Özellikle kıl ve tüyleri cilt üzerinden arındırma konusunda, kulak içi ve göz çukuru dışında vücudun tüm bölgelerine uygulanmaktadır. Tüm yüz, koltuk altı, bacak ve diğer bölgeler için sağlıklı olan lazer epilasyon, gelişmiş bir teknik ile cilt üzerine yapılır.

Lazer epilasyon Sağlık Bakanlığından onaylı bir şekilde Dr Mehmet Akgün tarafından profesyonel araç gerekler ile yapılmaktadır. Ayrıca dudaklarının ince olduğunu düşünen ya da şeklinde farklılık oluşturmak isteyen kişiler için de Dudak Dolgusu çalışmaları, en iyi ekipmanlar ve tecrübeli çalışmalar ile sürdürülmektedir.

Lazer epilasyonun çeşitli sistemleri bulunmaktadır ve genel olarak etki bakımından vücuttan vücuda göre farklılık gösterebilmektedir. Özellikle kıl köklerinin yoğun olduğu bölgelerde lazer epilasyon daha etkili olmaktadır. Bunun sebebi lazer ışığının etki kuvvetinin yoğun kıl kökleri üzerine daha çok etki edebilmesidir. Bu sayede lazer ışığının ısısı kıl kökünü tahrip ettiği için, o bölgede uygulanan kıllarda bir azalma ve kaybolma görülecektir. Yine de seyrek kıl oluşumlarında da Lazer Epilasyonunun etkileri kuvvetlidir. Bu yüzden cilt için ve kıl köküne bağlı olarak uygulanacak lazer epilasyonunun ısısı belirli bir düzeyde olmalıdır. Bu düzeyin cilt için zararı dokunmaması ve kıl köküne direk etki edecek bir ayarda olması istenilen sonucun alınabilmesini de sağlayacaktır. Sonuç olarak başarılı bir işlem neticesinde kısa sürece vücut üzerindeki istenmeyen tüm kıllardan arınılacak ve cilt pürüzsüz bir yapıya bürünecektir.

Lazer epilasyonda en çok merak edilen konulardan bir tanesi genital bölge için yapılan uygulamadır. Lazer epilasyonun lazer ışığı gerekli ayarlamalar yapıldığında ve genital bölge alanı için ısısı belirlendiğinde herhangi bir olumsuz sonuç alınmamaktadır. Aksine lazer epilasyon ankara ,genital bölge için olumlu cevap veren bir teknik uygulamaktadır. Bu sayede, genital bölge üzerindeki kıl oluşumlarının kökleri başarılı bir şekilde zayıflatılarak, o bölgeden arındırılmaktadır. Tüm bu çalışma vücudun koltuk altı, yüz bölgesi, karın ve diğer bölgelerinde çeşitli ayarlamalar ve sistem içerisinde düzenlenmektedir. Lazer ısının cilt üzerinde zarar vermeden uygulayacağı etki kuvveti ile sorunsuz bir lazer epilasyondan yararlanılabilir. Bu tür lazer epilasyon uygulamaları için alexandrite candela (soğuk lazer) önerilmektedir. Cilde değmeden ışık sistemi kullanıldığı için hijyendir ve acısız bir uygulamadır.

İyi bir etki ve zararsız sonuçlar için lazer epilasyon, günümüzün en çok tercih edilen yöntemidir. Bu yüzden yüz bölgesi dahil olmak üzere cildin pürüzsüz bir yapıya gelmesine yardımcı olan lazer epilasyon, çeşitli aşamalarla da yapılabilmektedir. Örneğin bir vücut için ortalama 40 dakika bir süresi varken, koltuk altı için 2 ve 3 dakika kadar sürebilmektedir. Ayrıca yüz bölgesi için ortalama 5 ve 7 dakika süren bir epilasyon işlemi bulunmaktadır. Lazer epilasyon yöntemi günümüzde olumlu sonuçlar veren güvenilir bir yöntemdir.

Kaynak için http://www.lazerepilasyonmerkez.net ziyaret edebilirsiniz.

İlandır.