Politika - Politika
2 saat 50 dakika önce

Listeler ortaya çıktı savaş kızıştı! CHP ve İYİ Parti arasında operasyon tartışması

CHP ile İYİ Parti, meclis üyelikleri için de birbirine girdi. Listelerde, iki partinin küskünleri diğerine geçti. CHP’nin hâlen İYİ Parti üyesi olanları kendi listesine aldığı görüldü. Balıkesir’de adaylıktan çekilmesi istenen İYİ Parti’li Çömez, “CHP, şeytana şapka çıkartır” dedi.
Politika - Politika
3 saat 10 dakika önce

Antalya’da rüzgâr AK Parti’den yana

Yerel seçimlere sayılı günler kala partiler kamuoyu araştırmalarına hız verdi. AK Parti’de CHP’nin yönettiği şehirlerde yaptırılan anketler masaya yatırılırken yeni stratejiler üzerinde çalışıldı.
 - "3 Mart yaşanmasaydı Kılıçdaroğlu kazanırdı"
7 saat 22 dakika önce

Karamollaoğlu yenilginin faturasını Akşener'e kesti: 3 Mart'ta masadan kalkmasaydı...

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aldıkları yenilginin faturasını İYİ Parti lideri Akşener'e kesti. Karamollaoğlu, "3 Mart'ta masadan kalkmasaydı... Kılıçdaroğlu büyük ihtimalle kazanırdı" dedi.
 - 'Alacak verecek hesabında CHP zararlı çıkar'
7 saat 44 dakika önce

Özel'in jest talebine İYİ Partili Turhan Çömez'den rest: 'CHP zararlı çıkar'

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in Balıkesir'de jet talebine İYİ Parti'den rest geldi. CHP liderinin adaylıktan çekilmesini istediği İYİ Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turhan Çömez Özel'e jet cevap verdi. TGRT Haber'e konuşan Çömez, "İstanbul ve Ankara bizim sayemizde alındı. Alacak verecek hesabına girersek CHP zararlı çıkar" dedi.
 - Tansu Çiller İstanbul'da desteklediği ismi açıkladı!
8 saat 53 dakika önce

Tansu Çiller, İstanbul'da desteklediği adayı 'Beni çok heyecanlandırdı' diyerek açıkladı

Yerel seçime sayılı günler kala adaylar seçmenin gönlüne girebilmek için çalışmalarına hız verirken eski Başbakan Tansu Çiller de İstanbul'da desteklediği adayı "Beni çok heyecanlandırdı" diyerek açıkladı.
 - Can Atalay kararı sonrası AYM'ye '85'inci madde' tepkisi
9 saat 1 dakika önce

MHP'den Can Atalay kararı sonrası AYM'ye '85'inci madde' tepkisi

AYM, Can Atalay'ın vekilliğinin düşürülmesinin yok hükmünde olduğunun tespiti için CHP'nin yaptığı başvuru ile Atalay'ın avukatlarının yaptığı yeni başvuruda karar verilmesine yer olmadığına hükmetti. MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız ise AYM'ye 85'inci madde üzerinden yüklendi: AYM, Anayasa'ya bağlı kalmama tavrını sürdürüyor. AYM çoğunluğu bu kararı vererek Meclis'te tamamlanmış düşme merasimini de tanımıyoruz demektedir.
 - 'Kadınların İstanbul'u dönemi başlayacak'
11 saat 56 dakika önce

Cumhur İttifakı'nın İBB adayı Murat Kurum: Kadınların İstanbul'u dönemi başlayacak

31 Mart için geri sayım sürerken seçim çalışmalarına hız veren Cumhur İttifakı'nın İBB adayı Murat Kurum kadınlarla bir araya geldi, vaatlerini paylaştı. Kurum, "38 gün sonra İstanbul'umuz gerçek belediyecilikle tanışacak ve kadınların İstanbul'u dönemi başlayacak" dedi.
 - Seçimlere ramak kala 'İyi'ce eridi!
12 saat 2 dakika önce

Seçimlere ramak kala 'İyi'ce eridi! İyi Parti'de toplu istifa depremi, 400'ü aşkın üye ayrıldı

Yerel seçimlere hızla yaklaşırken, İyi Parti'de istifa depremi hızla sürüyor. Bugün Ordu'da 200 kişinin istifa ettiği partinin Yozgat teşkilatında da ayrılıklar yaşandı. İyi Parti Sorgun teşkilatına bağlı 400'ü aşkın üye partiden istifa ettiğini duyurdu.
 - DEM Parti'nin 6 büyükşehir belediye başkan adayı belli oldu
12 saat 12 dakika önce

DEM Parti'nin 6 büyükşehir belediye başkan adayı belli oldu

37 günün kaldığı yerel seçimler için partilerin aday belirleme mesaisi devam ediyor. Bu kapsamda DEM Parti'nin 6 büyükşehir belediye başkan adayı daha belli oldu.
 - Geçen hafta 117, bugün 103 isim istifa etti
13 saat 43 dakika önce

İyi Parti, Ordu'da kan kaybetmeye devam ediyor: Geçen hafta 117, bugün 103 isim istifa etti

Ordu'nun Kumru ilçesinde art arda İyi Parti istifaları yaşanıyor. Geçen hafta 117 üyenin istifa ettiği İyi Parti'de bugün de 103 isim istifasını Genel Merkez'e gönderdi.
 - CHP Bandırma İlçe Teşkilatı'nda ses getiren istifa
13 saat 56 dakika önce

Türkiye'de bir ilkti! CHP Bandırma İlçe Teşkilatı'nda ses getiren istifa

Türkiye’nin CHP üyesi tek Ticaret Odası Başkanı olan Bandırma Ticaret Odası Başkanı Adem Yılmaz, CHP’den istifa etti. Yılmaz kararı 'kişisel tercihleri' nedeniyle aldığını duyurdu.
 - 'Ceketimi assam kazanırım diyen anlayış...'
14 saat 57 dakika önce

Akşener, İzmir'de isim vermeden CHP yönetimini eleştirdi: 'Ceketimi assam kazanırım diyen anlayış...'

İyi Parti lideri Akşener, İzmir il ve ilçe belediye başkan adaylarını tanıttığı lansmanda İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Özlale'ye destek istedi. İsim vermeden CHP yönetimini işaret eden Akşener, "Ya 'Ceketimi assam kazanırım' diyen anlayışa ya da Atatürk ilkeleri uğruna ne gerekiyorsa yapacağından emin olduğunuz Ümit Özlale'ye 'Evet' diyeceksiniz" dedi.
 - "Bir şey olmaz, kimse size kızmaz"
15 saat 23 dakika önce

Hamza Dağ'dan tokalaşmaya tereddüt eden CHP'li görevliye: Bir şey olmaz, kimse size kızmaz

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, seçim çalışmaları kapsamında gittiği Menderes'te CHP broşürlerini dağıtan kadınlarla sohbet etti. Tokalaşmaya tereddüt eden bir kadına, "Merhaba kızlar, bir şey olmaz, merak etmeyin. Kimse size kızmaz" şeklinde cevap verdi.
 - Boris Johnson'ın Çankırı'daki köyü belediye başkanı seçecek
16 saat 36 dakika önce

15 yılın ardından! Boris Johnson'ın köyü Kalfat'ta ilk kez belediye başkanı seçilecek

2014 yılında köye dönüştürülen; daha sonra ise belde statüsü verilen Çankırı'daki Kalfat beldesi, yerel seçim heyecanı yaşıyor. 15 yılın ardından belde 31 Mart'ta belediye başkanını seçecek. Kalfat köyünün bir diğer özelliği ise İngiltere'nin eski başbakanı Boris Johnson'ın atalarının yaşadığı köy olması.
 - Yeniden Refah, il başkanını görevden aldı
16 saat 59 dakika önce

Yeniden Refah, aday listesini YSK'ya geç bildiren il başkanını görevden aldı

Yeniden Refah Partisi'nin Osmaniye İl Başkanı Adem Cingöz, YSK'ya teslim edilmesi gereken aday listelerini geç teslim edince adaylık başvurusu reddedildi. Bunun üzerine Yeniden Refah Partisi, Cingöz'ü görevden aldı.
 - Bir parti daha yerel seçimlere katılmayacak
17 saat 31 dakika önce

Genç Parti, seçimlere katılmama kararı aldı: Pusulada 34 parti olacak

Genç Parti, yerel seçimlere katılmayacağını YSK'ya bildirdi. Genç Parti'nin kararı sonrası seçimlere katılmayacak parti sayısı 2 oldu.
 - İlçe yönetimi istifa etti
20 saat 18 dakika önce

İyi Parti'de 'meclis üye listesi' krizi: İlçe yönetimi istifa etti

Adana'da İyi Parti Karaisalı İlçe Başkanı Mustafa Kuşdemir ve ilçe yönetimi Belediye Başkan Adayı Kemal Metin’in kendilerini görmezden gelerek meclis üye listesi dayatması yaptığını ifade ederek istifa etti.
 - Seçim afişleri sökülen Murat Kurum'dan İBB'ye bir tepki daha
21 saat 8 dakika önce

Seçim afişleri sökülen Murat Kurum'dan İBB'ye bir tepki daha

Cumhur İttifakı'nın İBB adayı Murat Kurum, yerel seçimlere ve İstanbul projelerine dair konuştu. İstanbul'da öne çıkan 3 sorun olduğunu belirten Kurum, projelerini 10 başlık altında topladığını söyledi. Seçim afişlerinin İBB ekipleri tarafından gece yarısı sökülmesine bir kez daha tepki gösteren Kurum, "Demokratik ortamda yarışmayı bile hazmedemiyorsunuz. Nasıl olsa da gündemi değiştirsek derdindeler. Heybeleri boş çünkü" dedi.
 - 'Lütfü Savaş gösterebileceğimiz en iyi aday'
21 saat 22 dakika önce

Özgür Özel'den 'Hatay' krizine ilişkin açıklama: Lütfü Savaş gösterebileceğimiz en iyi aday

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 'Hatay' krizine ilişkin yaptığı açıklamada, "Lütfü Savaş, CHP'nin gösterebileceği en iyi aday. Hatay'da süreci kötü yönettiğimizi düşünmüyoruz. Anket, örgüt, milletvekilleri; tamamı 'Lütfü Savaş' dedi.
 - İşte İmamoğlu ile Kurum arasındaki fark
21 saat 24 dakika önce

İstanbul'un son seçim anketi: Fark yüzde 1'in altında

Yerel seçimlerde gözlerin çevrildiği İstanbul'da İmamoğlu ve Kurum arasındaki fark sadece yüzde 0.6. Başa baş yarışta İmamoğlu yüzde 41.9 ile önde. Fakat Kurum, seçime avantajlı başlayıp ivmesini sürekli düşüren İmamoğlu'nun yüzde 41.3 ile peşinde.
Politika - Politika
22 Şubat 2024 - 02:49

CHP, Özel’in memleketinde seçime giremeyecek

CHP, Genel Başkan Özgür Özel’in memleketi Manisa’nın Saruhanlı ilçesinde aday listeleri zamanında teslim edilmediği için seçime giremeyecek.