BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Jeffrey Epstein üzerinden üstü örtülen gerçekler

Amerika’da son bir aydır en çok konuşulan konu iş adamı Jeffrey Epstein ve adının karıştığı skandallar zinciri. Epstein zengin bir işadamı. Uçakları, arabaları, fonları vb. vardı. Ortaya çıkan gerçeklere göre uçağına dünyanın birçok yerinden yaşı reşit olmayan kızları alıyordu. Epstein’in zengin arkadaşları bu kızları istismar ediyordu. En son hapishanede intihar etti.
Yazarken bile mide bulandırıcı. Epstein’in bunu yaptığını Amerika’da her varlıklı ve ünlü insan biliyordu. Bill Clinton’dan ünlü bilim insanı Steve Pinker’a, Prens Andrew’dan daha birçok ünlü, Epstein’le seyahat etmiş ve cinsel istismar suçları işlemişlerdi. Geçmişte de benzer bir suçu olan Epstein mahkemeyle anlaşmış ve az bir cezayla kurtulmuştu.
Amerikan medyasında yazılanlara göre Epstein’in elinde kara bir kitap vardı ve o kitapta müşterilerinin listesi vardı. O küçük kız çocuklarını göz göre göre istismar etmişlerdi. Zamanında istismara uğrayan kızlar şimdi seslerini yükseltiyorlar.
Her şeyin açığa çıkması gerektiği bir zamanda Jeffrey Epstein cezaevinde intihar etti. O listedeki önemli isimler ortaya çıkmasın diye öldürüldüğü de kuvvetle muhtemel. Benim görüşüm de öldürüldüğü yönünde. Şimdi özgür ve adaletin tam hâkim olduğunu söyleyen Amerika, Epstein’in müşterilerini neden açıklamıyor?
Medya madem büyük güç, neden olayın üstüne gitmiyor? Epstein başka ülke vatandaşı olsa ve intihar etse Amerika neler söylerdi. Herkes şimdi suspus. Epstein bu işleri tek başına yapmadı. Ona yardım edenler de vardı.
Maalesef toplumlarda artık cinsel istismar büyük yere uzanıyorsa işin üstü örtülüyor. Kimse diğer isimler de açıklansın demiyor. Sadece goygoy yapılıyor. Epstein’in bağlantıları, telefon kayıtları, mesajları açıklanmıyor. Muhtemelen bu olayın üstü de kapatılacak.
Kimsenin tanımadığı biri basit suç işlese olay daha çok deşiliyor. Türkiye’de de durum aynı. Herkes kendi adamıysa onun hatalarını görmüyor. Mağduriyetler bile ideolojik olarak sınıflandırılmış durumda. Hele Amerika’da küçük kızların yaşadıkları ve medyanın körlüğü inanılmaz boyutta. 
Elbette burada gerçek manada siyasilere de iş düşüyor. Olayların takipçisi olmak gerekiyor. Epstein olayında bütün pislikler ortaya dökülse toplum biraz arınır. Medya olayı adım adım takip etse inandırıcılığı daha da artar.
Büyük skandallar zinciri gibi duran olaylar belli zaman sonra unutuluyor. Ölen ölüyor ve diğer sorumlular hayatına devam ediyor. Gerçek de asla ortaya dökülmüyor. İkiyüzlü bir durum var. Ama toplum vicdanından kimse kaçamaz. Çünkü halk her bilgiye erişemese de olanı biteni anlıyor.
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
609482 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/cem-kucuk/609482.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT