BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Yine de helal!

Kemal Belgin
Facebook

Her türlü spor müsabakalarında saliselik hata bazen sonuca büyük tesir edebiliyor…

A Millî Kadın Voleybol Takımımızın maçlarını hemen hemen hiç kaçırmadan izlediğimi ve bütün spor branşları içinde bu takımın bana büyük heyecan ve keyif verdiğini ‘Kemal Abi’nin Haftalığı’nda defalarca yazdım. Bu maçta da Sırbistan bizden daha etkili işler yapabilen bir takım olmasına rağmen kupanın kulpuna yapışacağımızı umut ediyordum. İlk setten sonra verdiğimiz iki set ve sonra aldığımız set, tie-break’e götürdü maçı.
Bakın; her türlü spor müsabakasında bir saliselik hata sonuç üzerinde bir tarafa olumlu bir tarafa olumsuz etki yapabiliyor. Cansu’nun Guidetti ile zamansız diyaloğu sırasında onun bölgesine düşen servis yüzünden şampiyonluğu kaybettiğimizi söyleyebilirim. Tabii ki servis hataları eski voleybolda olduğu gibi karşı tarafa geçme yerine tabelaya sayı olarak yazılıyor. Bizim bu kıymetlerle dolu takımımızın buna çok özen gösterdiğini sanmıyorum. Bu bence önemli bir vurdumduymazlığımız…
Guidetti tabii ki çok tecrübeli bir antrenör. Ama bazen oyuncu değişikliklerinde aşırı yorulmuşu dikkatinden kaçırıp yerine “yedeksiz takımdan” birini sokmayı ihmal ediyor.
Sonuç olarak bu Sırbistan’a aynı turnuva içinde iki defa yenilmiş olmak sanırım şu ana kadar yazdıklarımın yarınlarda giderilerek daha sağlam bir takım olmamıza sebep teşkil eder.
Yazımın en başında kullandığım cümlenin hâlâ arkasında olacağım. Seyirci de dâhil hocamıza ve oyuncularımıza bir kere daha helal olsun diyorum…

  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
609713 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/kemal-belgin/609713.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT