- Netanyahu yeni katliamlar için kabineyi topluyor
1 saat 22 dakika önce

Netanyahu'dan 'Refah' hamlesi! Yeni saldırı için kabineyi topluyor

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, yaklaşık 1,4 milyon Filistinlinin sığındığı Refah kentine saldırıyı onaylamak için hafta başında kabineyi toplayacağını açıkladı.
 - 'Bize bugün yardım etmeyecekseniz ne zaman edeceksiniz?'
1 saat 23 dakika önce

11 yaşındaki Filistinli Rahaf dünyaya seslendi: Bize bugün yardım etmeyecekseniz ne zaman edeceksiniz?

İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırıları 7 Ekim 2023'ten beri sürüyor. Filistin Sağlık Bakanlığı'nın son açıklamasına göre, İsrail'in saldırılarında hayatını kaybedenlerin sayısı 300 bine dayandı. Öte yandan 11 yaşındaki Filistinli Rahaf, tüm dünyaya seslenerek, "Bize bugün yardım etmeyecekseniz ne zaman edeceksiniz?" dedi.
 - Hiroşima'da 78 yıl sonra kalıntılardan çıktı
2 saat 27 dakika önce

Hiroşima'daki felaket kalıntılarından 78 yıl sonra kol saati çıktı: Tam 31 bin dolara satıldı

Japonya'nın güneybatısındaki Hiroşima'ya 1945 yılında atılan atom bombasının kalıntılarında erimiş kol saati bulundu. Saat 31 bin 113 dolara satıldı.
 - Savaşın yıl dönümünde Ukrayna'dan büyük darbe
3 saat 51 dakika önce

Rusya’ya ‘uçan radar’ şoku! Savaşın yıl dönümünde Ukrayna'dan büyük darbe

Ukrayna ordusu, 650 kilometreye kadar muharebe alanındaki bilgileri toplayabilen A-50 casus uçağını düşürdü.
Dünya - Dünya
5 saat 32 dakika önce

İsrail esir takası görüşmeleri için Katar'a heyet gönderecek!

İsrail Savaş Kabinesinin, Hamas ile esir takası görüşmelerini tamamlamak için Katar'a heyet gönderme kararı aldığı belirtildi.
 - Güney Carolina'da Trump kazandı!
5 saat 40 dakika önce

Güney Carolina'da Trump kazandı: Erken ve büyük bir zafer

ABD başkanlık yarışında Cumhuriyetçi Parti’nin adayının kim olacağını belirlemek üzere Güney Karolina eyaletinde yapılan ön seçimi Donald Trump kazandı. Ön seçim zaferinin ardından Columbia'da konuşma yapan Trump, “Bu beklediğimizden daha erken ve daha büyük bir zafer oldu” dedi.
 - Meksika’da İstiklal Marşı yankılandı
7 saat 21 dakika önce

Gazeteciler için söylediler! Meksika’da İstiklal Marşı yankılandı

Türk ve Meksikalı gazeteciler Meksika’nın başkenti Mexico City’de düzenlenen “Medya Buluşmaları”nda bir araya geldi. Türkiye Gazetesi Haber Müdürü Fatih Selek'in de yer aldığı organizasyonda Meksikalı Mariachiler İstiklal Marşı'nı söyledi.
 - İran güçlerine son zamanların en büyük operasyonu
10 saat 22 dakika önce

İran hedeflerine son zamanların en büyük operasyonu! ABD ve İngiltere Husileri bombaladı

ABD ve İngiltere, Yemen'de İran destekli Husilere karşı son iki hafta içinde yapılan en büyük askeri operasyonu gerçekleştiriyor. ABD ve İngiltere Yemen'in başkenti Sana'daki Husi hedeflerini vurdu.
 - G7'den Rus varlıklarını dondurma kararı
11 saat 38 dakika önce

G7'den Rus varlıklarını dondurma kararı! Ukrayna'ya verilen ‘zarar’ telafi edilinceye kadar...

G7 ülkelerinden Rusya'ya yeni yaptırım kararı geldi. Ukrayna'dan video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen toplantıda Ukrayna'ya verilen ‘zarar’ telafi edilinceye kadar Rus varlıklarının dondurulması kararı aldı.
 - İngiliz vekilin üyeliği askıya alındı
12 saat 10 dakika önce

Londra'nın Müslüman Başkanı Khan'a İslamofobik sözler! İslam karşıtı vekilin üyeliği askıya alındı

İngiltere'nin Müslüman Londra Belediye Başkanı Sadık Khan hakkında İslamofobik ifadeler kullanan iktidardaki Muhafazakar Parti Milletvekili Lee Anderson'un parti üyeliği askıya alındı.
 - İsrail'in suçları tek tek belgelenecek!
12 saat 34 dakika önce

İsrail'in suçları tek tek belgelenecek! İslam İşbirliği Teşkilatı'ndan Gazze için 'gözlemevi' kararı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının ev sahipliğinde düzenlenen İİT Enformasyon Bakanları Olağanüstü Toplantısı'nda Gazze'de soykırım yapan İsrail'in savaş suçlarının tek tek belgelenmesi için 'medya gözlemevi' kurulma kararı alındı.
 - Navalny'nin cesedi ailesine teslim edildi
13 saat 39 dakika önce

Navalny'nin cesedi ailesine teslim edildi, G7 ülkeleri Rusya'ya 'neden öldüğünü tamamen açıkla' dedi

Rusya'da 2021'den bu yana tutuklu bulunduğu Rus muhalif Navalny'nin cesedi, annesi Lyudmila Navalnaya'nın Rusya tarafından kendilerine uygulanan 'gizli cenaze baskısı'nı açıklamasının ardından ailesine teslim edildi. G7 ülkeleri ise Moskova'yı Navalny'nin nasıl öldüğünü 'tamamen açıklamaya' çağırdı.
 - 'Türkiye Filistin'in zafer kazanması için önemli'
15 saat 30 dakika önce

Dışişleri Bakanı Fidan Venezuelalı mevkidaşı ile görüştü

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Venezuela Dışişleri Bakanı Yvan Gil ile düzenlediği ortak basın toplantısı düzenledi. Dışişleri Bakanı Hakan Fidan iki ülke arasındaki dış ticaretin 3 milyar dolara ulaşmasını beklediklerini söylerken, Venezuelalı mevkidaşı Gil ise, "Erdoğan'ın Filistin için dik duruşundan gurur duyuyoruz. Türkiye'nin Filistin halkının bu zaferi kazanması için önemli" dedi.
 - 'Türkiye gerçek dost'
17 saat 30 dakika önce

Bosna Hersek'te dikkat çeken anket: 'Türkiye gerçek dost'

Bosna Hersek'te gerçekleştirilen bir anketten Türkiye'yi gururlandıran sonuç çıktı. Anket, Boşnakların, Türkiye'yi, ülkelerinin en yakın dostu olarak gördüğünü ortaya koydu.
 - Gazze'de can verenler toplu mezarlığa defnedildi
18 saat 39 dakika önce

Can kaybı 30 bini geçti! Gazze'de cenazeler toplu mezarlara defnediliyor

İsrail, Gazze'nin Deyr Belah kentindeki Ebu Zatar ailesinin evine saldırdı. Katliamda çok sayıda kişi hayatını kaybetti. Hayatını kaybedenler cenaze namazı kılındıktan sonra bölgedeki toplu mezarlığa defnedildi.
 - Savaşın simgesi Olena, bir yıl sonra kabusu yaşadığı yerde
19 saat 48 dakika önce

Savaşın simgesi Olena, bir yıl sonra kabusu yaşadığı yerde

Rusya- Ukrayna savaşında geride kalan iki yılda, taraflar maddi-manevi büyük kayıplar verdi. Savaşın 'yüzü' Olena Kurilo ise Rus saldırısı sırasında yaralandığı Harkiv'e döndü. 
 - Çiftçiler fuarı bastı Macron çaresiz kaldı
20 saat 46 dakika önce

Çiftçiler fuarı bastı Macron çaresiz kaldı

Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un Paris'te katıldığı geleneksel tarım fuarını çiftçiler bastı. Onlarca çiftçi güvenliği de geçerek etkinliğin yapıldığı alana girdi. Macron eylemler sırasında "Tarımsal kriz birkaç saat içinde çözülemez. Bu fuar sırasında da çözülmeyecek" derken fuar bir saat gecikmeli başladı, bazı çiftçiler gözaltına alındı. Macron ve göstericiler arasındaki tartışma Fransız haber kanallarında canlı olarak yayınlandı. 
 - Gazze'de bebekler 'yetersiz beslenme' nedeniyle ölüyor
20 saat 48 dakika önce

Ablukanın 141'inci günü! Gazze'de bebekler 'yetersiz beslenme' nedeniyle ölüyor

141 gündür İsrail ordusunun ablukası altında bulunan Gazze Şeridi'nde bebekler, yetersiz beslenme nedeniyle ölmeye başladı.
 - Gazze'de can kaybı 29 bin 606'ya yükseldi
22 saat 53 dakika önce

İsrail'in saldırıları 141'inci gününde! Gazze'de can kaybı 29 bin 606'ya yükseldi

İşgalci İsrail ordusunun abluka altına aldığı Gazze Şeridi'ndeki saldırıları 141'inci gününde. Hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısı 29 bin 606'ya yükseldi.
 - Bedeli her iki taraf için de ağır oldu
23 saat 28 dakika önce

Ukrayna-Rusya savaşının bedeli her iki taraf için de ağır oldu

Rusya'nın 'özel operasyon'la Ukrayna'ya başlattığı savaşta iki yıl geride kaldı. Savaşta 4 kez yüz yüze müzakere yapılırken görüşmelerde iki taraf sadece insani yardım koridoru konusunda anlaştı. Savaşın başlamasında bu yana Ukrayna, topraklarının yüzde 74'ünü kurtardı. Her iki taraf da büyük kayıplar verirken AB ve ABD'den büyük destek alan Ukrayna ordusunun savaşın ikinci yılında ABD ve AB'den yeterince destek alıp alamayacağı tartışmaları damgasını vurdu. Maliyetli olan savaşta batı ülkelerinde dondurulan Rus varlıklarının Ukrayna için kullanılması da diğer bir tartışma konusu oldu.
 - Biden'ın Trump'la ilgili ses kaydı yankı uyandırmıştı
23 saat 46 dakika önce

Biden'ın Trump'la ilgili ses kaydı yankı uyandırmıştı! Gerçek ortaya çıktı

ABD'de 2024 seçimleri çerçevesinde, New Hempshire'da yapılan ön seçimden bir gün önce seçmenlere gönderilen Başkan Joe Biden'ın sahte ses kaydını, bir sihirbazın yapay zekayla yaptığı tespit edildi.