Teknoloji - Teknoloji
20 saat 42 dakika önce
Meta, platformlar arası mesajlaşmayı kapatıyor
Teknoloji ve sosyal medya devi Meta, bu ayın sonunda Messenger ve Instagram arasındaki sohbet özelliğini sonlandıracağını açıkladı. Meta bu hamlesinin gerekçesini açıklamasa da Avrupa Birliği'nin Dijital Piyasalar Yasası'nın katı kurallarından kaynaklandığı düşünülüyor.
Teknoloji - Teknoloji
21 saat 9 dakika önce
WhatsApp kanallara mesaj özelliği geliyor
WhatsApp, kanallar özelliğini geliştirmeye devam ediyor. Popüler çevrim içi mesajlaşma uygulamasının önümüzdeki zamanlarda sunacağı yeni bir güncelleme ile kanallarda mesajlarla tepki vermek kolaylaşacak.
Teknoloji - Teknoloji
21 saat 42 dakika önce
iOS WhatsApp'a 'orijinal kalitede medya' seçeneği geldi
WhatsApp, iOS işletim sistemiyle çalışan cihaz (iPhone, iPad) kullanıcılarına önemli bir özelliği sundu. Mesajlaşma platformu birkaç ay önce HD görüntü paylaşma seçeneğini sunmuştu ve şimdi de medyayı belge olarak göndermeye yarayan yeni seçenek yayınlandı.
Teknoloji - Teknoloji
22 saat 43 dakika önce
GTA 6 ne zaman çıkacak, ilk hangi konsola gelecek?
GTA 6'nın merakla beklenen fragmanı gece saatlerinde yayınlandı. Yayıncı firma Rockstar Games, yaklaşık 10 yıllık beklentinin ardından oyun tutkunlarının heyecanını katbekat artırdı. Grand Theft Auto VI’nın ne zaman çıkacağı da belli oldu. Peki, GTA 6 ilk hangi konsola gelecek, ne zaman çıkacak?
Teknoloji - Teknoloji
23 saat 17 dakika önce
GTA 5 ne zaman çıktı?
Rockstar Games'in efsane oyunu GTA, yeni oyunu GTA 6 ile geliyor. Yeni oyunun fragmanının yayınlanmasının ardından GTA 5 ne zaman çıktı, sorusunun yanıtı merak edilen konular arasında yerini aldı. İlk olarak PlayStation 3 ve Xbox 360 platformlarına gelen GTA 5 çıkalı kaç yıl oldu?
Teknoloji - Teknoloji
05 Aralık 2023 - 06:09
Merakla bekleniyordu, GTA 6 fragmanı yayınlandı
Oyun dünyasının merakla beklenen yapımlarından GTA 6, fragmanıyla karşımızda. Rockstar Games'in en sevilen oyunu GTA 6'nın fragmanı yayınlandı. Rockstar Games'in Youtube sayfasından yayınlanan GTA 6 fragmanı 3 saat içinde 27 milyon izlenmeye ulaştı.
Teknoloji - Teknoloji
04 Aralık 2023 - 22:00
GTA 6 kaç GB olacak?
GTA 6 kaç GB olacak? | GTA 6’nın çıkmasına kısa bir süre kaldı. Oyuncular merakla beklediği GTA 6 hakkında detayları da araştırıyor. Merak edilen konular arasından birisi GTA 6’nın kaç GB olacağı. Bu konuda birçok dedikodu bulunuyor. Peki, GTA 6 kaç GB olacak? İşte detaylar…
Teknoloji - Teknoloji
04 Aralık 2023 - 21:51
GTA 6 PS4’e çıkacak mı?
GTA 6 PS4’e çıkacak mı, gelecek mi? | Türkiye’de milyonlarca oyuncusu bulunan GTA 6 oyunun hangi konsollarda çıkacağı merak konusuydu. PlayStation 4 sahibi olan oyuncular GTA 6’nın PS’e çıkıp çıkmayacağını merak ediyor. GTA 6’nın PS5’e çıkacağı bilinen bir şey. Peki, GTA 6 PS4’e çıkacak mı?
Teknoloji - Teknoloji
04 Aralık 2023 - 21:40
GTA 6 fragman videosu!
GTA 6 fragman videosu izle! (VİDEO) | GTA 6 fragman videosu Rockstar Games’in sosyal medya hesaplarından yayınlanacak. GTA 6 fragman videosunu izlemek isteyen oyuncular Rockstar Games’in Twitter (X), YouTube, Instagram hesaplarını takibe almaya başladılar. İşte, haberimizdeki bilgiler ile GTA 6 fragman izle!
Teknoloji - Teknoloji
04 Aralık 2023 - 21:31
GTA 6 sistem gereksinimleri belli oldu mu?
GTA 6 sistem gereksinimleri ne olacak? | GTA 6 minimum sistem gereksinimleri ne olacak, GTA 6 için ekran kartı minimum ne olmalı merak ediliyor. Yakında çıkacak olan GTA 6 oyunu sistem gereksinimleri ve daha fazlası haberimizde…
Teknoloji - Teknoloji
04 Aralık 2023 - 21:20
GTA 6 fragmanı Türkiye saati ile saat kaçta yayınlanacak?
GTA 6 fragmanı saat kaçta yayınlanacak? | Milyonlar oyuncunun 10 yıldır beklediği GTA 6 oyununun fragmanı 5 Aralık’ta yayınlanacak. Merakla beklenen GTA 6 fragman saat kaçta yayınlanacak merak ediliyor. Konu ile ilgili Rockstar Games’ten açıklama yapıldı. Peki, GTA 6 trailer Türkiye saati ile saat kaçta yayınlanacak?
 - Yapay zeka "yasa tasarısı" hazırladı!
04 Aralık 2023 - 18:09
Yapay zeka "yasa tasarısı" hazırladı! Meclis oybirliğiyle kabul etti
Brezilya'da yapay zeka teknolojisiyle oluşturulan yasa tasarısı mecliste oy birliğiyle kabul edildi.
Teknoloji - Teknoloji
04 Aralık 2023 - 17:26
Yapay zeka doktorluk ve avukatlık da yapacak
Yapay zeka teknolojilerinin gelişimi günbegün devam ederken, yeni sistemlerin birçok mesleği ele geçireceği endişesi de büyüyor. Danışmanlık ve veri analizi gibi meslekler yakın gelecekte yapay zeka tarafından yapılabilecek. Peki yapay zeka doktorluk ve avukatlık da yapabilir mi?
Teknoloji - Teknoloji
04 Aralık 2023 - 16:25
Dünyanın en büyük nükleer füzyon reaktörü çalışmaya başladı
Japonya'da dünyanın en büyük deneysel nükleer füzyon reaktörü kullanıma açıldı. Henüz gelişme aşamasının ilk dönemlerinde olan bu teknolojinin insanlığın gelecekteki enerji ihtiyaçlarını karşılayacağı öngörülüyor. Füzyon, şu anda nükleer santrallerdeki fisyon tekniğinden farklı olarak, bir atom çekirdeğini bölmek yerine iki atom çekirdeğini birleştiriyor.
Teknoloji - Teknoloji
04 Aralık 2023 - 15:01
Güney Kore, katı yakıtlı uzay roketini başarıyla test etti
Güney Kore sadece birkaç gün önce uzaya ilk casus uydusunu fırlatmıştı. Bu defa ise Asya ülkesi, katı yakıtlı uzay roketini test etti. Güney Kore, üçüncü test uçuşunun başarıyla tamamlandığını açıkladı.
Teknoloji - Teknoloji
04 Aralık 2023 - 14:50
Fiziksel kart kullanımını tarihe gömecek özellik
Akıllı telefonlarda bulunan NFC özelliği yakın gelecekte fiziksel kredi / banka kartı kullanımını tamamen ortadan kaldırabilir. NFC şu anda daha çok, çipli kimliklerle ya da kredi / banka kartlarıyla ilişkili işlemleri onaylamaya yarıyor.
Teknoloji - Teknoloji
04 Aralık 2023 - 14:06
Baykar, 'dünyanın en büyükleri' arasına girdi
Stockholm Uluslararası Barış Araştırmaları Enstitüsü (SIPRI) verilerine göre, savunma sanayi şirketi Baykar, "dünyanın en büyük 100 savunma sanayi" firması listesine girdi. Baykar'ın listeye girmesinin en büyük nedeni ise, Bayraktar TB2 SİHA'ları 30'dan fazla ülkeye ihraç edebilmesi.
Teknoloji - Teknoloji
04 Aralık 2023 - 13:17
Spotify, çalışanlarının yüzde 17'sini işten çıkaracak
Müzik akışı platformu Spotify, çalışan sayısını etkileyecek önemli bir karar aldı. Şirket, çalışanlarının yüzde 17'sini işten çıkarıyor. CEO Daniel Ek, "Son dönemdeki olumlu kâr raporu göz önüne alındığında bunun şaşırtıcı olacağının farkındayım" diyerek haberi duyurdu.
Teknoloji - Teknoloji
04 Aralık 2023 - 11:48
Andorid cihazda Google deprem bildirimi nasıl açılır?
Google'ın Android deprem uyarı sistemi nasıl açılır? Bursa'da merkez üssü Gemlik Körfezi’nde meydana gelen ve İstanbul’da da hissedilen deprem sonrası deprem uyarı sistemleri nasıl çalışıyor? merak edildi. Deprem sonrası panik olan vatandaşlar Google deprem uyarı sistemleri andriod telefonda nasıl yapılır ? Android cihazlarda var mı? sorunu araştırıyor. İşte Adım adım Google'de deprem bildirimi en kolay nasıl çalışır?
Teknoloji - Teknoloji
04 Aralık 2023 - 11:35
WhatsApp'ta kullanıcı adı nasıl alınır?
Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, tıpkı sosyal medya mecraları gibi kullanıcı adı özelliğine sahip oluyor. Artık kullanıcılar iletişim kurabilmek için birbirlerine telefon numaralarını vermek zorunda kalmayacak. Peki, WhatsApp'ta kullanıcı adı nasıl alınır?
Teknoloji - Teknoloji
04 Aralık 2023 - 11:06
Android telefonlar depremden 7 saniye önce bildirim gönderdi
İstanbul, Bursa, Yalova ve çevre illerde hissedilen 5.1 büyüklüğündeki deprem herkesi tedirgin etti. Yaklaşık 10 saniye kadar süren deprem anında Google, Android telefon sahiplerine uyarı gönderdi. Peki, Android telefonlarda bulunan Google Deprem Uyarı sistemi nedir, nasıl çalışır?