BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

İki takıma da teşekkürler

Kemal Belgin
Facebook

Skora bakmadan böylesine çekişmeli bir maçı bize sahneleyen iki takım futbolcularına da teşekkür ederim

Skoru bir kenara bırakarak ne zamandır özellikle “Ne maç olur?” beklentisine girdiğimiz oyunların hiçbirinden keyif alamamıştık. Ama bu Fenerbahçe-Kasımpaşa maçı uzun zamanların açığını kapattı diyebiliriz. Dört golü bir kenara bırakalım, iki takımın hücuma çıkarken son derece dikkatli davranmaya gayret edişleri, savunmaya dönerken de genelde zamanlama hatası yapmadıklarını söyleyebiliriz. 
Mustafa Denizli’nin Kasımpaşası’nda Eduok hiçbir şey yapmazken, Trezeguet’in de “İstediğim gibi oynarım” anlayışı kafa gollerinin yapıcısı santrforu yalnızlığa iten faktörlerdi. Denizli’nin orta sahası ve arka dörtlüsü kalecisiyle birlikte kağıt üzerindeki zorlu bu deplasmanı iyi oynadılar diyebiliriz.
Fenerbahçe’ye gelince... Hollandalı hoca yeni bir sürpriz yaparak son maçların gol adamı Frey’i kenara oturtup, Slimani’ye görev vermişti. Orta sahada da maç eksiği olan Mehmet Ekici görev almıştı. Arka dörtlüsü artık standartlaşmış Fenerbahçe, uzun zamandan bu yana savunmanın ortasındaki yüksek top hakimiyetine iki kafa golüyle sanki son verecekti. Hele hele Elif Elmas’ın yerine 90. dakikada Reyes’in oyuna atılışı sanırım futbola meraklı herkesi beyin üzeri düşürmüştür. Tabii bu maçın dikkat çeken VAR kararları bulunuyordu. Kasımpaşa’nın kazandığı penaltının tekrar edilmemesi bence tam bir kural hatasıdır. Ceza alanına tonla adam girmişken Kasımpaşa’nın golünü atan oyuncuya ceza kesilmiş olması çok garip. 
Sonuç itibarıyla - ki o beni hiç ilgilendirmiyor - böylesine bir çekişmeli bir maçı bize sahneledikleri için her iki takıma da ağırlıklı olarak futbolcular bazında teşekkür etmek isterim. 

Maçın adamı:  Bütün oyuncular

  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
605445 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/kemal-belgin/605445.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT