Aliağa'nın MHP'li belediye başkanı Serkan Acar, 1 Kasım seçim sonuçlarına ilişkin, "Uğruna binlerce şehit verdiğimiz davamızın yöneticileri, değil benim ve benim gibileri dinlemek, milletin ne dediğini anlama gibi bir dertleri yok" ifadelerini kullandı.

Acar, yaptığı yazılı açıklamada, milliyetçiliğin "milletini sevmek, milletin değerlerine bağlılık, zor anlarda bazen susmak, bazen sesini çıkarmak, milletin isteklerini yapmaya çalışmak" olduğunu belirtti.

Milliyetçiliğin görev alınarak değil içten, yürekten yapıldığını, 7 Haziran seçim sonuçlarından itibaren partisine zarar vermemek adına bu açıklamayı beklettiğini ifade eden Acar, açıklamada şu görüşleri kaydetti:

"Her gün anlamaya ve anlatmaya çalıştım. Milletimizin beklentilerini yazdım, çizdim, raporladım, günlerce dil döktüm. Ama maalesef gördüm ki uğruna binlerce şehit verdiğimiz davamızın yöneticileri, değil benim ve benim gibileri dinlemek, milletin ne dediğini anlama gibi bir dertleri yok. Hatta milletin sağduyusuna, yalvarırcasına göreve çağrışına kulak bile asmayıp bir de üstüne azarlıyorlar. Millet çok partili hayata geçtiğimiz günden beri hiçbir seçimde yanlış yapmadı. Her seçimde, kendini ifade edenlerin içinde, iyilerden en iyiyi, kötülerin içinden daha az kötüyü tercih etti. Bugünden kamuoyuna bildiririm ki ne zaman milletin değerlerini artık anlamayacağım, ne zaman başarısız olacağım, ne zaman milletim bana 'artık bırak' derse o gün davama, milletime ve vatanıma saygımdan dolayı bu siyaseti bırakacağım. Millete rağmen siyaset, milletsiz milliyetçilik olmaz."