzerinden kara propaganda yapıyor. Tabii kimse yemiyor. Odatv yerli ve millî  insanlara haksız yere saldırdı ama sonunda kaybeden kendi oldu.
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
615250 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/cem-kucuk/615250.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT