Erkekler basketbolda tarihindeki ilk Avrupa kupasını kazanmak için önünde sadece 40 dakika kalan Galatasaray Odeabank, bu hedefine ulaştığı takdirde THY Euroleague'e doğrudan katılım hakkı kazanacak.

Maça iki takım da tutuk başladı. Belki de finalin adının stresi altında mücadeleye başlayan iki ekibin oyuncuları özellikle hücumlarda etkisizdi. Skor açısından kısır geçen ilk periyodu Galatasaray Odeabank 8-7 önde bitirdi. Temsilcimiz, karşılaşmanın ilk yarısını da 24-23 üstün tamamladı.

Üçüncü periyoda özellikle Vladimir Micov'un hücumdaki etkili oyunuyla giren Galatasaray Odeabank farkı bir ara 8 sayıya (26-34) çıkardı. Maçın en ilginç istatistiklerinden birisi de Ergin Ataman'ın öğrencilerinin ilk üçlük isabetini Blake Schilb ile üçüncü periyodun ortasında bulmasıydı. Skordaki üstünlüğünü koruyan Galatasaray Odeabank, maçtaki final periyoduna da 43-45 önde girdi.

Üçüncü periyodun ilk 1.5 dakikasında iki takım da 5'er sayı buldu. Sinan Güler'in elinden ilk sayılarını bu bölümde bulan temsilcimiz, son 8 dakikaya 52-48 önde girdi. Fakat Lasme'nin 4 faule ulaşmasıyla sıkıntıya giren Galatasaray Odeabank karşısında isabetli dış atışlar kullanmaya başlayan ev sahibi Strasbourg; Jeremy Leloup ve Louis Campbell'ın art arda üçlükleriyle 54-52 üstünlüğü yakaladı. Ancak Blake Schilb'in faul atışlarıyla skor bitime 06:50 kala 54-54 oldu.

Son çeyrekte özellikle hücumda etkisiz olan Galatasaray Odeabank, ilk 3 periyodunu önde bitirdiği maçtan 66-62 yenik ayrıldı. Eurocup şampiyonunu belirleyecek olan rövanş 27 Nisan'da Abdi İpekçi'de oynanacak ve NTV Spor'dan canlı yayınlanacak.  

4. ÇEYREK
STRASBOURG 66-62 GALATASARAY

3. ÇEYREK
Strasbourg-GALATASARAY- :43-45

2. ÇEYREK
Strasbourg-GALATASARAY- :23-24 (İLK YARI SONUCU);

1. ÇEYREK
Strasbourg-GALATASARAY- :7-8