Emlak - Emlak
19 Şubat 2024 - 16:56

Tema İstanbul 2'de yaşam başladı! Hemen teslim dairelerde son fırsatlar

Mesa, Artaş, Kantur-Akdaş Adi Ortaklığı’nda hayata geçirilen ve İstanbul’da modern kentleşmenin en başarılı örnekleri arasında yer alan Tema İstanbul 2 projesinde yaşam başladı. 2 bin 280 konutla birlikte 70 villadan meydana gelen proje, zengin peyzaj ve sosyal donatı alanlarıyla eşsiz bir yaşamın kapılarını aralıyor. Geniş ve ferah tasarlanmış dairelerin yer aldığı Tema İstanbul 2’de satışı devam eden son konutlar için hemen teslim ve vade farksız ödeme fırsatlarıyla ev sahibi olma imkanı sunuluyor.
 - DAP’tan Yeni Levent’te yılın faiz fırsatı
16 Şubat 2024 - 19:17

DAP’tan Yeni Levent’te yılın faiz fırsatı

DAP Gayrimenkul Geliştirme vizyonu ve Emlak Konut güvencesi ile hayata geçen Yeni Levent, konut yatırımı yapmak isteyenlere yılın faiz fırsatını sunuyor. Yeni Levent projesinden ev sahibi olmak isteyenler, yüzde 1,39 faizli 60 ay ya da yüzde 1,86 faizli 120 ay vadeli çok özel banka kredisi imkanlarından yararlanabiliyor. 
Emlak - Emlak
13 Şubat 2024 - 11:12

Tersine göç başladı: Mülklerini satıp gitmek için fiyat düşüyorlar

Mersin Emlakçılar Odası Başkanı Mehmet Sinan Canpolat, yabancılara konut satışında yeni belirlenen alt sınırların ters göçe neden olduğunu söyledi. Canpolat, yabancıların mülklerini satıp gitmek için fiyatları düşürdüğünü söyleyerek çözüm önerisi sundu.
 - 4 milyondan başlıyor, 25 milyonu buluyor
07 Şubat 2024 - 11:19

Şehirden kaçan Çanakkale'ye gidiyor! Yatırımcı gözünü arsalara dikti, fiyatlar rekor kırıyor

Megakent İstanbul ve diğer büyük şehirlere yakın olması nedeniyle tercih edilen Çanakkale'de, artan talep nedeniyle arazi ve tarla fiyatları katlandı. Kentte 10 dönüm arsa, arazi ve tarla fiyatı 25 milyon liraya kadar çıkıyor.
Emlak - Emlak
04 Şubat 2024 - 08:15

Dirençli şehirler güçlü Türkiye

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde “Türkiye Yüzyılı Şehirleri İçin Gerçek Belediyecilik” ismiyle duyurulan seçim beyannamesini tanıttı. Depremi önceleyen bu sunumda Türkiye çapında hayata geçirilecek olan projeler tanıtıldı. “Dirençli şehirler” oluşturma hedefiyle belediye yönetimlerini kentsel dönüşüm konusunda seferber edileceği açıklandı.
Emlak - Emlak
04 Şubat 2024 - 08:02

6 Şubat'ın yaraları hızla sarılıyor, unutmadık!

Ülkemiz 6 Şubat 2023 tarihinde benzeri görülmemiş bir felaket yaşadı; binlerce canımızı kaybettik, binalar yıkıldı, Türkiye’de hayat âdeta durdu… Büyük felaket devletimiz adına önemli bir sınavdı, elini taşın altına koyan hükûmet bütün imkânlarını seferber etti. Deprem bölgesinde yaralar sarıldı, hayat yeniden canlandı.
 - Viven İnşaat, 2024'te Gayrimenkul sektörüne yön verecek
19 Ocak 2024 - 11:47

Viven İnşaat, 2024'te Gayrimenkul sektörüne yön verecek

İzmir ve Çeşme’de adından söz ettiren Viven İnşaat, Hyatt Regency İstinye Park’ta düzenlediği bir etkinlikte, 2023 yılını değerlendirerek, yeni yıl hedefleri ve projeleri hakkında bilgi paylaştı.
Emlak - Emlak
28 Aralık 2023 - 06:08

BizimEvler 9 ve 10'da bir yıl erken teslim

Bugüne kadar 25 binin üzerinde aileyi ev sahibi yapan İhlas Holding İnşaat Grubu, satışların devam ettiği BizimEvler 9 ve BizimEvler 10 projelerinde, taahhüt ettiğinden 1 yıl önce teslimlere başladı. Projelerde ‘hemen teslim’ şartlı ev sahibi olma imkânı da devam ediyor...
Emlak - Emlak
24 Aralık 2023 - 02:15

2024’te e-kontrat dönemi başlıyor

1 Ocak itibarıyla gayrimenkul sektöründe yeni bir uygulamaya geçiliyor. Ev sahipleri ve kiracılar arasında yapılan kontratlar e-Devlet üzerinden olacak.
Emlak - Emlak
24 Aralık 2023 - 02:11

Mevduat birikimlerinde ibre konuta dönecek

KKM’nin cazibesini kaybetmesi ile mevduata yönelen yatırımcılar, bankalarda bulunan TL birikimlerini 8 trilyon liranın üzerine taşıdı. Gayrimenkul sektörü temsilcileri 2024 yılında Merkez Bankasının faiz artış hızını keseceğini belirtti.
Emlak - Emlak
17 Aralık 2023 - 02:45

Gayrimenkulde 2024 çok daha iyi olacak

Kötü bir yılı geride bırakmak üzere olan gayrimenkul sektörü, 2024 yılına umutlu giriyor. İnşaat maliyetlerinde yaşanacak düşüş, alım gücünün yükselmesi, köpük fiyatların erimesi ve bekleyen talebin yeni kampanyalarla desteklenmesi, sektörün 2024 yılında eski günlerine dönmesine vesile olacaktır.
Emlak - Emlak
10 Aralık 2023 - 04:06

Hafriyatsız şömine keyfi nasıl yapılır?

Evlerde ilk ısınma aracı olarak kullanılan şömineler; soba, kalorifer ve doğalgazın hayatımıza girmesi ile yalnızca bir dekorasyon fikri olarak hafızalarda kaldı. Ancak son yıllarda alternatiflerinin çoğalması ve kurulumun kolay yapılması ile yeniden evlerde tercih edilir oldu. Biz de bu hafta şömine alternatiflerini, fiyatlarını ve kullanım çeşitlerini sizler için topladık.
Emlak - Emlak
10 Aralık 2023 - 03:53

Gayrimenkulün finans ihtiyacına ‘fon’ çözümü

Son yıllarda hızla büyüyen Portföy Yönetim Şirketleri, ellerinde bulundurdukları 103 milyar dolarlık sermaye ile gayrimenkul sektörünün finans problemine çözüm oluyor. Kâr-zarar ortaklığına dayanan sistem ile inşaat projeleri ve AVM’ler yeniden ayağa kalkıyor. Fonlardaki yabancı yatırımcılar ülke ekonomisine ayrıca katkı sağlıyor.
Emlak - Emlak
03 Aralık 2023 - 04:27

Depremzedeler yeni yıla evlerinde girecek

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinden etkilenen depremzedelerin yeni evlerine kavuşması için çalışmalar hızla sürüyor. Bu çerçevede depremin hemen ardından temelleri atılan konutların bir kısmı vatandaşlara teslim edildi.
Emlak - Emlak
03 Aralık 2023 - 03:58

Piyasa rayına oturdu, kiralar düşüşe geçti

Hükûmetin konut piyasasındaki fahiş fiyat artışlarına karşı aldığı tedbirler meyvelerini veriyor. Bu doğrultuda başta büyükşehirler olmak üzere son iki aydır kiralık konut fiyatları ardı ardına yüzde 4’lük bir düşüş gösterdi. Ekonomi yönetimi 2024 yılında düşüş eğiliminin süreceğini ifade ediyor.
Emlak - Emlak
26 Kasım 2023 - 05:20

Küçük detaylar ile büyük tasarruf: Hem cebinizi hem ülkemizi düşünün

Ev veya iş yerlerinizde basit yöntemlerle enerji israfının önüne geçebilirsiniz. Bu sayede faturalarınızı düşürebilir, ülkenin cari açığına katkı sunabilirsiniz. Kombi veya radyatör bakımlarınızı yaparak ya da elektronik cihazlarınızı prizden çıkararak bile enerji tasarrufu yapmanız mümkün.
Emlak - Emlak
26 Kasım 2023 - 04:11

Evinizi kışa hazırlamak çok kolay

Kış aylarının olumsuz hava şartlarıyla birleşen soğuk ve kasvetli havası, genellikle dış ortamlarda vakit geçirmeyi sevenleri oldukça olumsuz etkiliyor. Evinizi küçük dokunuşlarla kış aylarına hazırlayarak; yaşadığınız mekânı daha eğlenceli ve huzurlu hâle getirmek ise tamamen sizin elinizde.
EMLAK - EMLAK
23 Kasım 2023 - 16:16

Polat Levent Exclusive Levent’in yeni sembolü olacak

Polat Gayrimenkul, İstanbul’un seçkin semti Levent’te cok ozel bir projeyi hayata geçiriyor: Polat Levent Exclusive.
EMLAK - EMLAK
19 Kasım 2023 - 02:44

İş yeri ve arsa yatırımlarına ilgi artıyor

Konut sektöründeki satış performansının düşmesi iş yeri ve arsa alımlarını artırdı.
EMLAK - EMLAK
19 Kasım 2023 - 02:19

Yabancı düşmanlığı konutu vurdu

Konut sektöründe yaşanan finansman sıkıntısı ticareti durdurdu. Yabancı konut alıcılarından sağlanan döviz girdisinin önemi ortaya çıktı. Bazı kesimlerin hedefe koyduğu yabancı yatırımcılar konut sektöründen elini çekti. Alım yapanlar ise satıp ülkelerine dönmeye başladı. Geçen yıl 67 bin satış ile ülkeye 6 milyar dolar döviz girdisi sağlanmıştı. Bu yıl ise yabancı yatırımcılar sadece 30 bin konut aldı.
EMLAK - EMLAK
13 Kasım 2023 - 17:41

KDV'den muaf arsa satışı hangi illerde? KDV'den muaf tutulan Kentsel Dönüşüm Başkanlığı arsaları nasıl alınır?

KDV'den muaf arsa satışları başlıyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Başkanlığı KDV'siz arsa satışı detayları merak ediliyor. 44 ilde arsa satışa çıkarıldı. Peki, KDV'den muaf arsa satışı hangi illerde? KDV'den muaf arsa satışlarından faydalanmak isteyen vatandaşlar KDV'den muaf tutulan Kentsel Dönüşüm Başkanlığı arsaları nasıl alınır merak ediliyor. İşte KDV'den muaf arsa satışları hakkında detaylar...