Eğitim - Eğitim
7 saat 51 dakika önce

Yılda 1.500 çocuğa nitelikli eğitim verilecek... TEGV’in Gaziantep öğrenim birimi açıldı

TEGV Gaziantep Öğrenim Birimi hizmete başladı. Yılda 1.500 çocuğa nitelikli eğitim verilmesi planlanan birimin açılışı Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in katıldığı törenle gerçekleştirildi.
 - Son viraja dikkat! Eğitimciler tüyo verdi
7 saat 57 dakika önce

LGS için son uyarılar... 1 milyon öğrenci pazar günü sınava girecek

1 milyon öğrencinin geleceğine yön verecek LGS bu pazar günü gerçekleşiyor. Ortaokuldan liseye geçecek öğrenciler hayallerindeki okul için ter dökecek. Peki son virajda öğrenci ve veliler neler yapmalı? Eğitimciler son tüyoları verdi.
 - Müfredat tamam, sıra en önemli safhada
8 saat 1 dakika önce

Formatör öğretmenler devrede! Yeni müfredat tamam, şimdi en önemli safhaya geçildi

Müfredatı hazırlayan uzman ve akademisyenler öncülüğünde formatörler eğitildi. 9 bin formatör, eski ile yeni müfredatın farkını öğretmenlere aktaracak.
 - Meslek liseliler kapı kapı gezerek gönülleri fethediyor
23 saat 25 dakika önce

Meslek liseliler kapı kapı gezerek gönülleri fethediyor! Öğrencilerden örnek proje

Kilis'te meslek lisesi öğrencileri, muhtaç ailelerin evlerinin bakım ve tamirini yapıyor, eskiyen tesisatlarını yeniliyor. Metal, elektrik ve mobilya bölümlerinde eğitim gören öğrencilerden oluşan mobil ekip, öğretmenlerinin de desteğiyle kapı kapı gezerek gönülleri fethediyor.
Eğitim - Eğitim
28 Mayıs 2024 - 15:13

MEB duyurdu: Okullar ne zaman açılacak? İşte 2024-2025 takvimi...

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2024-2025 eğitim öğretim yılı takvimini açıkladı. Buna göre okullar 9 Eylül Pazartesi günü açılacak. Yarıyıl tatili ise 20 Ocak 2025 Pazartesi başlayacak ve 31 Ocak 2025 Cuma sona erecek.
 - YÖK'ten 'Filistin' kararı! Başvuru süreci başlıyor
27 Mayıs 2024 - 13:00

YÖK'ten 'Filistin' kararı! Erol Özvar 'kapılarımız açık' diyerek duyurdu: Başvuru süreci başlıyor

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Batılı üniversitelerde Gazze'deki katliamlara karşı çıktığı için işini kaybeden bilim adamlarına ve öğrencilere kapılarının açık olduğunu belirtti, yakın zamanda duyuru düzenleyeceklerini bildirdi.
 - "Bu fırsatı kaçırmayın"
26 Mayıs 2024 - 18:17

İslam Memiş, altın yatırımcıları için fırsat tarihini açıkladı

Rekor üzerine rekor kıran altında, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin ölümü sonrası iniş çıkışlar yaşandı. Fed tutanaklarına da işaret ederek altın yatırımcılarını uyaran İslam Memiş, "O yüzden düğün yapacaklar, altın borcu olanlar, altın yatırımı yapacak olanlar bu alım fırsatını değerlendirmeli" açıklamasında bulundu.
Eğitim - Eğitim
25 Mayıs 2024 - 19:49

Okul Aile Birliği Çalıştay’ı ÖNDER’de yapıldı

Ailenin eğitimdeki rolünün artırılması ve okul aile birliklerinin aktif hale getirilmesi için yapılan çalışmalara bir yenisi daha eklendi. ÖNDER tarafından düzenlenen Okul Aile Birliği Çalıştayı’nda ortaya konan veriler rapor olarak ilgili mercilere iletilecek.
Eğitim - Eğitim
24 Mayıs 2024 - 14:04

LGS'ye girecekler dikkat! Sınav giriş belgeleri yayımlandı

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 2 Haziran Pazar günü yapılacak merkezi sınavın giriş bilgileri yayımlandı. LGS'ye girecek öğrenciler, sınav giriş belgelerini e-Okul sistemi üzerinden alabilecek.
Eğitim - Eğitim
23 Mayıs 2024 - 14:43

YKS'ye girecekler dikkat! Sınav giriş belgeleri erişime açıldı

8-9 Haziran'da yapılacak YKS sınav giriş belgeleri, ÖSYM'nin internet sitesinden erişime açıldı
 - Bakanlık 'muzır yayın' ilan etti
22 Mayıs 2024 - 10:47

Bu kitaplara dikkat! Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 3 kitabı muzır yayın ilan etti

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, "Disney Esrarengiz Kasaba Günlük 3", "Farklı Olmaya Cesaret Eden Erkek Çocuklarına Hikayeler" ve "Yaramaz Evin Yeni Misafirleri" isimli kitapları muzır yayın ilan etti.
 - MEB duyurdu! YKS'ye hazırlananlar dikkat, tarih belli oldu
21 Mayıs 2024 - 20:59

MEB duyurdu! YKS'ye hazırlananlar dikkat, tarih belli oldu

Milli Eğitim Bakanlığı, ülke genelinde YKS sınavına hazırlananlar için çevrimiçi deneme sınavı düzenleyecek. Sınav, 25, 26 ve 27 mayıs tarihlerinde gerçekleşecek. Denemeye katılmak isteyen öğrenciler, belirtilen tarihlerde 10.00-20.00 saatleri arasında sınava girebilecek.
 - 20 bin öğretmen için başvuru zamanı!
20 Mayıs 2024 - 04:03

20 bin öğretmen için başvuru zamanı! 31 Mayıs’a kadar sürecek

Millî Eğitim Bakanlığınca yapılacak 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için başvurular bugün başlayıp 31 Mayıs’ta bitecek.
 - MEB'den bir ilk! Ortaokullar için yeni karar...
16 Mayıs 2024 - 11:53

MEB'den bir ilk! Ortaokullar için yeni karar... Uygulamanın başlayacağı tarih belli oldu

MEB, temel meslek becerilerini keşfetmek isteyen ortaokul öğrencileri için bu yaz tatilinde "zanaat atölyeleri" olarak adlandırılan kurslar açmaya hazırlanıyor. Kursa katılacak öğrenciler, 55 kurs arasından seçim yapacak. Programın ilki, bu yaz tatilinde başlayacak.
Eğitim - Eğitim
16 Mayıs 2024 - 11:19

ÖSYM duyurdu: DUS ve STS sonuçları açıklandı

ÖSYM, 2024 Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2024-DUS 1. Dönem) ve 2024 Diş Hekimliği Alanında Yurt Dışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı'nın (2024-STS Diş Hekimliği 1. Dönem) sonuçlarını duyurdu.
 - Öğretmen atamaları mahkemede biter!
15 Mayıs 2024 - 02:19

Öğretmen atamaları mahkemede biter! Mülakat davalık

Öğretmen atamalarında “Yüzde 50 KPSS, yüzde 50 mülakat” öngören yönetmelik tartışmayı kızıştırdı. Bakanlık “Mülakatın oranı azaldı” diye savunurken, CHP, Türk Eğitim-Sen, Eğitim Gücü Sen mahkemeye gidiyor.
 - Öğretmene şiddeti önleyecek kanun TBMM'ye geliyor
14 Mayıs 2024 - 18:34

Öğretmenlik Meslek Kanunu haftaya TBMM'ye geliyor

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmene şiddete karşı önemli maddeleri içeren “Öğretmenlik Meslek Kanunu" için kritik bir açıklama yaptı. Bakan Tekin kanunun önümüzdeki hafta meclise geleceğini söyledi.
Eğitim - Eğitim
14 Mayıs 2024 - 00:25

Öğretmen atamasında mülakat kararı Resmi Gazete'de!

Öğretmen atamalarına ilişkin yeni karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Yayımlanan karara göre sözleşmeli öğretmen istihdamında mülakat puanı, KPSS puanının yüzde 50’si ile sözlü sınavdan alınan puanın yüzde 50’si alınarak belirlenecek.
 - İsyan ettiren tablo
13 Mayıs 2024 - 02:14

İsyan ettiren tablo! Bekleyen öğretmenleri atamak bile 20 yıl sürüyor

Bakan Yusuf Tekin’in ‘sil bastan değişmeli’ dediği sistemi irdeledik. Havuzdaki 1 öğretmen atanırken, yerine 6 yeni mezun geliyor! 22 yılda 800 binin üzerinde öğretmen atandı, problem çözülemedi. Eğitim fakülteleri her yıl on binlerce mezun vermeye devam ediyor. Formasyon da buna eklenince havuz dolup taştı. Bütün öğretmen programlarına alım dursa bile mevcudun erimesi için en az 20 yıl gerekli!
Eğitim - Eğitim
11 Mayıs 2024 - 17:06

“Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli değerlendirme raporunu sundu

Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli ile beceri temelli bir programa geçilmiştir. Günümüz dünyasının önümüze sunduğu teknoloji ve iletişim imkanlarına paralel olarak bilgiyi kullanma ve yorumlama becerilerini kazandırmanın öğretim programına dahil edilmesini önemli bir adım olarak görüyoruz. 
 - Gözler MEB'in yeni müfredatında
10 Mayıs 2024 - 20:21

MEB'in yeni müfredatına 67 binden fazla görüş iletildi

Eğitimde gözler bir kez daha Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından duyurulacak yeni müfredata çevrildi. Yeni müfredat için görüş ve öneri süreci tamamlandı. Kamuoyunun görüşüne sunulan taslağa 67 binden fazla görüş iletildi. Bakan Yusuf Tekin'den ilk açıklama geldi.
Sona Git