- Kraliyetten ayrılan Prens Harry'e bir kötü haber daha
14 dakika önce

Kraliyetten ayrılan Prens Harry, İngiliz hükümetine açtığı davayı kaybetti

Prens Harry, İngiltere'de bulunduğu sürede "güvenlik derecesinin düşürülmesi" yönündeki kararın ardından İngiltere hükümetine karşı açtığı Yüksek Mahkeme davasını kaybetti.
 - Hamas'tan İsrail'e 'müzakere' çıkışı
1 saat 13 dakika önce

Hamas: İsrail müzakerelerde esneklik gösteriyor ama savaşa devam etmeye de hazır

İsrail'in Ramazan ayı boyunca katliamlarını sürdürdüğü Gazze'de askeri faaliyetlerini durdurmasına ilişkin iddiaların ardından Hamas'tan yeni bir açıklama geldi. İsmail Haniye, "İsrail ile müzakerelerde esneklik gösteriyor ancak savaşa devam etmeye de hazır" ifadelerini kullandı. 
Dünya - Dünya
1 saat 40 dakika önce

Teksas'ta yangın hızla yayıldı, itfaiyeciler alevlerin arasında kaldı! Dehşet anı kamerada

Teksas'ta kontrolden çıkan orman yangınları ülkenin en önemli nükleer silah tesislerinden Pantex'in kapatılmasına neden oldu. Eyaletin Panhandle kırsalındaki küçük kasabalarda yaşayan halk tahliye edildi. Şu ana kadar 370 bin dönümden fazla alan kül oldu, alevler Oklahoma’ya kadar yayıldı. Müdahaleye giden itfaiye ekipleri alevlerin arasında kaldı, korku dolu anlar cep telefonu kamerası ile saniye saniye kaydedildi.
 - Yunanistan, Türkiye'yi örnek aldı!
3 saat 34 dakika önce

Komşu Türkiye'yi örnek aldı! 'Dezenformasyon' hamlesi gündemde

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının önemli adımlarından birisi olan 'Dezenformasyonla Mücadele Merkezi' Yunanistan'a ilham oldu. Dışişleri Bakanlığının benzer bir birim oluşturmak için harekete geçtiği bildirildi.
 - Diploması ağında büyük atılım
4 saat 6 dakika önce

Diploması ağında büyük atılım! Japonya ve Fransa'yı geride bıraktık, ABD ve Çin ile yarışıyoruz

Avustralya merkezli Lowy Enstitüsü'nün raporuna göre Türkiye, Japonya ve Fransa'yı geride bırakarak diplomatik ağı en geniş 3'üncü ülke oldu. İlk sırada Çin yer alırken, ikinci sırada ise ABD bulunuyor.
 - ABD askeri ne gördü? Arkadaşının iddiaları korkunç
4 saat 18 dakika önce

Gazze için kendini yakmıştı! ABD askerinin arkadaşından korkunç iddialar

İsrail'in Gazze'ye saldırılarına tepki olarak kendini ateşe veren ABD askeri Aaron Bushnell'in arkadaşı konuştu. Şahıs, Bushnell'in kendisini aradığını ve "Filistin'deki soykırıma ABD ordusunun dahil olduğuna" ilişkin belgeler gördüğünü söylediğini iddia etti.
 - 30 bin kişi için acil tahliye çağrısı
5 saat 7 dakika önce

Avustralya'daki orman yangınları 'felaket' seviyesinde! 30 bin kişi için acil tahliye çağrısı

Avustralya'da 22 Şubat'ta başlayan orman yangınları "felaket" seviyesine çıkarken yaklaşık 30 bin kişiden bulundukları bölgeyi tahliye etmeleri istendi.
 - "Görünce dehşete kapıldık"
6 saat 36 dakika önce

Gazze'de son durum! BM raportöründen kan donduran sözler: Kadınlara yapılanları görünce dehşete kapıldık

İsrail'in Gazze'deki katliamları sürerken can kaybı son 24 saatte 96 artarak 29 bin 878'e yükseldi. Bölgede kıtlık yaşanırken okula sığınan bir Filistinli, "Bütün erkekler okuldan çıplak olarak çıkarıldı ve gece yarısına kadar açıkta bırakıldı." dedi. BM özel raportörü Alsalem ise "Filistinli kadınların çırılçıplak soyulduğuna ve özellikle sorgulama sırasında aşağılayıcı durumlarda fotoğraflarının çekildiğine dair güvenilir raporlar karşısında dehşete kapıldık." ifadelerini kullandı.
 - Navalny'nin annesine yardım eden avukata gözaltı
6 saat 47 dakika önce

Cezaevinde hayatını kaybetmişti: Navalny'nin annesine yardım eden avukata gözaltı

Cezaevinde hayatını kaybeden Rus muhalif Navalny'nin cenazesini almak için annesi Navalnaya'ya yardım eden avukat gözaltına alındı. Avukata uygulanan gözaltı işleminin kısa süreli olduğu öğrenildi.
 - Bombadan kurtulan açlıktan ölüyor
7 saat 1 dakika önce

Gazze'de durum içler acısı! İsrail'in bombasından kurtulan açlıktan ölüyor...

7 Ekim'den bu yana İsrail'in katliam yaptığı Gazze'de insanlar bir yandan da açlıkla mücadele ediyor. O bölgedeki Cibaliye'de bir okula sığınan siviller, çocukların artık açlıktan ölmeye başladığını söyledi.
 - Japonya'da şimdiye kadarki en düşük seviye...
7 saat 11 dakika önce

Beklenenden 12 yıl önce gerçekleşen tahmin! Japonya'da yeni doğan sayısı en düşük seviyede

Japonya'da 2023'teki yenidoğan sayısı önceki yıla kıyasla yüzde 5,1 geriledi. Bu oran şimdiye kadarki en düşük seviye olarak tarihe geçti. Bu gelişmeyle birlikte tahminler boşa çıktı ve yenidoğan sayısındaki düşüş, beklenenden 12 yıl önce gerçekleşmiş oldu.
 - İsrail’den katliama Ramazan molası!
7 saat 11 dakika önce

İsrail’den katliama Ramazan molası! Geçici ateşkes için Hamas'ın cevabı bekleniyor

ABD Başkanı Joe Biden, Gazze’de ramazan ayı boyunca saldırıların durdurulması konusunda İsrail ile mutabık kaldıklarını açıkladı.
 - Bolivya'da şiddetli sağanak! 'Kırmızı alarm' verildi
7 saat 30 dakika önce

Şiddetli sağanak vurdu, 'kırmızı alarm' verildi! Binlerce kişi mağdur

Bolivya'da etkili olan şiddetli sağanaklar sel ve toprak kaymasına neden oldu. Bazı bölgelerde 'kırmızı alarm' verilirken, kasım ayından bu yana yağışlar nedeniyle 37 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı.
Dünya - Dünya
7 saat 46 dakika önce

Toplu mezar bulundu! 4 bin çöp torbasının içinden insan kalıntıları çıktı

Kolombiya'nın Kuzey Santander yönetim bölgesinde, toplu mezarda çöp torbaları içinde 1.086 kişiye ait kalıntılar bulundu.
Dünya - Dünya
9 saat 7 dakika önce

Mali'de feci kaza! Otobüs köprüden uçtu: 31 ölü

Mali'de sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otobüs köprüden aşağıya düştü. Mali Ulaştırma Bakanlığı, feci kazada 31 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.
 - ABD'de alevler kasabayı kuşattı, kurtarılmayı bekliyorlar
9 saat 35 dakika önce

Teksas'ta büyük yangın! Alevler kasabayı kuşattı, insanlar kurtarılmayı bekliyor

ABD'nin Teksas eyaletinde küçük bir alanda başlayan orman yangını, kuru ve sıcak havaya eklenen güçlü rüzgarlarla birlikte hızla yayıldı. Alevler yolları kapattı, bölge halkı mahsur kaldı. Bölgede "acil durum" ilan edilirken yetkililer tahliye emri çıkardı, çok sayıda insan kurtarılmayı bekliyor...
Dünya - Dünya
11 saat 53 dakika önce

Havacılık tutkunu adam, evine Boeing 737 simülatörü yaptı

İngiltere’de havacılık tutkusu olan bir elektronik mühendisi hayallerini garajında yaptığı Boeing 737 simülatörüyle gerçekleştiriyor.
 - Sivil ayak da hesap vermeli
13 saat 2 dakika önce

28 Şubat darbesinin üzerinden 27 yıl geçti! Sivil ayak da hesap vermeli

24 milyon kişinin mağdur edildiği postmodern darbenin askerî kanadı yargılanırken sivil aktörleri ile ilgili adım atılmadı. Hukukçular “Sivil ayak yargılanmazsa mağduriyetler ortadan kalkmaz” dedi.
 - BMGK'deki Gazze oturumunda gerilim!
13 saat 11 dakika önce

BMGK'deki Gazze oturumunda gerilim! ABD ve Rus temsilci atıştı

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinde (BMGK) düzenlenen Gazze oturumu gergin anlara sahne oldu. Rusya'nın BM Daimi Temsilcisi Vassily Nebenzia'nın İsrail'e verilen desteğe değinmesi ABD'nin BM Daimi Temsilci Yardımcısı Robert Wood'u rahatsız edince, ikili arasında kısa süreli bir atışma yaşandı.
Dünya - Dünya
15 saat 21 dakika önce

Gazze'de katliama desteğini yineledi! Joe Biden: "Ben bir siyonistim"

Gazze'de katliam yapan İsrail'in en büyük destekçisi olan ABD Başkanı Joe Biden soykırıma desteğini yineledi. Daha önce de siyonist olduğunu itiraf eden Biden, "Siyonist olmanız için Yahudi olmanıza gerek yok. Ben bir siyonistim" dedi.
 - Netanyahu Biden'ın ateşkes çağrısına kulak tıkadı
15 saat 49 dakika önce

Netanyahu Biden'a resti çekti! Anket sonuçlarıyla 'katliam' mesajı verdi

Gazze'de binlerce masumu katleden İsrail lideri Netanyahu, ABD Başkanı Joe Biden'in "masumlar öldükçe İsrail'e destek azalacak" sözlerine ABD'de yapılan anket sonuçlarıyla cevap verdi. ABD kamuoyunun kendisini desteklediğini vurgulayan Netanyahu, Gazze'de katliama devam edeceğini söyledi.