- İyi Parti'den CHP'ye kötü haber
05 Aralık 2023 - 03:31
İyi Parti'den CHP'ye kötü haber
İyi Parti, CHP’nin yerel seçimlerde iş birliği teklifini oy çokluğuyla reddetti. Parti sözcüsü Kürşad Zorlu, “Seçime hür ve müstakil girme kararı aldık” ifadelerini kullandı.
Politika - Politika
05 Aralık 2023 - 02:03
MHP adaylık için kılı kırk yarıyor
15 kişilik bir komisyon oluşturan MHP, adaylardan adli sicil kaydı istiyor, öz geçmişini inceliyor, YSK şartlarına uyup uymadığına bakıyor.
Politika - Politika
04 Aralık 2023 - 19:09
CHP ‘ittifak’ teklif etmişti...İYİ Parti kararını verdi
Geçtiğimiz günlerde CHP lideri Özgür Özel'le bir araya gelen İYİ Parti lideri Meral Akşener, Özel'in işbirliği teklifinin İYİ Parti Genel İdare Kurulu'nda görüşüleceğini söylemişti. Bugün GİK'ten karar çıktı. İYİ Parti yerel seçimde CHP ile işbirliğini oy çokluğuyla reddetti.
Politika - Politika
04 Aralık 2023 - 16:41
Ümit Özdağ, İYİ Parti ile aralarındaki oy farkını açıkladı
Geçtiğimiz günlerde Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptıkları gizli protokolü ifşa eden Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, yerel seçimlerde İYİ Parti'yle iş birliği yapmak istiyor. Meral Akşener'den randevu talep eden ve birlikte hareket etme teklifinde bulunan Özdağ, son anketlerdeki oy oranlarına dikkat çekti.
Politika - Politika
04 Aralık 2023 - 15:46
HEDEP'ten yerel seçim açıklaması: 81 ilde kendi adaylarını çıkarma eğilimi var
HEDEP Sözcüsü Ayşegül Doğan, MYK toplantısında, 31 Mart'taki yerel seçimlere kendi adaylarıyla girme eğiliminin ortaya çıktığını bildirdi.
Politika - Politika
04 Aralık 2023 - 13:43
Kritik GİK toplantısı öncesi Akşener'e işbirliği çağrısı
İYİ Parti’den istifa eden Bahadır Erdem, yerel seçimlerde CHP ile iş birliği konusunda kararın verileceği İYİ Parti Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısı öncesinde Meral Akşener'e çağrıda bulunarak "son fırsat" uyarısı yaptı. Erdem, "En azından İstanbul ve Ankara gibi önemli büyükşehirlerde, oy bölünmesi sonucunda kaybedilmesi neredeyse kesin olan ilçeleri kapsayacak şekilde yapılacak bir iş birliği emin olun her kesimi tatmin edecek, böylece çözüm bulunmuş olacaktır" ifadelerini kullandı.
Politika - Politika
04 Aralık 2023 - 10:48
İYİ Parti’nin kurucular kurulu üyesi istifa etti: "Yola çıktıklarını yolda buldukları ile değiştirdiler"
İYİ Parti Adıyaman Kurucular Kurulu üyesi Mithat Solgun, partisinden istifa ettiğini açıkladı. Kişisel çekişmeler nedeniyle partiye umut bağlayan vatandaşların beklentilerine yazık edildiğini söyleyen Solgun, "Milletin kendilerine açtığı sınırsız krediyi hovardaca harcadılar" dedi.
Politika - Politika
04 Aralık 2023 - 08:58
Gazze diplomasisi sürüyor: Önce Katar sonra Yunanistan
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Gazze diplomasisi devam ederken yeni haftada 2 önemli ziyaret gerçekleştireceği öğrenildi. Erdoğan bugün Katar'a, ardından ise perşembe günü Yunanistan'a gidecek. İki ülkeye yapılacak olan ziyarette İsrail'in Gazze saldırıları gündemde olacak.
Politika - Politika
04 Aralık 2023 - 02:26
Millet ittifakı Akşener’e kilitlendi
CHP, seçim için İYİ Parti’ye iş birliği teklifi yaptı. Teklif İP’de krize yol açtı. Gözler bugün kararını açıklayacak Akşener’e çevrildi.
Politika - Politika
04 Aralık 2023 - 02:09
Liste haftası: 'Cumhur' son rötuşu yapacak
AK Parti ve MHP seçim heyetleri bu hafta buluşacak. Başta büyükşehir adayları olmak üzere diğer illerde hangi partinin aday çıkaracağı üzerinde son rötuşlar yapılacak.
Politika - Politika
04 Aralık 2023 - 00:29
İstanbul seçim anketinde dikkat çeken sonuç!
Yerel seçimlere kısa bir süre kalırken, partiler seçim çalışmalarına hız verdi. Megakent İstanbul için partilerin çıkaracakları adaylar merek edilirken, CHP'de İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu bir kez daha adaylığını ortaya koyacak. AK Parti'de ise henüz aday netleşmedi. MAK Araştırma Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat ise TGRT Haber'de İstanbul seçim anketlerine ilişkin son verileri paylaştı. İşte İstanbul'da dikkat çeken anket sonucu.
Politika - Politika
03 Aralık 2023 - 21:11
Özgür Özel İYİ Parti ile ittifak için yarını işaret etti
CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İYİ Parti lideri Meral Akşener ile görüşmesine ilişkin konuştu. İYİ Parti Genel İdare Kurulu’nun kararını beklediklerini belirten Özel, "Alacakları her iki karara da saygılıyız. İttifak, daha doğrusu işbirliği kararı alırlarsa oturacağız, konuşacağız. Eski kararlarını sürdürmeye karar verirlerse buna da saygı duyacağız, önümüze bakacağız." dedi.
Politika - Politika
03 Aralık 2023 - 20:51
CHP 3 günlük kampı tamamladı! Özgür Özel herkesten özür diledi
CHP'nin yeni lideri Özgür Özel, partisinin milletvekilleriyle Antalya'daki kampta bir araya geldi. Kampın ilk gününde geçmişl dönem kırgınlıkları ve yeni döneme ilişkin önerileri dinleyen Özel, herkes adına özür diledi.
Politika - Politika
03 Aralık 2023 - 19:53
Önder Aksakal bir kez daha DSP Genel Başkanı seçildi
Yerel seçime 4 ay kala Başkanlık seçimine giden Demokratik Sol Parti'de (DSP) yeni başkan belli oldu. Mevcut başkandan vazgeçmeyen DSP'liler bir kez daha Önder Aksakal'a yola devam kararı aldı.
Politika - Politika
03 Aralık 2023 - 18:51
CHP’de yerel seçimler için 40 ilde mülakat
CHP Grup Başkanvekili Burcu Köksal, Antalya’da düzenlenen kampın ardından yerel seçimlere ilişkin açıklamalarda bulundu. Yerel seçimler için 40 ilde mülakat yapılacağını belirten Burcu Köksal, 90 milletvekilinin görevlendirileceğini duyurdu.
Politika - Politika
03 Aralık 2023 - 15:17
Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, İBB aday adaylığını açıkladı
Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu,Ekrem İmamoğlu ile ilgili önemli iddialarda da bulundu. Kerimoğlu, ''Cumhuriyet Halk Partisi örgütüyle kucaklaşmak yerine önceki genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun söylediği gibi 5'li çetelerle kucaklaştıysa ön seçimden tabi ki kaçar. Önümüzdeki günlerde ise 5'li çeteyle de ilişkilerini açıklayacağım'' dedi.
Politika - Politika
03 Aralık 2023 - 10:55
Yeni ofis açan Kılıçdaroğlu: Günlerim yoğun geçiyor
CHP Genel Başkanlığı'nı 13 yılın ardından Özgür Özel'e devreden Kemal Kılıçdaroğlu, bir süredir ülke gündeminde yer almıyordu. Siyasete devam etmek istediğini açıklayan ve Mustafa Kemal Mahallesi’nde hazırlanan çalışma ofisinde geçirdiği günleri anlatan Kılıçdaroğlu, “Sıcak siyasetin içinde sorgulamalar ve konulara derinlemesine inilmesi pek mümkün olmuyordu. Oysa bu tür görüşmeler son derece önemli. Hele vakit yönünden bir sıkıntınız yoksa” ifadelerini kullandı.
Politika - Politika
03 Aralık 2023 - 09:51
Hakkında soruşturma başlatılan Ümit Özdağ'ın yazışmaları ortaya çıktı
Göçmen karşıtlığına yönelik soruşturma, Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ'a kadar uzandı. Yapılan incelemeler sonucunda Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Özdağ hakkında 'Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme' ve 'Yanıltıcı bilgiyi alenen yayma' suçundan soruşturma başlattı. Tutuklanan Ambargo TV çalışanı İran vatandaşı Ramin Saeidi'nin ifadesine göre, sosyal medya hesaplarının Ümit Özdağ'a ait olduğu ve içeriklerin Özdağ'ın talimatı doğrultusunda hazırlandığı ortaya çıktı. İşte Özdağ ve onun talimatıyla içerik hazırlayan Saeidi'nin konuşmaları...
Politika - Politika
03 Aralık 2023 - 02:40
CHP 'İYİ' haber beklerken liste savaşı kızıştı
CHP’de gözler yarına çevrildi. İyi Parti’den gelecek iş birliği açıklamasına göre mahallî seçimde yol haritası belirlenecek. ‘İyi bir karar çıkmasını temenni ederim’ diyen Özgür Özel’in önünde bir kriz daha var. O da listeler...
 - İstanbul'daki kriter hemşehri grupları
03 Aralık 2023 - 02:22
İstanbul'daki kriter hemşehri grupları
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP lideri Bahçeli’nin son görüşmelerinde anlaşma noktalandı. Kıl payı illerde tek adayla seçime gidilecek. Ankara ve İstanbul’da profil belli, isimler üzerinde değerlendirme yapılacak.
 - Tevfik Göksu İBB Başkanlığı'na aday olacak mı?
02 Aralık 2023 - 20:42
Tevfik Göksu İBB Başkanlığı'na aday olacak mı?
Yerel seçimlere 4 ay kala partiler seçim çalışmalarına hız verirken, kulislerde AK Parti'nin İBB Başkan adayınının Tevfik Göksu olabileceği konuşuluyordu. Temayül yoklamasının ardından Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, adaylık iddialarına ilişkin ilk kez konuştu.