İnternetin her geçen gün daha da fazla tercih edildiği günümüzde, bu platformdan alışveriş yaparken çok sayıda kişinin güvenlik konusunda endişeleri var. Bu endişeleri minimuma indirmek için ortaya atılan en kullanışlı fikirlerden birisi ise paykasa ve astropay gibi kart uygulamalarıdır.

İnternet alışveriş konusunda olukça avantajlı bir ortam. Hemen hemen her türden ürünü internetten sipariş vermek ve evinize kadar getirtmek mümkün. Üstelik çoğu mağaza belirli fiyatın üstündeki alışverişlerde kargo ücretini de size ödetmiyor. Bu sayede yaptığınız alışverişlerde fazladan ücret ödemek zorunda da kalmıyorsunuz.

Tüm bu avantajlarına rağmen internetten alışverişten çekinen bu konuda da haklı olan çok sayıda insan var. İnternette alışveriş sırasında kişiler kart bilgilerini bilgisayara girdiklerinde, bu kart bilgilerinin başkalarının eline geçip geçmediği konusunda kararsız kalıyorlar. Bu durumun özellikle yabancı sitelerden ve küçük ölçekli sitelerden alışveriş yapıldığında daha fazla geçerli olduğunu söyleyebiliriz.

Bu noktada aracı bir kart uygulamasına ihtiyaç duyuluyor. Aracı ve güvenilir bir kuruma verilen kart bilgileri sonrası oluşturan paykasa ve astropay gibi sanal kartlarla tek seferlik ödemeler yapmak mümkün. Bu sayede kişiler kartları ile başkalarının alışveriş yapıp yapamayacağı konusunda endişe duymuyorlar.

Paykasa ve Astropay Ne İşe Yarar?

İnternetten alışveriş yapmak, bir siteye üye olmak veya bir hizmet almak istiyorsunuz fakat kart bilgilerinizi alışveriş yapacağınız siteye veya kimselere doğrudan vermek istemiyorsunuz. Bu noktada sanal kart uygulamalarından faydalanmak mümkündür. Paykasa ve astropay ve otopay gibi sanal kart uygulamaları internette güvenilir bir şekilde alışveriş yapabilmeniz için tasarlanmış kartlardır. Paykasa ve astropay türü kartların satışın yapan sitelerden alınacak bu hizmette, içerisinde hazır bakiyeler bulunan kartları satın alırsınız ve bu kartlarla istediğiniz alışverişleri yaparsınız. Alışverişinizi yaptıktan sonra kartınızı bozdurma ve kalan parayı tekrardan hesabınıza yatırma gibi bir seçeneğiniz de vardır.

Sanal Kart Uygulamalar İle Nerelerden Alışveriş Yapılabiliyor?

Paykasa, otopay ve astropay türü kartların oldukça popüler kartlar olduklarını söyleyebiliriz. Bu kartlarla gerek en popüler sitelerden gerekse de, popülaritesi düşük sitelerden alışveriş yapmak mümkündür. Bu kartlar aracığıyla alışveriş yapacağınız siteler kartlarınızdan hiçbir kesinti yapmayacağı gibi, bazı sitelerin bu kartlara özel indirimler uygulaması da söz konusudur. Eğer bir site her karttan ve her işlemden belirli bir kesinti yapıyorsa mevzu bahis kesintiyi sanal kartlar üzerinden de yapacaktır fakat paykasa türü sanal kartlara özel bir kesinti yapan web sitesi bulunmamaktadır.

Paykasa Fiyatları ve Güvenlik Konusu

Paykasa fiyatları tedarikçiden tedarikçiye değişim gösterir. Genelde bu tedarikçiler bu hizmet için oldukça uygun kesintiler yaparlar. Yaptıkları kesintilerin cüzi miktarlarda olduğunu söyleyebiliriz. Ek olarak bu firmalar mevcut döviz kurları üzerinden hizmet veren firmalardır. Döviz kurlarında olan değişimler paykasa fiyatları üzerinden değişimler yapabilir.

Paykasa fiyatları Dolar veya Euro üzerinden belirlenir. Müşteriler TL olarak ödedikleri kartlar içerisindeki paraları ister Türk lirası, ister Euro isterlerse de Dolar olarak kullanmayı tercih edebilirler.

Bu kartlarla internet üzerinden yapılan alışverişlerde kaygı duymaya gerek yoktur. Bu kartlara ödemeler yapıldıktan sonra yapılan harcamalarda kartlar iptal olurlar ve kalan para kişilerin hesaplarına geri yatırılır bu sayede kimse internet üzerinden alışveriş yapılan bu kartlara ulaşamaz. Kart bilgilerine ulaşılsa dahi tek seferlik bir alışveriş olduğu ve içerisinde para olmadığı için kimse bu kartla alışveriş yapamaz.

Bununla birlikte astropay ve paykasa gibi kartları satın alırken, satın alınan firmaya ve bu firmanın güvenilirliğine dikkat etmekte fayda vardır. Popüler internet platformlarında bu web sitelerinin hangilerini iyi olduğu üzerine araştırma yapılabilir.

İlandır.