Şirket Haberleri - Şirket Haberleri
23 Şubat 2024 - 13:56

İstikbal varsa her evde başrolde mutluluk var

Türkiye'nin lider mobilya markası İstikbal, 21 Şubat’ta, 2024 Yeni Koleksiyonu için hazırladığı lansman filmini yayınladı.
Şirket Haberleri - Şirket Haberleri
23 Şubat 2024 - 12:48

CarrefourSA E-şarj yatırımlarına devam ediyor

Türkiye’nin önde gelen perakendecilerinden CarrefourSA, elektrikli araç şarj istasyonu yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. 25 mağazasında şarj noktası olan CarrefourSA, elektrikli araç kullanıcılarına daha fazla erişim imkânı sunarken, 3 ay içerisinde 40 mağazada şarj noktasına ulaşmayı hedefliyor.
Şirket Haberleri - Şirket Haberleri
23 Şubat 2024 - 11:57

Türklerin yurt dışından ev almak için harcadığı tutar 10 yılda 22 kat arttı

Türkiye’ye gayrimenkul odaklı yabancı döviz girişi 2023’te yüzde 45 azalışla 6,2 milyar dolardan 3,5 milyar dolara geriledi. Yine Merkez Bankası’nın yeni verilerine göre Türklerin yurt dışında yaptığı gayrimenkul yatırımları da aynı dönemde 163,7'lik artışla 2 milyar 86 milyon dolara yükseldi. Türklerin yurtdışında emlak almak için harcadığı tutar 10 yıl önce 130 milyon dolardı. Mars International’ın CEO’su Hakan Bucak, "Ülkemizde konut politikası yatırımcıyı rezerv para ile yurt dışında bir şey alma motivasyonuna itiyor. Son 10 yılda 22 kat artış olmuş. Ancak yurt dışında yatırım yaparken dikkatli olmakta fayda var" açıklamasında bulundu.
Şirket Haberleri - Şirket Haberleri
22 Şubat 2024 - 15:47

İhlas Pazarlama Aydın bölge müdürlüğü, 2023 yılı Türkiye şampiyonluğunu kutladı

İhlas Pazarlama Aydın Bölge Müdürlüğü, 2023 yılında gösterdiği üstün performansla '2023 Türkiye Bayiler Şampiyonu' unvanını kazandı. Şampiyonluk coşkusunun doyasıya yaşandığı programda konuşan İhlas Pazarlama Genel Müdürü Orhan Korkusuz, "İhlas Pazarlama, İhlas ailesinin bayrak taşıyıcı firmasıdır" dedi.
Şirket Haberleri - Şirket Haberleri
21 Şubat 2024 - 13:28

Türkiye’nin ilk yerli endüstriyel 5G mobil şebekesi Barcelona’da dünyaya tanıtılacak

Türkiye’nin dijital dönüşümüne liderlik eden Türk Telekom, yerli teknoloji firmaları i2i Systems, NaraXR ve IQVizyon iş birliği ile Ankara’nın sanayi bölgesi OSTİM’de hayata geçirilen Türkiye’nin ilk yerli ve milli endüstriyel 5G mobil şebeke ve Endüstri 4.0 uygulamaları projesini, mobil teknoloji endüstrisinin en prestijli organizasyonlarından biri olan ve her yıl İspanya’nın Barcelona kentinde düzenlenen GSMA Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtacak.
Şirket Haberleri - Şirket Haberleri
21 Şubat 2024 - 13:21

Türkiye'nin siber güvenlik eğitiminde dev adım: Secure Future ve Bahçeşehir Üniversitesi iş birliği

Türkiye'nin lider teknoloji entegratörü Secure Future ve Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (BAUSEM) siber güvenlik eğitimi alanında öncü bir iş birliğine imza atarak, alanında ilk olan bir eğitim akademisi kuruyor. Mart 2024'te başlayacak olan program, sektördeki yetenek açığını kapatmayı hedefliyor.
Şirket Haberleri - Şirket Haberleri
21 Şubat 2024 - 11:38

Excalibur, Casper Nirvana ve Casper Via’nın en yeni üst segment ürünleri tanıtıldı

Türkiye’nin 33 yıldır önde gelen teknoloji markası Casper, 20 Şubat tarihinde gerçekleştirdiği “Casper Tech Vision Day” etkinliğinde en yeni ürünlerini tanıtarak, 2024 yılı hedeflerini açıkladı. 3 alt markası olan Excalibur, Casper Nirvana ve Casper VIA ile teknoloji sektörüne yön veren Casper, 2024 yılında 15 yeni üst segment ürünü tüketiciyle buluşturacak. Küresel teknoloji ve yerli üretimi bir araya getirerek, sektördeki öncü rolünü koruyan Casper’ın gelecek vizyonunun yansıtıldığı “Casper Tech Vision Day” etkinliğinde, Excalibur G911, Casper Nirvana Z100 ve Casper VIA X40 ürünleri tanıtıldı.
 - Alman devi çalışanları ikinci kez iş bıraktı
20 Şubat 2024 - 19:42

Alman devi çalışanları ikinci kez 'grev' dedi: Yüzlerce uçuş iptal, 100 binden fazla yolcu mağdur

Alman devi Lufthansa'da yer hizmetleri çalışanları bir kez daha 'grev' dedi. Çalışanların 'maaş iyileştirmesi' taleplerinin sonuçsuz kalması üzerine 27 saatlik iş bırakma eylemi başladı. Grev nedeniyle yüzlerce uçuş iptal edildi, 100 binden fazla yolcu etkilendi.
Şirket Haberleri - Şirket Haberleri
20 Şubat 2024 - 12:02

İskenderun Çocuk Köyü, yepyeni bir dünyanın kapısını aralıyor

İskenderun, çocukların hayal gücünü serbest bırakabilecekleri ve öğrenmeye doyacakları heyecan verici bir mekâna kavuşuyor.
Şirket Haberleri - Şirket Haberleri
20 Şubat 2024 - 11:31

'KONUTDER Üretici Beklenti Anketi'ne göre konut satışlarında ve üretiminde düşüş devam edecek

Markalı Konut Yatırımcıları ve Geliştiricileri Derneği KONUTDER'in Ekim-Aralık 2023 Üretici Beklenti Anketine göre, 1. el konut satışlarında ve yabancıya satışlarda yaşanan düşüşün devam edeceği, buna bağlı olarak konut üretiminde de azalma olacağı öngörülüyor.
Haberler - Haberler
20 Şubat 2024 - 10:02

Baharın müjdeleyicisi CEMRE DÜŞTÜ MÜ? 2024 havaya, suya, toprağa cemre düşmesi tarihleri

Cemre düştü mü sorusu ve cemre düşme tarihleri gündeme gelmeye devam ediyor. Halk arasında baharın müjdeleyecisi olarak bilinen cemre ne zaman düşecek merak ediliyor. Şubat ayının gelmesiyle ilk cemre ne zaman düşecek sorusu araştırılıyor. Cemre düştü mü, İlk cemre ne zaman düşecek sorularının cevapları haberimizde... 2024 havaya, suya, toprağa cemre düşmesi tarihleri
Haberler - Haberler
20 Şubat 2024 - 02:08

Resmi Gazete yayımlandı (20 Şubat 2024 Resmi Gazete atama kararları)

Resmi Gazete'de 20 Şubat 2024 tarihli kararlar, yönetmelikler ve tebliğler Resmi Gazete'de yayımlandı. Peki, Resmi Gazete'de bugün hangi kararlar yayımladı? 20 Şubat 2024 Resmi Gazete atama kararları neler? İşte, 20 Şubat 2024 Tarihli ve 32466 Sayılı Resmî Gazete...
Haberler - Haberler
19 Şubat 2024 - 22:55

Survivor All Star Ogeday kimdir, kaç, yaşında, nereli, boyu kaç? Ogeday Girişken diskalifiye olacak mı?

Mavi takımda Survivor 2024 All Star'da mücadele eden Ogeday Girişken haftanın ikinci dokunulmazlık oyununda çığırından çıkıyor. Nehire sembolü fırlatan Ogeday bunu Survivor Panaroma'da anlatırsın şeklinde konuşarak Hakan Hatipoğlu'na çıkışıyor. Peki Survivor Ogeday kimdir, kaç yaşında aslen nereli, mesleği ne, daha önce ne zaman yarıştı, boyu kaç?
Haberler - Haberler
19 Şubat 2024 - 17:45

Fenerbahçe - Kasımpaşa maçı ne zaman, saat kaçta ve hangi kanalda? | Trendyol Süper Lig 27. hafta maçı

Trendyol Süper Lig'de artarak devam ediyor. Fenerbahçe Trendyol Süper Lig'in 27. hafta maçında kendi evinde Kasımpaşa'yı misafir ediyor. Zorlu maç öncesi taraftarlar tarafından merak konusu edilerek, ‘Fenerbahçe- Kasımpaşa maçı saat kaçta, ne, zaman, hangi kanalda , Fenerbahçe- Kasımpaşa maçı muhtemel 11'leri, Trendyol Süper Lig’de kaçıncı hafta’ soruları aratıldı. İşte, ‘Fenerbahçe - Kasımpaşa maçı ne zaman, saat kaçta ve hangi kanalda ?’ sorularının cevapları…
Şirket Haberleri - Şirket Haberleri
19 Şubat 2024 - 12:24

"Baymak, geçen yılı yüzde 65 oranında büyüme ile kapattı"

İklimlendirme sektörünün güçlü markalarından Baymak; bayileri, iş ortakları ve çalışanlarıyla 2024 Kick-Off Organizasyonu’nda bir araya geldi. Etkinlikte konuşan Baymak Satış ve Pazarlama Direktörü Pınar Canlı, uzayan yaz aylarının ve konutlardaki yenileme yatırımlarının klima pazarını büyüttüğüne dikkat çekerek, "2023’te yüzde 65 büyüyen Baymak; klimada yüzde 30, kombide yüzde 20, ısı pompasında yüzde 50 ve su ısıtıcıları grubunda yüzde 80’in üzerinde bir büyüme gösterdi" dedi.
Haberler - Haberler
16 Şubat 2024 - 18:00

SURVİVOR Sahra yarışmayı neden bıraktı? Survivor Sahra Işık kimdir, kaç yaşında, evli mi?

Survivor All Star hız kesmeden sürüyor. Survivor’a en son kırmızı takıma dahil olan isimler Atakan, Sema ve Hilmicem oldu. Bu hafta ise eleme potasına giren isimler Pınar, Aleyna, Sahra ve Aysu oldu. Sahra'nın elemenin öncesinde yarışmaya veda etmesi ise kafalarda soru işareti oluşturdu. Peki, Sahra Işık neden yarışmadan ayrıldı? İşte Sahra'nın ayrıldıktan sonraki ilk mesajı.
Şirket Haberleri - Şirket Haberleri
16 Şubat 2024 - 11:44

Ziraat Katılım Genel Müdürü Metin Özdemir 2023 yılı finansal verilerine ilişkin açıklamalarda bulundu

Türkiye’nin kamu sermayesi ile kurulan ilk katılım bankası Ziraat Katılım, sağlıklı bir mali performans ile hızlı büyümesini sürdürerek 2023 yılını başarıyla tamamladı.
 - ABD'li Microsoft’tan Almanya'ya 'muazzam' güven
16 Şubat 2024 - 00:20

ABD'li Microsoft’tan Almanya'ya 'muazzam' güven: 3 milyar euroluk yatırım yolda

Teknoloji devi Microsoft, iki yıl içinde Almanya'ya çoğunluğu yapay zeka alanında olmak üzere 3,2 milyar euro değerinde yatırım planlıyor. Microsoft Başkanı Brad Smith, Almanya'ya duyulan 'muazzam güven' sonucunda gerçekleşecek yatırımın 2025 sonuna kadar tamamlanacağını duyurdu.
Şirket Haberleri - Şirket Haberleri
15 Şubat 2024 - 17:27

PİLOT girişimleri, yenilikçi fikirlere ilham veren Stanford Üniversitesi'nde

Türkiye’nin dijital dönüşümünün öncüsü Türk Telekom, yeni nesil teknolojileri besleyen girişimlere desteğini sürdürüyor. Türk Telekom Ventures'ın Girişim Hızlandırma Programı PİLOT’un girişimleri, girişimcilik eğitim programına katılmak üzere ABD'ye gitti. Stanford Mesleki Gelişim Merkezi ile iş birliği içinde tasarlanıp sunulan kurumsal eğitim programı Stanford Üniversitesi kampüsünde başladı.
Şirket Haberleri - Şirket Haberleri
15 Şubat 2024 - 11:25

Kısa ve orta vadeli konaklama sektöründe yıllık büyüme oranı yüzde 20

Kısa ve orta dönemli kiralamalar, özellikle şehir hayatının hızına ve esnek yaşam tarzlarına uyum sağlayan, günümüz insanına uygun bir konaklama ve seyahat trendini yansıtıyor. Bu konaklama şekli, bir yandan misafirlere kendi evlerinin konforunu ve rahatlığını sunarken; diğer yandan, bir otelden bekleyeceğiniz profesyonel hizmetlerin tamamını da vaat ediyor.
Şirket Haberleri - Şirket Haberleri
15 Şubat 2024 - 11:08

Missafir, 2 yıl içinde Avrupa lideri olma yolunda ilerliyor

Modern konaklama sektörünün Türkiye’deki öncüsü Missafir, kısa ve orta vadeli kiralamaları yeniden tanımlıyor.