BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

ABD’nin de günahı var…

Neler Oluyor
Nuri Elibol
Facebook
PKK terör örgütünün Suriye’deki uzantısı PYD-YPG’nin geçtiğimiz gün Ankara’da canlı bomba ile düzenlediği menfur saldırıda 28 kardeşimiz hayatını kaybetti. Şehit kardeşlerimize yüce Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyorum. Yaralı kardeşlerimize Rabbim acil şifalar versin. Bu saldırıyı gerçekleştirenleri, onların arkasında duran ülkelerin yöneticilerini ve bu ahlaksızları cesaretlendirenleri lanetliyorum.

Başbakan Davutoğlu saldırganın PYD-YPG üyesi olduğunu açıkladı. Bu maşa,  8 Temmuz 2015’te sığınmacı gibi Mardin’den Türkiye’ye giriş yapmış.

Şu anda saldırıyı soruşturan güvenlik bürokrasisinin ve devletin elindeki bilgi, belge ve kanıtlara göre bu saldırı PKK-YPG işbirliği ile yapılmış. Türkiye bu konuya ilişkin sahip olduğu belge ve kanıtları BMGK’nın beş daimi üyesinin büyükelçilerini  dün Dışişleri Bakanlığı’na çağırarak paylaştı. Özellikle müttefikimiz ABD Elçisi umarım ki gördüğü kanıtlardan sonra PYD-YPG’nin terör örgütü olduğunu artık anlamıştır! Artık Dünyada ve Türkiye’de PYD-YPG’ye arka çıkanlar bilgilerini tazeleyip tutumlarını gözden geçirmek durumundadırlar. Çünkü Amerika, Rusya ve Şam rejimi PYD-YPG’nin en büyük destekçileri. Her ne kadar PYD “Bu saldırıyı biz yapmadık” diye inkar etse de teröristbaşı Cemil Bayık, “Misilleme yapılmış olabilir” diyerek eylemin Türkiye tarafından top atışına tutulan PYD tarafından yapıldığını itiraf etti.

Yasımızı tutalım. Kol kola girip birliğimize, demokrasimize, kardeşliğimize bomba atmak isteyenlere inat kahpe teröre karşı tek yürek, tek bilek olalım. Korkmayalım, yılmayalım… Hele ki umutsuzluğa asla kapılmayalım. Biz bu toprakları can vererek yurt edindik. Daha yüz yıl önce Çanakkale’de 250 bin şehit verdik. Zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Bu coğrafyada itilmeden, kakılmadan bağımsız bir şekilde ayakta kalmanın tarihinin her döneminde bir bedeli olmuştur. Ortadoğu’da sınırların yeniden belirlendiği; Rusya’nın eski Sovyetlerdeki sınırlarına ve gücüne dönmeye heves ettiği  ve terör örgütlerinin sahada taşeron olarak kullanıldığı bir dönemde bu bedeli şimdi biz ödüyoruz.

Hiç umutlanmasınlar, hiç heveslenmesinler. Bu ülkenin bayrağı, birliği beraberliği ve varlığı için hepimiz şehadet şerbetini içmeye çoktan hazırız. Bu haysiyetsizlerden korkmuyoruz. Bunlara var gücümüzle karşı çıkacağız. Terörle mücadelede her fert olarak devletimizin yanında yer alacağız. Teröre inat sinmeyeceğiz, geri adım atmayacağız. Ülkemizin terör mücadelesi kararlılıkla devam etmeli.

Bu saldırının arkasında Rusya-İran ve Suriye rejimi vardır herhalde. PYD-YPG’yi terör örgütü olarak görmeyip onları şımartan, silah desteği sağlayan müttefikimiz ABD’nin de bu kahpe eylemde günahı vardır.

Birileri bize akıllarınca “PYD’ye dokunma. PKK’yı daha fazla köşeye sıkıştırma” mesajı verdi. Türkiye’nin tüm şehirlerinde de bomba patlatsanız terörle mücadele kararlığından cayması söz konusu olmaz. Türkiye’den yüzlerce kilometrelik Suriye sınırında olup bitenlere kayıtsız kalmasını  kimse bekleyemez. Bedeli ne olursa olsun. Türkiye PKK belasından kurtulmak için her yolu kullanacaktır.

Ankara patlaması sonrası Türkiye kamuoyunu oluşturan tüm aktörler teröre karşı iyi bir dayanışma sergiliyorlar. Bu dayanışmaya katılmayan, acımızı paylaşmayan iki grup var. Bunlar her zamanki gibi  paralel yapı diğeri HDP. Patlama sonrası TBMM Genel Kurulu’nda teröre karşı AK Parti, CHP, MHP ortak açıklama ile tepki gösterdi. HDP bu ortak bildiriye dahi imza koymadı. Yazıklar olsun!. Hani siz Türkiye partisiydiniz? Bu millet, bu bölücü tutumunuzu unutmayacaktır. Paralelcilerin neler yazıp çizdiğini görüyorsunuz. Bu gruplar bu topraklara ait değillermiş gibi davranıyorlar. Yazık…

PKK-YPG işbirliği ile ülkemizin terörle mücadelesini sekteye uğratmak ve Suriye’de sınırımızın dibinde olup bitenlere müdahalemizi engellemek için saldırılarına devam edecekler. Doğu ve Güneydoğu halkını isyana teşvik edecekler, zorlayacaklar. Belki Mart ayı biraz sıkıntılı geçecek. Ama eninde sonunda kaybedecekler.
 
Dün terör kanlı bir yüzünü de Lice’de gösterdi.  Servis aracının geçişi sırasında patlatılan bomba ile 6 askerimizi daha şehit verdik.  Kahramanlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Başımız sağ olsun. PKK’sı, YPG’si, DHKP-C’si ve DAEŞ’i hep birlikte saldırmaya devam edecekler. Ama bu ülkede demokrasiye, barışa, kardeşliğe, inanan herkes pes etmeyip bunlara karşı dimdik durmaya devam edecektir.
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
590211 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/nuri-elibol/590211.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT