BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Ustanın son bir numarası hep vardır

İki taraf için de tam anlamıyla “olmak ya da olmamak” maçıydı. İki tarafın da galibiyeti, beraberliği, mağlubiyeti ve -doğal olarak- sıralamadaki yeri aynıydı. İkisi de liderin 9 puan gerisindeydi.
 
İki tarafın hocası halef - selefti. Hatta Şenol Güneş 2013’te Trabzonspor’a son defa veda ederken yaptığı konuşmada “Benden sonrası için Trabzonspor’un başına Ünal Karaman’ın gelmesini istemiştim ama olmadı”  demişti.
 
İki tarafın hocasının da bu maç özelinde hedefi vardı; Şenol Güneş kariyerindeki 300. galibiyeti arıyordu, Ünal Karaman ise bu sezon üç büyükleri de yenme başarısını...
 
İki taraf da aynı taktik dizilişle sahaya çıktı. Özellikle ilk yarıda kantarın topu Trabzon lehine kaçıyordu. Nwakaeme biraz ciddi ve dikkatli olsaydı maç ilk yarıda kopardı. 
 
Trabzonspor’un ilk yarıyı kapatıp ikinci devreyi açan gollerine bakalım: Birincisinde ligin en isabetli pas yapan adamı Sosa’nın ortasında kısa Medel’in son adam pozisyonunda olması Beşiktaş adına şanssızlıktı; Rodallega kucağına düşen bu topta kaleciyi de kolay ekarte ederek golü yaptı.
 
İkinci Trabzon golünde ise Ljajic‘in “uyuması” vardı. Onazi’nin kaptığı topu Nwakaeme mükemmel bitirdi.
 
Şenol Hocanın ikinci yarıdaki müdahaleleri 3 olmasa da 1 puana yetti. Devreye Gökhan ve Caner’le çıkması maçı dengeye getirdi. Nitekim Caner’in Onazi’ye çarptırdığı top gol oldu; Gökhan’ın Dorukhan’a attırdığı gol ise ofsayt gerekçesiyle iptal edildi. Üçüncü adam olarak aldığı Mustafa Pektemek ise puanı kurtardı. 
 
Doksan dakikanın sonunda 28 futbolcunun artılarını toplarsanız, listenin başına Trabzonspor’un genç kalecisi Uğurcan’ı yazmanız gerekir. Beş müthiş dokunuşla takımını maçta tuttu.
 
Yalan yok; Trabzonspor Ünal Karaman’a teslim edildiğinde hem şaşırmış hem umutsuzluğa düşmüştüm. Ama bütün yanılgılarımız böyle olsun. Ünal Hoca dünkü oyunuyla Şenol Güneş’i belki de futbolun dışına itecekti ama ustaların son bir sırrı hep vardır :)
 
Maçın adamı: Uğurcan Çakır
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
605651 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/sadik-soztutan/605651.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT