Kültür - Sanat - Kültür - Sanat
03 Aralık 2023 - 20:42
Dünyanın en huzurlu ülkeleri belli oldu! Listenin zirvesi şaşırttı
Ekonomi ve Barış Enstitüsü tarafından paylaşılan 2023 Küresel Barış Endeksi'ne göre dünyanın en huzurlu ülkelerini belli oldu. Türkiye ise listede yer almadı.
Kültür - Sanat - Kültür - Sanat
02 Aralık 2023 - 11:11
Ölümlü Dünya 2 vizyona girdi mi, yaş sınırı var mı?
Bir süredir merakla beklenen komedi türündeki Ölümlü Dünya filminin ikinci serisi Ölümlü Dünya 2 vizyona girdi. Filmdeki karakterler ve olaylarla geniş hayran kitlesi kazanan yapım ikinci filmi ile de izleyicisini heyecanlandırıyor. Ölümlü Dünya 2 ne zaman çıkacak, yaş sınırı var mı? Ölümlü Dünya 2 hangi oyuncular var, konusu ne? detaylar haberimizde.
Kültür - Sanat - Kültür - Sanat
02 Aralık 2023 - 06:04
Kapadokyalılar Mars kolonisine daha uygun
Son yıllarda gündemde olan ve bazı ülkelerde hazırlıkların da yapıldığı ‘Kızıl Gezegen’ Mars’ta hayat için kurulması planlanan koloni ile ilgili olarak açıklama yapan Kayseri Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman Özsoy; binlerce yıldır yer altı şehirlerine yabancı olmayan Kapadokyalıların Mars’taki kolonileşme için dünyadaki en hazır bölge insanı olduğunu söyledi.
Kültür - Sanat - Kültür - Sanat
01 Aralık 2023 - 16:40
Nuri Bilge Ceylan, Zeki Demirkubuz’a ne dedi? Nuri Bilge Ceylan ile Zeki Demirkubuz küs mü?
Ödüllü yönetmenler Nuri Bilge Ceylan ve Zeki Demirkubuz arasında uzun yıllardır soğuk rüzgarlar estiği biliniyor. Ancak iki ünlü yönetmen de bugüne kadar konuya ilişkin açıklama yapmamıştı. Nuri Bilge Ceylan “Zeki Demirkubuz” için ilk kez konuştu. Nuri Bilge Ceylan bu tartışma için “Zeki Demirkubuz” hakkında ne dedi, neden küstüler?
Kültür - Sanat - Kültür - Sanat
01 Aralık 2023 - 04:08
Saddam Hüseyin’in hayatı film oluyor
Baas Partili eski Irak Cumhurbaşkanı Saddam Hüseyin'in hayat hikayesi beyazperdeye taşınıyor.
Kültür - Sanat - Kültür - Sanat
01 Aralık 2023 - 03:34
Kanlı ziyafet sofrası!
“Thanksgiving” muhteşem cumadaki alışveriş kavgalarından yola çıkan ve seyircisinin midesini bozabilecek kadar bol kanlı sahneler barındıran bir korku filmi…
Kültür - Sanat - Kültür - Sanat
01 Aralık 2023 - 03:07
Osmanlı o heykellere izin vermedi
İngiliz yetkililer, Yunanistan’la aralarında gerilime yol açan Elgin Mermerlerinin Sultan III. Selim’in fermanıyla alındığını iddia ediyor. Ancak arşivlerde böyle bir ferman bulunmuyor. Tarihçiler de bunu doğruluyor.
Kültür - Sanat - Kültür - Sanat
29 Kasım 2023 - 03:49
‘Herkes ve Hiç Kimse’ bu sergide!
Sanatçı Erdoğan Zümrütoğlu’nun “Herkes ve Hiç Kimse” adlı sergisi DG ARt Galerry & Projects’te yarın sanatseverlerle buluşuyor...
Kültür - Sanat - Kültür - Sanat
29 Kasım 2023 - 03:25
Lindemann: Bütün milletlere barış mesajı veriyorum
İsviçreli tanınmış müzisyen François Lindemann, Türkiye ve İsviçre ilişkilerinin 100. yıl dönümü için bir besteye imza attı.
Kültür - Sanat - Kültür - Sanat
29 Kasım 2023 - 03:11
Tiyatroda boykot var!
Gazze’de yaşanan insanlık dramı üzerinden savaşa destek verdiği düşünülen bazı markaları boykot etme eylemi, tiyatro sahnesine taşınıyor...
Kültür - Sanat - Kültür - Sanat
29 Kasım 2023 - 03:09
İki asırlık çocuk kıyafetleri sergileniyor
Osmanlıdan cumhuriyete çok özel 72 çocuk elbisesi, Sadberk Hanım Müzesinde açılan “Büyümüş de Küçülmüş” adlı sergide bir araya geldi. Serginin küratörü Dr. Lale Görünür “O dönemlerde çocuklar yetişkin kıyafetlerinin birer kopyalarını giydiler” diyor.
Kültür - Sanat - Kültür - Sanat
27 Kasım 2023 - 05:11
Kayıp kültür mirasları toprak altından çıkıyor!
İstanbul’da kaybolan kültürel miraslar, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yürüttüğü arkeolojik kazılarla yeniden keşfediliyor. Tarihî binalar, sonrasında yapılan rekonstrüksiyon çalışmalarıyla ilk günlerindeki hâline dönüşüyor. Yakında Yedikule Hisarı’ndaki Fatih Mescidi de ihya edilecek.
Kültür - Sanat - Kültür - Sanat
27 Kasım 2023 - 04:50
Erol Akyavaş’ın isimsiz tablosu 2,8 milyon TL
Artam Antik A.Ş. yeni müzayedesinde Türk modern ve çağdaş sanatından dikkat çeken eserleri sanatseverlerle buluşturdu...
Kültür - Sanat - Kültür - Sanat
27 Kasım 2023 - 04:17
Ressamlar memleketi Üsküdar!
Şeker Ahmet Paşa, Süleyman Seyyid, Halil Paşa, Hoca Ali Rıza, Hüseyin Zekai Paşa ve niceleri... Üsküdar’da yaşayan ressamların eserleri, Üsküdar’daki Nevmekân Sahil’de bir araya geldi.
Kültür - Sanat - Kültür - Sanat
27 Kasım 2023 - 04:10
‘Tek merkezli kültür hiç mümkün değil’
Uzmanlar, Türkiye’nin kültür sanat meselelerini tartıştı. Fatih Belediyesi ve İLKE Vakfı iş birliğinde “Yerel Yönetimler ve Kültür Sanat Çalıştayı” yapıldı.
Kültür - Sanat - Kültür - Sanat
27 Kasım 2023 - 03:17
Karikatürler Filistin dramını anlatıyor
İsrail saldırıları altındaki Filistin’de devam eden insanlık dramı için sanat dünyası ayakta...
Kültür - Sanat - Kültür - Sanat
24 Kasım 2023 - 17:14
Wednesday 2. sezonu için geri sayım başladı
Wednesday 2. sezon ne zaman? Squid Game ile birlikte Netflix'in en çok izlenen yapımlarına arasın girmeyi başaran Wednesday, ilk sezonu ile beğeni toplamıştı. Kimisi Harry Potter dizisine benzetti kimi akıl oyunlarına. İlk haftada sadece 350 milyon saat izlenme elde eden Wednesday, ikinci sezon için yoğun talep görmüştü. Peki, Wednesday 2. sezon yayın tarihi belli oldu mu, ne zaman? İşte, Wednesday 2. sezon bekleyenlere müjde!
Kültür - Sanat - Kültür - Sanat
24 Kasım 2023 - 11:01
Vikings'in yıldızı 'Ragnar' İstanbul'da Ayasofya'yı gezdi
Dünyaca ünlü ve 'Vikings' dizisindeki 'Kral Ragnar' ile adından söz ettiren ünlü Hollywood oyuncusu Travis Fimmel İstanbul'a geldi. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Dr. Batuhan Mumcu ile bir araya gelen Fimmel, turistik gezi amaçlı geldiği İstanbul'da Ayasofya'yı gezdi.
KÜLTÜR - SANAT - KÜLTÜR - SANAT
24 Kasım 2023 - 09:54
Youtube’dan sanatçı Yücel Arzen’e sansür: Kudüs klibi yayından kaldırıldı
AK Parti Milletvekili ve müzisyen Yücel Arzen Hacıoğulları ile ABD'li şarkıcı Della Miles’in birlikte hazırladığı ‘Kudüs İşgal Altında’ adlı eser YouTube tarafından yayından kaldırıldı. Arzen, skandal harekete sosyal medya hesabından tepki gösterdi.
KÜLTÜR - SANAT - KÜLTÜR - SANAT
24 Kasım 2023 - 08:44
4 bin müzisyenden ateşkes çağrısı
İsrail’in saldırıları altındaki Gazze’deki insanlık dramı devam ederken sanat dünyasından ateşkes sesleri yükseliyor.
KÜLTÜR - SANAT - KÜLTÜR - SANAT
24 Kasım 2023 - 08:41
Dijital sanatla 100 yıllık mazi
dART Platformu’nun düzenlediği, ‘‘Yüz Yılın Sanatı: Dijital Sanat Sergisi’’ İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü Enerji Müzesinde açıldı.