- İyi Parti’ye geçen isimler CHP’ye kaybettirebilir!
36 dakika önce

İyi Parti’ye geçen isimler CHP’ye kaybettirebilir! 4 şehir riskli

Yerel seçimlerde CHP’den aday gösterilmeyen mevcut belediye başkanlarının farklı partilerden aday gösterilmesi sonrasında CHP’yi büyükşehirlerde kazanamama korkusu sardı. 2019 seçimlerinde İyi Parti ile ittifak sonrası 11 büyükşehir kazanan CHP’de, şimdi bu belediyeleri kaybetme endişesi yaşanıyor.
Politika - Politika
1 saat 29 dakika önce

Babacan'dan 'KAAN'a övgü: Savunmada atılan her adım kıymetli

Birkaç gün önce gökyüzü ile buluşan yerli savaş uçağı 'KAAN'a DEVA Partisi lideri Ali Babacan'dan övgü dolu sözler geldi.
 - Bozdoğan'ın adaylığı CHP'nin itirazıyla düştü
2 saat 48 dakika önce

Özel'den Muharrem İnce'ye çelme! Memleket Partili ismin adaylığı CHP'nin itirazıyla düştü

CHP'den Muharrem İnce'nin partisi Memleket'e geçerek yeniden aday olan Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan'ın adaylığı eski partisinin itirazıyla düşürüldü. Bozdoğan, Özgür Özel'in lideri olduğu CHP'nin "seçme ve seçilme hakkına saldıran bir parti" odluğunu söyledi.
Politika - Politika
3 saat 43 dakika önce

Murat Kurum'dan davet polemiğine ilişkin açıklama: Bugün gelseydi koltuğu hazırdı

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile yaşanan davet polemiğine ilişkin konuştu. Kurum, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun bugün açılışı gerçekleşen Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem törenine de gelmediğini hatırlatarak "Bugün koltuğu boştu, gelmedi. Yeri de ayrılmıştı" diye konuştu. Kurum ayrıca Binali Yıldırım ile protokolde yaşananlara ilişkin iddialara da açıklık getirdi.
 - 'Gerideydik, şimdi öndeyiz'
3 saat 59 dakika önce

Murat Kurum'dan İmamoğlu'na 'hazmedemiyor' göndermesi! Masasındaki son anket sonucunu açıkladı

İstanbul'da seçimlere 1 ay kala Ekrem İmamoğlu ile Murat Kurum arasındaki yarış giderek kızışıyor. İstanbul'da 31 Mart akşamında seçmenin vereceği karar merak edilirken, Cumhur İttifakı ortak adayı Murat Kurum, masasındaki son anket sonuçlarını açıkladı. Canlı yayında konuşan Kurum, "Aday olduktan sonra anket yaptım, gerideydik. Şimdi biz öne geçtik. Hazmedemediği konular bu zaten. Telaşları bundan." dedi.
 - Murat Kurum canlı yayında mal varlığını açıkladı
4 saat 35 dakika önce

Murat Kurum canlı yayında mal varlığını açıkladı: 'Bir ev bir araba biraz da borcumuz var'

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum canlı yayında mal varlığını açıkladı. Kurum, "Bir evimiz var bir arabamız var, biraz da borcumuz var" dedi.
 - 'Oy istemeye geldik, kulağımızı çekin'
8 saat 18 dakika önce

İstifaları durduramayan Akşener'den seçmene çağrı: Kulağımızı çekin

Mayıs seçimlerinin ardından ittifak masasından kalkan ve yerel seçim sürecinde peş peşe istifaların yaşandığı İyi Parti'de Genel Başkan Akşener, Ankara'da esnafı ziyaret etti. "Oy istemeye geldik" diyen Akşener, vatandaşa 'kulağımızı çekin' çağrısı yaptı.
 - 'Belediyecilikleri dert, sıkıntı, sorun, çile demek'
8 saat 41 dakika önce

Murat Kurum 'Reklam belediyeciliği bitecek' dedi, CHP'yi sert sözlerle eleştirdi

31 Mart'ta gerçekleştirilecek yerel seçimler için geri sayım sürerken Cumhur İttifakı'nın İBB adayı Murat Kurum da çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Büyükçekmece mitinginde vatandaşlara seslenen Kurum, mevcut İBB yönetimini sert sözlerle eleştirdi. "CHP belediyeciliği dert demek, sıkıntı demek, çile demek" diyen Kurum, "Bu meydanlar 1 Nisan'da algı ve reklam belediyeciliğini bitirecek" şeklinde konuştu.
Politika - Politika
9 saat 39 dakika önce

CHP'de kriz: Çok sayıda kişi MHP'ye katıldı

Kars’ta CHP’nin DEM ile ittifakından rahatsız olan çok sayıda CHP’li MHP’ye katıldı. Büyük bir kalabalıkla MHP’ye katılım sağlayan Bülent Toraman, "Kars’ın kaybedecek bir 5 yılı daha yok" dedi.
 - Aday olduğunu zannetti, kapı kapı gezdi
10 saat 6 dakika önce

Aday olduğunu zannetti, kapı kapı gezdi! Gerçeği öğrenince 250 kişi ile partisinden istifa etti

Eskişehir Tepebaşı'nda Yeniden Refah Partisi tarafından 'belediye başkan adayı' olarak tanıtılan ancak kendisinden ve ekibinden habersiz bir şekilde başka birisinin aday olarak gösterilmesi sonrası Emrah Altun, yaklaşık 250 kişiyle birlikte partisinden istifa ederek bağımsız aday oldu.
 - Özgür Özel hakkında çarpıcı iddia
10 saat 6 dakika önce

Edirne'de CHP'lilerden CHP protestosu: 'Özgür Özel, belediye başkanına baskıyla el çektirdi' iddiası

Aday krizinin yaşandığı CHP'de son haber Edirne'den geldi. CHP Edirne İl Başkanlığı önünde bir araya gelen grup, Şükrü Ciravoğlu'nun, Edirne Belediye Başkan adaylığından çekilme sürecini protesto etti. Ciravoğlu'nun danışmanı Erkan Ak, "Özgür Özel kendisi defalarca arayıp açık açık söyledi, 'Görevden el çekmenizi istiyorum, kadın adayla devam etmek istiyorum' dedi" ifadesini kullandı.
 - Tarsus Belediye Başkanı Bozdoğan'ın adaylığı düşürüldü
10 saat 31 dakika önce

YSK kararını verdi! Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan'ın adaylığı düşürüldü

31 Mart yerel seçimlerinde CHP'den aday gösterilmeyince Memleket Partisi'nden aday olan Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’ın adaylığı düşürüldü.
 - İmamoğlu 'Katılacağım' dediği açılışa katılmadı
12 saat 43 dakika önce

'Davet' tartışmalarına neden olmuştu: İmamoğlu 'Katılacağım' dediği açılışa katılmadı

İmamoğlu ile Kurum arasında 'davet' tartışmalarına neden olan Sirkeci-Kazlıçeşme raylı sistemleri açıldı. "Bu davete katılacağım" diyen İmamoğlu'nun açılışa katılmadığı görüldü.
 - İyi Parti'de üst düzey ayrılık!
16 saat 27 dakika önce

İyi Parti'de Cem Karakeçili istifa etti: Tokmak birinin, davul başkasının elinde

31 Mart seçimlerine bir ay kala İyi Parti’de istifalar hız kazandı. Bu defa üst kademeden bir ayrılık oldu. Meral Akşener’e yakınlığıyla bilinen İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Cem Karakeçili, istifasını duyurdu. Karakeçeli, veda yazısında Akşener’i eleştirerek “Kendisi orkestra şefi olmasına rağmen ısrarla yanlış notalara basıyor. Partide tokmak birinin, davul başkasının elinde" dedi.
Politika - Politika
23 saat 53 dakika önce

Diplomasinin kalbi Antalya’da atacak

Küresel meselelere çözüm önerilerinin ele alındığı Antalya Diplomasi Formu bu hafta sonu başlıyor. Foruma 4 bin kişinin katılması bekleniyor.
 - 'İstanbul’u pazarlık konusu haline getirdi'
25 Şubat 2024 - 23:44

Murat Kurum'dan İmamoğlu'na: Siyasi hırsları uğruna, İstanbul’u pazarlık konusu haline getirdi

Yerel seçimlere sayılı günler kala seçmenin gönlüne girmek için çalışmalara hız veren AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Murat Kurum, Ordululara hitap etti. Kurum, rakibi İmamoğlu'nu hedef aldığı konuşmasında "Kandil uzlaşısının adayı İmamoğlu; siyasi hırsları uğruna İstanbul’u pazarlıkların konusu haline getirdi" dedi.
 - Bakan Uraloğlu: Derdimiz o değil
25 Şubat 2024 - 17:07

İmamoğlu ile Kurum arasındaki 'davet' tartışmasına Bakan Uraloğlu da katıldı: 'Derdimiz o değil'

Mevcut İBB Başkanı İmamoğlu ile Cumhur İttifakı'nın adayı Kurum arasında başlayan 'davet' tartışmasında ismi geçen Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu da yorum yaptı. Uraloğlu, "Kim hangi törene nasıl katılacak, kim hangi sırada oturacak, hangi sırada konuşacak derdimiz o değil. Derdimiz İstanbul’a hizmet olmalı" dedi.
 - Yarımada modern raylı sistemine yarın kavuşuyor
25 Şubat 2024 - 17:04

Yarımada modern raylı sistemine yarın kavuşuyor: Süre 20 dakikaya inecek

Trafik sorunuyla mücadele eden İstanbullu yeni Sirkeci-Kazlıçeşme raylı sistemiyle nefes alacak. Bakan Uraloğlu, yaya odaklı hattın yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla hizmete açılacağını duyurdu. Emektar banliyö tren hattının yerine yapılan modern raylı sistem Kazlıçeşme, Yedikule, Kocamustafapaşa, Cerrahpaşa, Yenikapı, Kumkapı, Cankurtaran, Sirkeci olmak üzere toplamda 8 duraktan hizmet verecek. Sirkeci-Kazlıçeşme Hattı tek yönlü sefer süresi 20 dakika olacak.
 - İmamoğlu'nun işaret ettiği başkan konuştu
25 Şubat 2024 - 16:07

'Davet' mailini gönderen isimden İmamoğlu'na sert sözler: Kendisi polemik üstadı...

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Cumhur İttifakı İBB Başkan Adayı Murat Kurum arasında süren 'davet' polemiğine bir yorum da Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan'dan geldi. Turan, "Biz polemikçi bir belediye başkanı istemiyoruz, biz İstanbul için çalışan bir belediye başkanı istiyoruz" dedi. "Hiçbir zaman gündeme gelen bir belediye başkanı değilim" diyen Turan, "resimlerimizi ekranlara vererek o davet etti, bu davet etmedi. Mesele davet değil. İstanbul burada büyük bir hizmet kazanıyor. Murat Beyi de buradan döveceğini herhalde zannediyor" ifadelerini kullandı.
 - "Başka partiye gidip CHP'ye ateş ediyorlar"
25 Şubat 2024 - 15:29

Özgür Özel: Başka partiye gidip CHP'ye ateş ediyorlar, üç beş kişinin önemi yok

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Balıkesir'de Belediye Başkan Adayları Tanıtım toplantısında parti içindeki tartışmalara ilişkin konuştu. İstifalar ve parti içi eleştiriler için 'üç beş kişinin önemi yok' diyen Özel, "Bazı televizyonlarda gazetelerde birkaç kişinin isyanını itirazını duyuyorsunuz. Görevdeyken iyi olmayınca istifa etmeler, başka partiye gitmeler ve oradan partiye ateş etmeler. Vallahi 3 tane 5 kişinin gazetelerin manşetine çıkmasının bir önemi yok" ifadelerini kullandı.
 - 'Türkiye savunma sanayi alanında adeta bir destan yazıyor'
25 Şubat 2024 - 15:12

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Yeni müjdelerimiz yolda' dedi ve ekledi: Türkiye savunma sanayi alanında adeta bir destan yazıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Adana İstasyon Meydanı'nda düzenlenen mitinginde 75 bin kişiye hitap etti. "Türkiye savunma sanayi alanında adeta bir destan yazıyor" diyen Erdoğan, uçak gemisinin bir üst segmentinin yapılacağını duyurdu.