BIST
9385.48
%0.12
(11.27)
Dolar
31.1263
%0.27
(₺0.08)
Euro
33.8182
%0.56
(₺0.19)
Sterlin
39.5691
%0.5
(₺0.20)
Altın
2114.233
%-0.06
(-₺1.20)
Bitcoin
$51019
%-1.42
Ethereum
$3050.9
%-1.58
AVAX
36.66
%-1.19
 - Sirkeci-Kazlıçeşme hattıyla 785 milyon euroluk tasarruf
4 saat 26 dakika önce

Sirkeci-Kazlıçeşme hattı açılıyor! Bakan Uraloğlu açıkladı: 785 milyon euroluk tasarruf sağlayacak

Sirkeci-Kazlıçeşme tren hattına değinen Bakan Uraloğlu, "İstanbulluya öncelikle zaman kazandıracağız, sonra enerji tasarrufu. 785 milyon euroluk tasarruf yapacağız yani harcadığımızın 8 katı kadar tasarruf yapacağız" dedi.
Ekonomi - Ekonomi
5 saat 38 dakika önce

Alım için 'fırsat kollayanlar' dikkat! İslam Memiş, tarih vererek altın alacakları uyardı ve 2 rakam verdi

Ons altın, geçen hafta yeni seviyeleri test etti. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, önümüzdeki haftayı işaret ederek, hızlı yükselen altının biraz 'soluklanabileceği'ni söyledi. Memiş, 'Altın satış yiyebilir' ifadelerini kullanarak alım için 'fırsat kollayanlara' 2 farklı rakam verdi.
Ekonomi - Ekonomi
5 saat 57 dakika önce

Daha yüksek promosyon almak isteyenler elini hızlı tutmalı! Bankalar fiyatları artırdı, son gün 29 Şubat! Özel sektör detayı dikkat çekti

Emekliler için bankaların verdiği promosyonlarda yeni düzenlemeler mevcut. Emekliler, daha yüksek promosyon için 29 Şubat'a kadar başvurabilir. Yeminli Mali Müşavir ve Ekonomist Muhammet Bayram da, özel sektör çalışanlarına ilişkin bir ayrıntıya dikkat çekti. İşte tüm bankaların promosyon miktarları...
 - Hayvancılıkta yol haritası belli oldu!
6 saat 13 dakika önce

Hayvancılıkta yol haritası belli oldu! Bakan Yumaklı duyurdu

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, 2024-2028 yıllarında uygulanacak "Hayvancılık Yol Haritası" kapsamında, üretimin, maliyet, kapasite ve pazarlama imkanları doğrultusunda planlamasını oluşturduklarını belirterek, "Aile işletmelerine tüm hayvancılık desteklemelerinde ilk defa ilave destek veriyoruz. Bu sayede aile işletmeleri temel destekle aynı oranda ilave destek alarak, en az iki kat destek almış olacak." dedi.
Ekonomi - Ekonomi
6 saat 20 dakika önce

'Para nerede' akımı Türkiye'ye yayıldı! Euroları dağıtıyorlar, bulan göbek atıyor

Sosyal medyadaki 'para nerede' akımı Türkiye'yi sardı. Şehrin bazı noktalarına paralar saklanıyor, yayınlanan videodaki ipuçlarını takip edenler ise parayı bulmaya çalışıyor. Bu akımda başarılı olanların kimisi 10, kimisi 20, kimisi 50 euroya sahip oluyor.
Ekonomi - Ekonomi
6 saat 34 dakika önce

Emekliler için kritik gün yarın! Hem seyyanen zam hem ikramiye... Ankara kulislerinde bunlar konuşuluyor, uzmanlar tarih verdi

Emekliye seyyanen zam, gündemdeki yerini koruyor. SGK Uzmanı Özgür Erdursun emekliye ek zam için mart ayına dikkat çekerken seyyanen zam için 2 ila 4 bin TL arasını işaret etti. Ankara'daki kulisler sonrası emeklilerin gözü yarın gerçekleşecek Meclis Genel Kurulu'na çevrildi.
 - Yok böyle kazanç! Bu getiriyi görenler, borsaya koşuyor
6 saat 45 dakika önce

Yok böyle kazanç! Bu getiriyi görenler, borsaya koşuyor

Şubat ayında yeniden başlayan halka arzlar, tavan serileri ile göz kamaştırıyor. Borsanın yenilerinden Pasifik Teknoloji 9 işlem gününde yüzde 135, Bor Şeker 7 işlem gününde yüzde 94 yükselişe imza attı. Bu getiriyi gören yatırımcılar yeniden borsaya akın etmeye başladı. Ocak sonunda 7 milyon 280 bin olan yatırımcı sayısı, geçen hafta 8 milyon sınırına dayandı. 22 Şubat’ta işlem görmeye başlayan Limak Çimento da tavan serilerine devam ediyor. Bu hafta ise Mogan Enerji Yatırım Holding ve Artemis Halı için talep toplama işlem gerçekleştirilecek.
 - Bu 3 hisse gitmeden, borsada ralli zor!
6 saat 47 dakika önce

Bu 3 hisse gitmeden, borsada ralli zor!

Borsada son dakika… Geçen hafta 9416 ile zirve yapan ve 9374’ten kapanış gerçekleştiren BIST100’de, yeni hafta beklentileri temkinli iyimserliğe işaret ediyor. Endekste 9500-9600 seviyelerinin bu hafta görülebileceğini belirten analistler, “Borsada yaklaşık yüzde 20 ağırlığa sahip Türk Hava Yolları, TÜPRAŞ ve BİM eşlik etmezse, endeksin ralli yapması kolay değil. Özellikle THYAO ve TUPRS hisselerinde yorgunluk var. Kısa vadede 11 bin-12 bin seviyeleri beklenmemeli. 8800-9000 bölgesi destek olarak izlenmeli” uyarısında bulunuyor. 
 - Yanıltıcı reklamlara rekor ceza
7 saat 18 dakika önce

Bakanlık affetmedi! Aldatıcı ve yanıltıcı reklamlara geçit yok

Ticaret Bakanlığı Reklam Kurulu, tüketicileri aldatan, yanıltan, tecrübe ve bilgi eksikliklerini istismar eden aldatıcı reklam veya haksız ticari uygulamalara toplamda 47 milyon 900 bin 904 lira idari para cezası uygulanmasına karar verdi.
Ekonomi - Ekonomi
7 saat 18 dakika önce

EYT'li olmayana kademeli emeklilik! 43-45 yaş detayı: Yerel seçim öncesi şartlar kulislere yansıdı...

Hükümet, EYT'yi kaçıranlar için yerel seçim öncesi müjde vermeye hazırlanıyor. Kademeli Emeklilik ile birçok vatandaş emeklilik fırsatı yakalamış olacak. Düzenleme, sigorta girişi 8 Eylül 1999 sonrası olan vatandaşları kapsayacak. Kademeli emeklilikte şartlar ve kriterler de yavaş yavaş netleşirken; 43-45 yaş ve 6250 prim günü ayrıntısı kulislere yansıyan bilgiler arasında yer aldı.
 - Dolar rekordan döndü!
7 saat 37 dakika önce

Dolar rekordan döndü! Herkes hesabını buna göre yapsın… 

Dövizde son dakika… Serbest piyasada 26 Şubat dolar fiyatı, 31,25 TL seviyelerinden rekor fiyatla güne başladı. Kapalıçarşı’da ise 31,55 TL seviyeleri görüldü. Serbest piyasa ile makas 30 kuruşa kadar açıldı. Euro ise Kapalıçarşı’da 34,00 TL’yi geçti. Ancak kurlarda ilk işlemlerin ardından sakinleşme yaşandı ve dolar tekrar serbest piyasada 31,10 seviyelerine çekildi. TCMB’nin kararlı duruşunun, seçim sonrasında daha sıkı para politikasının habercisi olduğunu aktaran analistler, “Kurlarda kısa vadeli stres artabilir. Ancak uzun vadede dolara dönmeyi gerektirecek bir durum yok. Yıl sonunda enflasyondan daha az artacak bir döviz kuru gerçekleşebilir. TL, reel olarak değerlenebilir” uyarısında bulunuyor.
 - Rekor görüldü! Kapalıçarşı’ya dikkat...
7 saat 49 dakika önce

Altında rekor görüldü! Kapalıçarşı’ya dikkat...

Altında son dakika! 26 Şubat gram altın fiyatı serbest piyasada 2048 TL ile rekor kırdı. Ardından fiyatlar 2034 TL’ye çekildi. Fiziki talebin arttığı Kapalıçarşı’da gram fiyatı sabah saatlerinde 2127 TL’den fiyatlanıyor. Dövizdeki yükselişle birlikte altın fiyatlarında bu hafta yeni zirvelerin görülebileceği bekleniyor. Analistler, “Jeopolitik riskler canlılığını koruyor. FED, geç de olsa faiz indirecek, bu sebeple ons altında da artık düşüşler sınırlı kalıyor. İçeride de yerel seçim sonrası yükseliş beklentisi dikkate alınırsa; altın satmak için iyi bir zaman olmayabilir” uyarısında bulunuyor. 
 - Hayvancılıkta kademeli destek modeli geliyor
13 saat 12 dakika önce

Tarım Bakanı Yumaklı, yeni yol haritasını bugün açıklayacak! Hayvancılıkta kademeli destek modeli geliyor

2024-2028 dönemini kapsayan 5 yıllık ‘hayvancılık yol haritası’ ile kadınlara ve gençlere yönelik yeni destekler devreye alınacak. Yeni modelde her bir kriterin, destek için bir karşılığı olacak. Kriteri karşılayanın aldığı destek tutarı, ayrı ayrı her kriterin çarpan değerine göre artış gösterecek.
Ekonomi - Ekonomi
25 Şubat 2024 - 15:58

Beyaz eşya dev iflasın eşiğinde! 450 çalışan işten çıkarılacak

Dünyayı etkisi altına alan pandemiden sonra yaşanan ekonomik kriz birçok zorluğa neden olmuş durumda. Avrupa ve Orta Doğu’da yaşanan savaşlar tedarik sorununu ortaya çıkarırken iflas haberleri peş peşe gelmeye devam ediyor. Son olarak Alman teknoloji devi Bosch, ekonomik küçülmeden dolayı işten çıkarımların olacağını belirtti. En az 450 çalışan işsiz kalacak.
 - Piyasada hızla yayıldı, ayırt etmek neredeyse imkansız
25 Şubat 2024 - 15:04

Kuyumcular vatandaşı çeyrek altın alımında uyardı! Bu hatayı yapmayın, '500 TL zarar edersiniz'

Geçen sene yatırımcısını memnun eden altına ilgi bu sene de devam ediyor. Kuyumcular ise uyarılarını sürdürüyor. Normal çeyrek altınla aynı büyüklükte ve aynı ağırlıkta olan ikinci basım altınlara dikkat edilmesi gerektiğini belirten uzmanlar, Atatürk figürüne dikkat çekti.
 - Kazma vurulan yerden petrol fışkırıyor
25 Şubat 2024 - 14:15

Terörden arındırılan bölgeden yer altı kaynakları fışkırıyor!

Terörden arındırılan Şırnak'ın Uludere ilçesindeki sınır köylerde yer altı kaynakları bölge ekonomisine büyük katkı sağlıyor.
Ekonomi - Ekonomi
25 Şubat 2024 - 13:40

Türkiye’nin petrol devi iflas bayrağını çekti! Akaryakıt endüstrisinin önemli koluydu… Resmen ilan ettiler

Dünya genelinde yaşanan ekonomik krizler şirketlerin elini kolunu bağlamakta. Özellikle küresel piyasalarda artış gösteren petrol fiyatları gündemdeki yerini koyarken bir son dakika gelişmesi yaşandı. Türkiye’nin dev petrol şirketi resmen iflas etti. Birçok faaliyette gösteren Can Aslan Petrolcülük, iflasını açıkladı.
Ekonomi - Ekonomi
25 Şubat 2024 - 12:00

SGK milyonlarca emekliyi son dakika olarak uyardı: Bu kişiler bir daha emekli maaşı alamayacak, müfettişler denetime başladı

Milyonlarca emeklinin beklediği emekli maaşı zamları belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla en düşük emekli maaşı 10 bin TL’ye yükseltildi. Gelen zam sonrası SGK’dan emeklilere yönelik yeni bir uyarı yapıldı. 17 milyon emekli incelemeye alındı. Müfettişler tek tek sorguluyor, usulsüzlük yapan emeklilerin maaşı kesilecek.
Ekonomi - Ekonomi
25 Şubat 2024 - 10:54

Emekliler dikkat! Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın seyyanen zam için ilk kez rakam verdi

Milyonlarca emeklinin beklediği zam oranları netleşti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla emekli maaşlarına yüzde 49.25 oranında zam yapılmıştı. Gelen zam sonrası en düşük emekli maaşı 10 bin TL oldu ancak birçok emekli bu rakamı yetersiz buldu. Gözler seyyanen zamma çevrilirken Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, asgari ücretin altında emekli maaşı olmaması gerektiğini belirterek bekledikleri rakamı açıkladı.
Ekonomi - Ekonomi
25 Şubat 2024 - 09:30

Dev zincir marketi iflas bayrağını çekti! 62 şubesi apar topar kapatıldı, 5 bin çalışan işten çıkarıldı

Pandeminin ardından yaşanan ekonomik kriz tüm dünyada etkisini göstermeye devam ediyor. Yaşanan ham madde pahalılığı ve tedarik sorunu şirketlerin zarar etmesine neden olurken iflas haberleri peş peşe gelmeye devam ediyor. Gelen son iflas haberi ise küresel piyasalarda şok etkisi yaptı. Dev zincir marketi iflas bayrağını çekti. 62 şubesini apar topar kapattılar. 5 b in çalışan işinden oldu.
 - Borsada 9 yıllık keskin virajın ufkundayken…
25 Şubat 2024 - 08:49

Borsada 9 yıllık keskin virajın ufkundayken…

Borsa İstanbul’da BİST100 endeksi 2024 yılının ilk iki ayı geride kalmadan; 7.470 seviyesinden 9.374’e yükselerek, yüzde 25 prime imza attı ve getiride ilk sırada yer almayı başardı.
Döviz Çevirici
Bugün 1000 ₺ Ne Oldu
Dolar
1002.7
Euro
1005.6
Altın
999.4
BIST
1001.2