- İran yeni Cumhurbaşkanını seçecek! Tarih belli oldu
5 dakika önce

İran yeni Cumhurbaşkanını seçecek! Sandığa gidilecek tarih belli oldu

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin helikopter kazasında hayatını kaybetmesinin ardından yerine geçici olarak atanan Birinci Başkan Yardımcısı Muhammed Muhbir, Cumhurbaşkanlığı Seçimi tarihinin 28 Haziran olarak belirlendiğini açıkladı.
 - Sis perdesindeki sorular
34 dakika önce

Sisin ardındaki sis... İran lideri Reisi, iç çekişmeye mi kurban gitti?

İran Cumhurbaşkanı Reisi’nin hayatını kaybettiği helikopter kazasıyla ilgili çok sayıda soru işareti cevabını bekliyor. Helikopter siste neden kalktı? Güzergâh dışına mı çıkıldı? Üç sinyal cihazına rağmen yer tespiti neden yapılamadı?
 - Beyaz Saray: Reisi'nin elleri kanlıydı
3 saat 59 dakika önce

İran helikopter kazasında ABD'yi suçladı! Beyaz Saray: Reisi'nin elleri kanlıydı

İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin geçirdiği helikopter kazasında hayatını kaybetmesi, gözleri ABD'ye çevirdi. Eski İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, kazada ABD'yi suçladı Beyaz Saray Ulusal Güvenlik İletişim Danışmanı John Kirby ise, cevap olarak Reisi'nin ellerinin kanlı olduğunu söyledi.
 - Bakan Fidan'dan kritik görüşme! İran'a taziyelerini iletti
5 saat 7 dakika önce

Bakan Fidan, Reisi'nin ölümü sonrası İran Dışişleri Bakan Vekili ile görüştü

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İran Dışişleri Bakan Vekili Keni ile görüştü. Fidan, görüşme sırasında Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan'ın ölümünden derin üzüntü duyduğunu ifade ederek, İran'a halkına taziye mesajında bulundu.
 - İsrail, Reisi'yi Hitler'e benzetti
5 saat 35 dakika önce

İsrail, BMGK'da Reisi için saygı duruşunu hazmedemedi

Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi'nde, helikopter kazasında hayatını kaybeden İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi için saygı duruşunda bulunuldu. İsrail’in BM Daimi Temsilcisi Gilad Erdan, saygı duruşunu hazmedemedi. Erdan, "Bundan sonra ne olacak? Hitler için saygı duruşu mu? BMGK dünya barışı için tehdit haline geldi" dedi.
 - İran'da Akıncı hazımsızlığı!
5 saat 46 dakika önce

Akıncı İHA'nın Reisi'nin bulunduğu helikopter enkazını bulması İran'da hazmedilemedi

İran, Türkiye'nin gönderdiği Akıncı İHA'nın desteği sayesinde, hayatını kaybeden Cumhurbaşkanı Reisi'nin bulunduğu helikopterin enkazına ulaştı. Akıncı'nın tarihe geçen arama kurtarma faaliyeti, dünya gündemine bomba gibi düştü. Eurasian Times, "İran'ın kaybı Türkiye'nin kazancı oldu" dedi. Öte yandan İran kanadı, Reisi'nin bulunduğu enkaza Türkiye'nin verdiği destekle ulaşılmasını sindiremedi. İran Kızılayı ve medyalarından tepki çeken açıklamalar geldi.
 - Azerbaycan detayı! Helikopterin pilotu MOSSAD ajanı mı?
6 saat 18 dakika önce

Reisi’nin ölümünde Azerbaycan detayı! Helikopterin pilotu MOSSAD ajanı mı?

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve beraberindeki heyeti taşıyan helikopterin Doğu Azerbaycan vilayeti sınırlarındaki ormanlık bir alana düşmesi dünya gündeminde geniş yankı uyandırdı.
 - Biden Netanyahu'ya  sahip çıktı!
7 saat 37 dakika önce

Biden Netanyahu'ya sahip çıktı! ABD, UCM'nin tutuklama talebini reddetti

Uluslararası Ceza Mahkemesi, Gazze'de işledikleri savaş suçları nedeniyle İsrail Başbakanı Netanyahu hakkında tutuklama kararı talep etti. Karara ABD Başkanı Joe Biden'dan ilk yorum geldi. Tutuklama emri başvurusunu 'utanç verici' olarak nitelendiren Biden, ABD'nin 'güvenliğine yönelik tehditleri" gerekçe göstererek, "İsrail'in yanında yer alacağını' söyledi. Dışişleri Bakanı Antony Blinken da kararı temelden reddettiklerini duyurdu.
 - Kaza mı, suikast mi, ihmal mi?
8 saat 21 dakika önce

Reisi'nin ölümüne yol açan helikopterde ihmaller zinciri göze çarptı

İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin canına mal olan helikopter kazasının ardından yaşananların kaza mı, suikast mi yoksa ihmal mi olduğu sorusu gündeme bomba gibi düştü. Helikopterin sinyal sisteminin kapalı olması ve acil durum çağrısında bulunmaması ise dikkat çekti.
 - İsrail Gazze'de ölüm saçıyor
9 saat 53 dakika önce

İsrail'in Gazze'de öldürdüğü sivil sayısı 35 bin 562'ye yükseldi

İsrail'in 7 Ekim 2023'te başlattığı katliam aylardır devam ediyor. Bebek ve kadınları da hedef alan İsrail ordusu, son 24 saatte 106 kişiyi daha öldürdü. Gazze'de öldürülenlerin sayısı 35 bin 562'ye çıktı.
 - İtalya'da başbakan yardımcısının evine hırsız girdi
10 saat 30 dakika önce

Başbakan yardımcısının evine hırsız girdi! Kaynak makinesi ile geldiler

İtalya'da başbakan yardımcısı olarak görev yapan Matteo Salvini'nin evine hırsız girdi. Hırsızların yanlarında kaynak makinesi getirdiği ve bunu kasayı açmak için kullandıkları iddia edildi.
 - "Yönetimde boşluk meydana gelmeyecektir"
13 saat önce

İran'ın geçici Cumhurbaşkanı’ndan ilk açıklama: Yaşanan olay, yönetimde boşluk meydana getirmeyecektir

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’nin ölümünün ardından, kurallar gereği birinci yardımcısı Muhammed Muhbir ülkenin geçici Cumhurbaşkanı oldu. Yaşanan hadisenin çok ağır olduğunu belirten Muhbir, İran’ın yönetimiyle ilgili açıklamada bulundu.
 - Rusya'dan 'askeri operasyon' mesajı
13 saat 25 dakika önce

Zelenskiy'nin görev süresinin dolması Rusya'yı durdurmayacak

2019'da Ukrayna Devlet Başkanı olan Volodimir Zelenskiy'nin görev süresi doldu. Ukrayna ile savaş halinde olan Rusya'dan konu hakkında ilk açıklama geldi. Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, askeri operasyonların devam edeceğini söyledi.
 - Netanyahu hakkında tutuklama kararı
13 saat 27 dakika önce

Netanyahu ve Galant hakkında tutuklama kararı talebi

Uluslararası Ceza Mahkemesi İsrail Başbakanı Netanyahu hakkında tutuklama kararı talep etti. Gerekçe olarak Gazze'de işlenen savaş suçları gösterildi.
 - Eski bakan, Reisi'nin ölümünden ABD'yi sorumlu tuttu
13 saat 30 dakika önce

Eski bakan, Reisi'nin ölümünden ABD'yi sorumlu tuttu! "Kara listeye kaydedilecek"

Eski İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin hayatını kaybettiği helikopter kazasının 'asli sorumlularından birinin' ABD olduğunu söyledi.
Dünya - Dünya
14 saat 10 dakika önce

'İsrail'den Suriye'ye hava saldırısı' iddiası

İsrail'in Suriye'de bazı askeri noktalara hava saldırısı düzenlediği iddia edildi. Haber, Suriye yönetimine yakın sosyal medya hesaplarından yayıldı.
 - "Füzelerimizin yeri ifşa oldu" korkusu
14 saat 37 dakika önce

Dünyanın gözü Akıncı İHA’da: İran stratejik noktalarını Türkiye’ye açtı! Füze merkezleri işte böyle görüntülendi

Dünya basınının konuştuğu İran’daki helikopter kazasında, Akıncı İHA’nın dillere destan performansı gözleri Türkiye’ye çevirdi. Reisi’nin içinde bulunduğu ve vefat haberinin geldiği enkazının yeri bulunmayınca Türk SİHA’ları devreye girdi. İran basınında çok ses getiren Akıncı İHA, füze merkezlerini işte böyle görüntüledi.
 - Reisi'nin cenaze töreninin detayları belli oldu
15 saat 46 dakika önce

Reisi'nin cenaze töreninin detayları belli oldu

Helikopter kazasında hayatını kaybeden İran Cumhurbaşkanı Reisi ve beraberindekilerin cenaze töreni 21 Mayıs'ta (yarın) Tebriz'de düzenlenecek tören sonrasında ilkindi vaktinde Kum kentinde defnedilecek.
 - İran dünyaya duyurdu
16 saat 10 dakika önce

Reisi'nin ölümünün ardından... İran'da seçime kadar görev Muhbir'in

İran lideri Ali Hamaney, Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin helikopter kazasında hayatını kaybetmesinin ardından anayasanın ilgili maddesine göre Cumhurbaşkanlığı görevlerini, seçime kadar Birinci Yardımcısı Muhammed Muhbir’in yürüteceğini bildirdi.
 - 'Dünyanın en büyük seçimi'nde yeni aşama
16 saat 20 dakika önce

89 milyon seçmen sandık başında! 'Dünyanın en büyük seçimi'nde 5'inci aşamaya geçildi

Hindistan'da 'dünyanın en büyük seçimi' devam ediyor. 7 aşamalı seçimlerin 5'inci aşamasında oy verme işlemi sabah saatlerinde başlarken, bu aşamada 49 seçim bölgesinde yaklaşık 965 aday yarışıyor.
 - Gözlerin çevrildiği İsrail'den ilk açıklama
16 saat 21 dakika önce

Reisi öldü mü öldürüldü mü? Gözlerin çevrildiği İsrail'den ilk açıklama

İran Cumhurbaşkanı Reisi ve beraberindeki 8 kişi, dün helikopter kazasında hayatını kaybetti. Feci kaza sonrasında suikast iddiaları dile getirilirken gözlerin çevrildiği İsrail'den de ilk açıklama geldi.
Sona Git