BIST
11156.2
%0.15
(16.74)
Dolar
33.1952
%-0.11
(-₺0.04)
Euro
36.0226
%-0.6
(-₺0.22)
Sterlin
42.8115
%-0.31
(-₺0.13)
Altın
2596.622
%-1.91
(-₺50.64)
Bitcoin
$64636
%0.05
Ethereum
$3467.4
%1.45
AVAX
27.52
%-0.9
 - ATM'lere para çekmeye gidenlere büyük şok
17 saat 57 dakika önce

ATM'lere para çekmeye gidenlere büyük şok! Elleri boş dönüyorlar

Küresel çapta yaşanan yazılım sıkıntı ATM'leri de etkiledi. İstanbul'da işlem yapmak için ATM'lere giden vatandaşlar, elleri boş dönünce büyük şok yaşadı.
 - İstanbul Havalimanı'nda tedirgin bekleyiş
18 saat 38 dakika önce

Microsoft yazılım sistemleri alarm veriyor! Küresel kriz sonrası İstanbul Havalimanı'nda tedirgin bekleyiş

Dünya genelinde Microsoft kaynaklı birçok sektörde işlemler durdu. Havacılıktan bankacılığa kadar bir çok sektör durumdan olumsuz etkilenirken, İstanbul Havalimanı'nda da büyük bir yoğunluk oluştu. Yolcular durumdan tedirgin.
 - Küresel krizin nedeni siber saldırı mı?
19 saat 12 dakika önce

Küresel sistem çöküntüsünün nedeni siber saldırı mı? Türkiye'den resmi açıklama

Dünya genelinde Microsoft sistemlerinde yaşanan sorun, hastaneler, hava yolu şirketleri, bankalar gibi kurumlarda krize neden oldu. Birçok sektörde işlem yapılamazken, Türkiye'den de ilk resmi açıklama geldi. Sorunun siber saldırı kaynaklı olmadığını belirten BTK, "Kesintinin CrowdStrike ürününü kullanan kurum ve kuruluşlarda meydana geldiği tespit edildi" açıklamasını yaptı.
 - Sistem sorunu Türkiye'ye de sıçradı! THY, Denizbank, TUVTÜR
20 saat 31 dakika önce

Dünya genelindeki sorun Türkiye'ye de sıçradı! THY, Denizbank, TUVTÜRK'te sistem çöktü

Dünya genelinde bilgisayar yazılım sistemlerinde yaşanan sorun Türkiye'ye de sıçradı. Microsoft sisteminin çökmesi nedeniyle THY, Denizbank, TUVTÜRK, UPS Türkiye gibi birçok kurumda sorunlar yaşanıyor.
 - Bakan müjdeyi verdi! Paralar hesaplarda
20 saat 43 dakika önce

Bakan müjdeyi verdi! 1 milyar liralık destek ödemeleri hesaplarda

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, “Çocukların sosyal açıdan desteklenmesi ve eğitim giderlerinin karşılanması için Temmuz ayına ilişkin 1 milyar 21 milyon TL tutarındaki Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemesini hesaplara yatırdık” dedi.
 - Yaş şartı sabitlenecek, maaşlar böyle belirlenecek 
21 saat 5 dakika önce

Emeklilik sistemi değişiyor! Yaş şartı sabitlenecek, maaşlar böyle belirlenecek 

Emeklilik sisteminde değişikliğe gidilmesi için çalışmalara başlandı. Yaş ve prim modeli üzerinde durulurken, AK Parti kaynakları üzerinde çalışılan modele ilişkin bilgi verdi. Buna göre, emeklilik yaşı kadınlarda 60, erkeklerde 65'e sabitlenecek, maaşlar ödenen prim gün sayısına göre belirlenecek. Emekli maaşı düşük olanlara da destekler sağlanacak. 
 - Otomobil hisselerinde Çinli BYD baskısı
21 saat 57 dakika önce

Temmuzda dikkat çeken düşüşler! Otomobil hisselerinde Çinli BYD baskısı

Borsa İstanbul’da BİST100 endeksi tarihî rekora yakın seyrederken; TOFAŞ Otomobil Fabrikaları ve Ford Otosan’da dikkat çeken gerilemeler yaşanıyor. Temmuzdaki zirve seviyelerine göre TOASO %15 ve FROTO %7,5 geriledi. Çinli dünya devi BYD’nin Türkiye pazarına giriş yapmasının ardından sektörde rekabetin artacağını belirten analistler; bunun, yerli üreticiler üzerinde baskı oluşturduğunu ifade ediyor.
 - Bitcoin'i uçuracak ‘Trump’ iddiası
22 saat 2 dakika önce

Fiyatları uçuracak ‘Trump’ iddiası! Bitcoin, stratejik rezerv olma yolunda

Bitcoin’de son dakika! ABD seçimleri yaklaşırken ‘kripto para dostu’ Başkan Adayı Trump’ın büyük avantaj sağlaması, Bitcoin’i çok hızlı yükseltmişti. BTC’de 19 Temmuz 2024 işlemleri 64 bin dolara yakın devam ederken, müthiş bir iddia ortaya atıldı. Önümüzdeki hafta Trump’ın; Bitcoin’i, stratejik rezerv varlık olarak ilan edebileceği belirtiliyor. Bu gelişmenin BTC fiyatlarında orta ve uzun vadede ciddi yükselişleri destekleyeceği ifade ediliyor. 
 - Altında rüzgâr tersine mi döndü?
22 saat 8 dakika önce

Fiyatlar zirveden uzaklaştı! Altında rüzgâr tersine mi döndü?

Altında son dakika! 19 Temmuz 2024 gram altın fiyatı 2580 TL ve ons altın fiyatı 2425 dolardan haftanın son işlem gününe başlıyor. Fiyatlarda hafta ortasında görülen zirve seviyelerden %2 gerileme yaşandı. Altını yükselten FED ve Trump faktörlerinin geçerliliğini koruduğunu belirten analistler; hızlı yükseliş sonrası kâr satışı yaşandığını, ons altında 2420 dolar ve gramda 2570 TL desteklerinin önemli olduğunu vurguluyor.
 - Gözler not kararında! Dolarda Moody’s öncesi yatay seyir
22 saat 12 dakika önce

Gözler not kararında! Dolarda Moody’s öncesi yatay seyir…

Dolarda son dakika! 19 Temmuz 2024 dolar fiyatı 33,10 TL’den güne başlıyor. Bu hafta 33,18 TL ile zirve yapan dolarda yatay görünüm sürerken; gözler kredi derecelendirme Moody’s’e çevrildi. ‘İki kademe not artışı’ da beklenti dahilinde bulunurken; kritik karar öncesi dolarda 33,03 TL destek ve 33,15 TL direnç olarak izleniyor.
Sona Git
Döviz Çevirici