- 'Hocalı katliamını  unutursak ölürüz!'
32 dakika önce

Ermenilerin 32 yıl önce yaptığı soykırımın şahitleri anlattı: Hocalı katliamını unutursak ölürüz!

Eşi ve oğlu Ermeni teröristler tarafından hunharca şehit edilen Narhanım Memmedova “O günleri unutmamak, unutturmamak lazım. Çünkü, vahşeti unuttuğumuz gün ölürüz” diyor.
 - 'İşgalci İsrail hesap vermeli'
33 dakika önce

Türkiye’den Lahey’de çağrı: İşgalci İsrail hesap vermeli

Uluslararası Adalet Divanı’nda, İsrail’in Filistin’i işgalinin hukuki neticelerine ilişkin duruşmada Türkiye sunum yaptı. Dışişleri Bakan Yardımcısı Yıldız “İsrail hesap vermeli” dedi.
 - Bir yanda ateşkes bir yanda katliam!
2 saat 11 dakika önce

Gazze'de katliama koşulsuz destek! ABD'den İsrail'e milyonlarca dolarlık askeri yardım

Gazze'de katliam yapan İsrail'in en büyük destekçisi olan ABD, bir yanda ateşkes söylemleri yaparken diğer yanda Netanyahu yönetimine koşulsuz yardımlarını sürdürüyor. 7 Ekim'den bu yana binlerce ton askeri teçhizat sağlayan, bölgeye savaş gemileri gönderen ABD, Gazze'de istihbarat desteği de veriyor.
Dünya - Dünya
2 saat 24 dakika önce

'İsrail Venedik Bienali'nden men edilsin' kampanyasına 8 bin sanatçıdan destek

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları 5. ayında da devam ederken, dünyadan katliama tepkiler büyüyor. Son olarak İsrail'in Venedik Bienali'nden men edilmesi için başlatılan imza kampanyasına 8 binden fazla sanatçı destek verdi.
 - Gazzeli babanın en acı mücadelesi
2 saat 32 dakika önce

Katil İsrail çocuklarını öldürdü! Filistinli baba naaşları köpeklere yem olmasın diye canını tehlikeye attı

Katil İsrail'in öldürdüğü çocuklarının naaşları köpeklere yem olmasın diye Filistinli baba canını tehlikeye attı. Filistinli baba Nasır el-Ağa İsrail keskin nişancılarına rağmen canını tehlikeye atarak çocuklarının naaşlarını bulundukları yerden aldı.
Dünya - Dünya
3 saat 12 dakika önce

İsrail 7 Ekim'den bu yana 171 BM çalışanını öldürdü

Birleşmiş Milletler (BM), İsrail'in 143 gündür saldırılarını sürdürdüğü, halkı zorla aç ve susuz bıraktığı Gazze Şeridi'nde 161 BM çalışanının öldürüldüğünü duyurdu.
 - 'Navalny esir takasında kullanılacaktı'
3 saat 28 dakika önce

Rus muhalif Pevchikh'ten çarpıcı iddia: Navalny esir takasında kullanılacaktı

Rusya lideri Viladimir Putin'in en büyük rakibi olarak gösterilen Rus muhalif lider Alexei Navalny hapiste ölü bulunmuştu. Navalny'nin gizemli ölümüne ilişkin spekülasyonlar devam ederken Rus muhalif siyasetçi Maria Pevchikh, yeni bir iddia ortaya attı. Pevchikh'e göre Navalny öldürülmeseydi esir takasında kullanılacaktı.
 - İsrail-Lübnan arasında gerilim tırmanıyor!
3 saat 32 dakika önce

İsrail yine Lübnan'ı vurdu, üst düzey komutan öldü! 60 füzeyle anında karşılık verildi

Gazze'de binlerce Filistinliyi katleden İsrail, Lübnan'a saldırılarını sürdürüyor. Araçları ve binaları bombalayan İsrail, üst düzey Hizbullah komutanını öldürdüğünü duyurdu. Lübnan, Golan tepelerine karşılık olarak 60 füze atıldığını açıkladı.
 - Çin ile Filipinler arasında 'yüzen bariyer' krizi sürüyor
3 saat 34 dakika önce

Çin ile Filipinler arasında 'yüzen bariyer' krizi devam ediyor

Çin, Güney Çin Denizi'ndeki ihtilaflı sulara yeniden yüzen bariyer yerleştirdi. Filipinler Sahil Güvenliğinden yapılan açıklamada bariyerin kaldırıldığı bildirildi. Çin Dışişleri Bakanlığı ise bariyerin 'gerekli bir tedbir' olduğunu söyledi.
 - Gazze'de 'hayatta kalmanın' yükü de çocuklarda
3 saat 45 dakika önce

Gazze'de 'hayatta kalmanın' yükü de çocuklarda

İsrail'in 7 Ekim 2023'ten bu yana hava, kara ve denizden bombardıman altına aldığı Gazze'de çocuklar, ailelerine destek olmak için mücadele veriyor. 11 yaşındaki Muhammed Zurub, bir yandan bebek kardeşiyle ilgileniyor diğer yandan ailesinin su ve yemek ihtiyaçlarını karşılamak için saatlerce kuyruklarda bekliyor.
 - Moğolistan'ı 'Dzud' vurdu, 2 milyon hayvan donarak öldü
4 saat önce

Moğolistan'ı 'Dzud' vurdu, 2 milyondan fazla hayvan donarak öldü

Moğolistan, 'Dzud' olarak adlandırılan aşırı soğukların etkisinde. Hava sıcaklıkların bazı bölgelerde eksi 50 dereceye düştüğü ülkede 2 milyonu aşkın hayvan açlıktan ve donarak öldü.
 - Mahmut Abbas, Iştiyye'nin istifasını kabul etti
5 saat 16 dakika önce

Mahmut Abbas, Filistin Başbakanı Muhammed Iştiyye'nin istifasını kabul etti

Filistin Başbakanı Muhammed Iştiyye bugün Gazze hakkında söylediği dikkat çeken sözlerin ardından istifa ettiğini duyurmuştu. Filistin Cumhurbaşkanı Mahmud Abbas, Iştiyye'nin istifasını kabul etti. Abbas, yeni hükümet kurulana kadar Iştiyye'nin görevini sürdüreceğini belirtti.
Dünya - Dünya
5 saat 33 dakika önce

Çin'den ABD'ye yaptırım tepkisi: Tipik bir ekonomik zorbalık örneği

ABD'nin Rusya'ya Ukrayna savaşı nedeniyle uyguladığı yaptırımlar kapsamına 17 Çinli şirketin de alınmasına Pekin'den sert tepki geldi. Çin Ticaret Bakanlığı, Washington'ın tek taraflı yaptırımlarla yargı yetkisini sınır aşırı kullandığını belirterek, kararın "tipik bir ekonomik zorbalık örneği" olduğunu savundu.
 - 'NATO üyeliği için tarihi bir gün'
6 saat 14 dakika önce

İsveç'in üyeliği için liderlerden peş peşe açıklamalar! 'NATO üyeliği için tarihi bir gün'

Türkiye'nin ardından Macaristan parlamentosunun da onay vermesiyle İsveç’in 32. NATO müttefiki olmasının önündeki engeller kalkmış oldu. Gelişmenin ardından liderlerden peş peşe açıklamalar geldi. İsveç Başbakanı Kristersso, "NATO üyeliği için tarihi bir gün" derken, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ise "Memnuniyetle karşılıyorum" dedi.
Dünya - Dünya
6 saat 16 dakika önce

Tamas Sulyok Macaristan'ın yeni Cumhurbaşkanı oldu

Macaristan'da Cumhurbaşkanı Katalin​​​​​​​ Novak çocuk istismarından hüküm giyen adamı affettiği için eleştirilmiş, skandal kararın ardından da "hata yaptığını" belirterek istifa etmişti. Bugün Macaristan Parlamentosu Novak'ın yerine geçecek ismi seçti. Buna göre Tamas Sulyok Macaristan'ın yeni Cumhurbaşkanı oldu.
 - 'Zehirli öksürük şurubu' davasında 23 kişiye kelepçe
6 saat 32 dakika önce

69 çocuğun ölümüne neden olmuştu: 'Zehirli öksürük şurubu' davasında 23 kişiye kelepçe

Özbekistan'da, bileşiminde zehir tespit edilen öksürük şurubundan 69 çocuğun hayatını kaybetmesine ilişkin açılan davada karar çıktı. 23 sanık, 2 yıl ila 20 yıl arasında değişen hapis cezalarına çarptırıldı.
 - Gazze'ye havadan umut, gıda için mücadele yürek sızlattı
6 saat 56 dakika önce

Gazze'ye havadan umut! Ürdün 4 yardım uçağı ile erzak gönderdi

İsrail'in 7 Ekim'den bu yana 30 bin Filistinliyi öldürdüğü Gazze'de ateşkes için görüşmeler sürüyor. Binlerce Filistinlinin açlık ve kıtlıkla mücadele ettiği Gazze'ye insani yardım havadan ulaştı. İsrail'in Refah Sınır kapısından engellemelerine karşı insani yardım malzemesi yüklü 4 uçak Gazze'ye umut oldu. Uçaklardan paraşütle Gazze kıyısına bırakılan yardımlar denize düştü. Gazzelilerin insani yardıma ulaşmak için denize girdiği anlar yürek sızlattı.
 - İsveç’in NATO üyeliğinin önündeki son engel kalktı
8 saat 5 dakika önce

İsveç'in NATO üyeliği önündeki son engel de kalktı! Türkiye'nin ardından Macaristan onay verdi

Türkiye'nin ardından Macaristan parlamentosu da İsveç’in NATO üyeliğine onay verdi. Böylelikle İsveç'in NATO'nun 32. müttefiki olma yolundaki önündeki son engel de kalkmış oldu.
Dünya - Dünya
8 saat 26 dakika önce

Almanya'dan İsrail'e çağrı: Filistinliler için adım atın

Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, İsrail'i Filistinli sivilleri daha iyi korumak için adım atmaya çağırdı. Baerbock ayrıca İsrail'in uluslararası insancıl hukuka saygı göstermesi gerektiğini belirtti.
 - Belçika'da çiftçiler caddeleri ateşe verdi
9 saat 38 dakika önce

Çiftçiler Belçika'da da ayaklandı! Saman balyalarını yaktılar, polisle çatıştılar

Avrupa Birliği'nin tarım politikalarını protesto eden Belçikalı çiftçiler sokaklara döküldü. Caddelere yığdıkları saman balyalarını yakan çiftçiler polisle çatıştı.
 - 2 bin yolculu gemide kolera paniği!
11 saat 35 dakika önce

2 bin yolculu dev gemide kolera paniği! Karantinaya alındılar

2.184 yolculu kruvaziyer gemisi Norwegian Dawn'da kolera paniği yaşanıyor. Mide rahatsızlığı yaşayan bazı yolculara test yapılırken, yolcular karantinaya alındı.