BIST
9347.17
%0.38
(35.06)
Dolar
31.0772
%0.28
(₺0.09)
Euro
33.6835
%0.11
(₺0.04)
Sterlin
39.3598
%-0.01
(₺0.00)
Altın
2108.232
%-0.12
(-₺2.54)
Bitcoin
$51412
%-0.97
Ethereum
$2975.8
%-1.11
AVAX
36.79
%-2.28
Ekonomi - Ekonomi
2 saat 4 dakika önce

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı uyardı: Gıda arz güvenliği problemimiz yok

Yumaklı, patates üretim merkezlerinden olan Nevşehir’deki soğuk hava deposundan seslendi: “Ülkemizin gıda arz güvenliğiyle alakalı bir problemi yoktur. Fiyat hareketlerini bunun üzerinden tanımlayıp tüketici zararına yol açacak eylemlere müsaade etmeyeceğiz.”
Ekonomi - Ekonomi
2 saat 24 dakika önce

Sanayici paslanmaz çelikte dışa bağımlılığı kırmak istiyor! "Baba Yiğit'' aranıyor

Paslanmaz çelik millî muharip uçağı KAAN başta olmak üzere savunma sanayi, havacılık, gemi, otomotiv, inşaat ve mutfak sektöründe kullanılıyor. Türkiye’de paslanmaz çelik üretimi yapılmadığını belirten TUSİD Başkanı Bekir Topuz, dışa bağımlılığın azaltılması için devletin öncülüğünde yerli babayiğitlere ihtiyaç olduğunu söyledi.
 - İstanbul'a kentsel dönüşüm desteği!
5 saat önce

İstanbul'a kentsel dönüşüm desteği! 700 bin TL hibe ve kredi Resmi Gazete'de

İstanbul'da evi kentsel dönüşüme giren kiracılara 100 bin TL tahliye desteği verilecek. Kentsel dönüşüm kapsamında hak sahipleri için 700 bin TL hibe, 700 bin TL de kredi desteği sağlanacak. İşyerlerine ise 350 bin TL hibe, 350 bin TL kentsel dönüşüm desteği verilecek. kentsel dönüşüm kredilerinin süresi ise 10 yıl olarak belirlendi.
 - NASDAQ borsası bir günde servet kazandırdı
5 saat 38 dakika önce

NASDAQ borsası bir günde servet kazandırdı! Nvidia CEO'su açık ara en çok kazanan milyarder oldu

Oyunculara yönelik grafik işlemciler üreten Nvidia bu kez borsada yaptığı ralliyle gündeme geldi. NASDAQ borsasında işlem gören Nvidia bir günde yüzde 15 yükselerek pazar değerini 1,92 trilyon dolara çıkardı. Nvidia'nın bu yükselişinden en karlı CEO'su Jensen Huang çıktı. Huang bir günde 9 milyar dolar kazanarak en zenginler listesinde açık ara en çok kazanan milyarder oldu.
 - Dolar ve altın zirveden geriledi
10 saat 28 dakika önce

Merkez kararlılığını gösterdi, dolar ve altın zirveden geriledi! ‘Ek sıkılaşma’ mesajı, harareti düşürdü

Dolar ve altında son dakika… TCMB’nin faizleri yüzde 45 seviyesinde sabit bırakmasının ardından, karar metninde "Gerekirse para politikası duruşu sıkılaştırılacaktır" vurgusu öne çıktı. Dolar serbest piyasada tekrar 31,00 TL’nin altına sarktı. Kapalıçarşı’da gram altın fiyatı da 2132’den 2117 TL’ye kadar geriledi. Analistler, “TCMB’nin kararlılığını ortaya koyması Kapalıçarşı’da harareti düşürdü. Gözler bundan sonra gelebilecek sıkılaşma adımlarında olacak” değerlendirmesinde bulundu.
 - Yabancılardan Türkiye'ye son 6 haftada dev yatırım
12 saat 26 dakika önce

Yabancı yatırımcının Türkiye'ye ilgisi artıyor! Son 6 haftada 513 milyon dolarlık hisse alımı yaptılar

Yabancı yatırımcıların son dönemde Türkiye'ye olan ilgisi arttı. Yabancılar son 6 haftada borsada 513 milyon dolarlık alım yaptılar. Yani yabancılar bu dönemde Türkiye'ye yaklaşık 16 milyar liralık yatırım yapmış oldu.
 - Merkez Bankası rezervlerinde büyük düşüş
12 saat 56 dakika önce

Merkez Bankası rezervlerinde büyük düşüş! İşte kasadaki miktar

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB) toplam rezervleri, 16 şubat haftasında bir önceki haftaya göre 719 milyon dolar azalışla 134 milyar 208 milyon dolara geriledi.
 - Enflasyon mesajı! Yıl sonunu işaret etti
13 saat 48 dakika önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan enflasyon mesajı: Yılın sonuna doğru rahat nefes alacağız

Denizli'de düzenlenen mitingde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, enflasyon mesajı verdi. Erdoğan, "Bu yılın sonuna doğru enflasyonun hızla düşmeye başlamasıyla hep birlikte daha rahat nefes alacağız." dedi.
 - Merkez Bankası bir daha faiz artıracak mı?
14 saat 24 dakika önce

Merkez Bankası bir daha faiz artıracak mı? Karar metninde dikkat çeken ifade

8 aylık serinin ardından şubatta faizi yüzde 45'te sabit bırakan Merkez Bankası'nın karar metninde dikkat çeken bir ifade yer aldı. Metinde "Enflasyon görünümünde belirgin ve kalıcı bir bozulma öngörülmesi durumunda ise para politikası duruşu sıkılaştırılacaktır." denildi. Böylece enflasyonda yükseliş olması durumunda faiz artışlarının devam edeceğinin sinyali verilmiş oldu.
 - Şimşek'ten seçim sonrası için net mesaj
14 saat 32 dakika önce

Şimşek'ten seçim sonrası için net mesaj: Spekülasyonlara itibar etmeyin, politikalarımız aynen devam edecek

Yabancı yatırımcıların Türkiye'ye olan ilgisinin arttığını belirten Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya üzerinden dikkat çeken bir mesaj paylaştı. Yabancı yatırımcılara güven veren politikaların devam edeceğini belirten Bakan Şimşek, "Uyguladığımız politikalar, seçim sonrasında da hedeflerimiz doğrultusunda devam edecek. Bu çerçevede; dolaşıma kasıtlı olarak sunulan spekülasyonlara itibar etmeyiniz." dedi. 
 - Merkez'in kararı sonrası kredi kartı faizleri değişecek mi?
14 saat 57 dakika önce

Merkez faizi sabit bıraktı, peki kredi kartı faizleri martta değişecek mi?

Merkez Bankası'nın 8 aylık faiz yükseltme serisini sona erdirerek, faizi yüzde 45'te sabit bıraktı. Merkez'in kararı sonrası "Kredi kartı faizlerinde bir değişiklik olacak mı?" sorusu araştırılmaya başlandı. Aralık ayında alınan karar doğrultusunda kredi kartı faizlerinde değişiklik olmayacak.
 - Merkez Bankası, merakla beklenen faiz kararını açıkladı
15 saat 34 dakika önce

8 aylık seri sona erdi! Merkez Bankası faizi yüzde 45'te sabit bıraktı

Merkez Bankası Şubat 2024'e ait faiz kararını açıkladı. Merkez Bankası, piyasa beklentisi doğrultusunda faizi yüzde 45'te sabit bıraktı. Böylece 8 aylık faiz yükseltme serisi sona erdi. 
 - Vatandaşın yastık altında ne tuttuğu açıklandı!
17 saat 26 dakika önce

Vatandaşın yastık altında ne tuttuğu açıklandı! İşte tasarruf sahiplerinin favorileri

Vatandaşın 2023 yılında yastık altında en fazla ne tuttuğu açıklandı. Araştırma sonuçlarına göre tasarruf sahiplerinin sayısı, 2023'ün son çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre 3 puan artışla yüzde 23,3 seviyesine yükseldi. Bu, tasarruf sahipliğinde 2011 yılından bu yana görülen ikinci en yüksek oran oldu. Tasarrufu sahiplerinin tercihlerinde, yastık altı altın ve nakit son çeyrekte yüzde 26 ile birinci sırada yer alırken, bankalarda biriktirilen altın yüzde 16 ile ikinci sırada yer aldı.
 - Ruslar, Türkiye'den banka almak için görüşmelere başladı
17 saat 31 dakika önce

Ambargo başka çare bırakmadı! Ruslar, Türkiye'den banka almak için görüşmelere başladı

Yaptırımlar nedeniyle Türk bankaları Rusya'dan toplu ödeme kabul etmiyor. Rus şirketlerle çalışmayı reddeden Türk bankaları, bu şirketlerin hesaplarını da kapatmaya başladı. Rusların ticareti sürdürmek için Türkiye'de banka açmaktan başka şansı kalmadı. Rus şirketler Türkiye'den banka almak için görüşmelere başlarken, Türk Kalkınma Bankası için teklifte bulunulduğu öne sürüldü. 
 - Bitcoin'de kritik dönemeç! Bu seviye aşılırsa...
17 saat 57 dakika önce

Bitcoin iki arada bir derede sıkıştı! Büyük patlama yaklaşıyor mu?

Bitcoin’de son dakika! Son bir ayda yaklaşık yüzde 30 yükselerek dikkat çeken Bitcoin’de, 15 Şubat sonrası 8 gündür yatay görünüm takip ediliyor. Aşağıda 50.600 yukarıda ise 52.800 dolar arasında sıkışan Bitcoin; 22 Şubat işlemlerinde 51.800 dolardan fiyatlanıyor. ETF (ABD fonları) desteği ve Halving (Bölünme) beklentilerine dikkat çeken analistler, “Üç haftada Bitcoin’e 4,3 milyar dolarlık para girişi var. 49.000 dolar desteği korunduğu müddetçe pozisyonlar da korunabilir. 52.800 dolar aşılırsa ivmelenme hızlanabilir” uyarısında bulunuyor.
 - Akaryakıt krizindeki ülkeden ilginç takas!
17 saat 57 dakika önce

Akaryakıt krizindeki ülkeden ilginç takas! Çay verip petrol alıyorlar

İnsanların iki gün aracıyla benzin sırasında beklediği Sri Lanka, ülkenin petrol ihtiyacını karşılamak için ilginç bir yola başvurdu. Nakit sıkıntısı çeken ülke, İran'a olan 251 milyon dolarlık petrol borcunun 20 milyon dolarlık kısmını çay ile ödedi. Sri Lanka'da üretilen Seylan çayı, diğer çaylardan daha açık renkli ve hafif olması nedeniyle sıkça tercih ediliyor.
 - Son kulis bilgisi emeklileri sevinçten havalara uçuracak
18 saat 17 dakika önce

Emekliye seyyanen zam olur mu? Emekli ikramiyeleri 5 bin TL'ye çıkar mı? SGK Uzmanı İsa Karakaş canlı yayında kulis bilgisini paylaştı 

En düşük emekli maaşı 10 bin TL'ye, ikramiyeler ise 3 bin TL'ye çıkarılmıştı. Ancak milyonlarca emekli bu rakamların güncellenmesini istiyor. Peki emekliye seyyanen zam olur mu? Emekli ikramiyeleri 5 bin TL'ye çıkarılır mı? SGK Uzmanı İsa Karakaş canlı yayında kulis bilgini paylaştı. İşte emeklilerle ilgili son durum...
 - Yemeği öğrenciler belirledi, Rektör müjdeyi verdi: Zam yok
18 saat 18 dakika önce

3 çeşit yemek 14 TL! Yemeği öğrenciler belirledi, Rektör müjdeyi verdi "Zam yok"

Mersin Üniversitesi'nde 'yemek bizden menü seçimi sizden' projesi uygulamaya geçti. Proje kapsamında yemekhanede öğrencilerin seçtiği yemekler çıkarılmaya başlandı. Rektör Prof. Dr. Erol Yaşar, yemeğe katılarak öğrencilere eşlik etti. Burada müjdeli haberi veren Yaşar, 14 TL olan yemek ücretine zam yapılmayacağını söyledi. Yaşar, doymayan öğrencilerin artık ücretsiz bir şekilde ek yemek alabileceğini de açıkladı.
Ekonomi - Ekonomi
18 saat 47 dakika önce

Belediyede haftalık çalışma süresi 40 saate düştü, işçilerin bayram ikramiyelerine büyük zam geldi

Mezitli Belediyesi ile DİSK Genel İş Sendikası arasında 'Mutlu Mezitli Şirketi' bünyesinde faaliyet gösteren çalışanları kapsayan toplu iş sözleşmesi ek protokolü imzalandı. Protokol ile işçilerin haftalık çalışma süresi 45 saatten 40 saate indirilirken çeşitli maddi konularda da iyileştirmeye gidildi. Ayrıca günlük yemek parası 70 TL'den 200 TL'ye, Ramazan Bayramı ikramiyesi 400 TL'den 2 bin TL'ye, Kurban Bayramı ikramiyesi ise 600 TL'den 3 bin TL'ye çıkarıldı. 
 - Evlenenler azaldı, evlilik yaşı yükseldi!
19 saat 6 dakika önce

Evlenenler azaldı, evlilik yaşı yükseldi! Boşanmalarda '5 yıl' detayı dikkat çekti

TÜİK, 2023 yılına ilişkin Evlenme ve Boşanma İstatistiklerini yayımladı. Buna göre, evlenen çiftlerin sayısı 2022 yılında 575 bin 891 iken 2023 yılında 10 binin üzerinde azalarak 565 bin 435 oldu. Bin nüfus başına düşen evlenme sayısını ifade eden kaba evlenme hızı binde 6,63 olarak gerçekleşti. Boşanan kişi sayısı 2022'de 184 bin 437 iken, 2023'te 171 bin 881'e geriledi.
 - Deprem bölgesinde anahtar teslimleri başladı!
19 saat 26 dakika önce

Deprem bölgesinde anahtar teslimleri başladı: Bizi rezillikten kurtardı

6 Şubat depremleri sonrası yapımına başlanan ve bir yılda tamamlanan ilk etap kalıcı deprem konutlarında hak sahipleri anahtarlarını teslim almaya başladı. Hak sahiplerini belirlemek için yapılan kura çekimi 6 Şubat'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla yapılmıştı. Bugün yeni evine kavuşan depremzedelerden Osman Bülbül, "Evim polis lojmanlarındaydı ve burası çıktı kısmet olursa buraya taşınacağız. Allah razı olsun bizi rezillikten kurtardı" sözleriyle mutluluğunu dile getirdi.
Döviz Çevirici
Bugün 1000 ₺ Ne Oldu
Dolar
1002.8
Euro
1001.1
Altın
998.8
BIST
1003.8