Turizmde artık yeni bir rota var: Arda Turan... Türkiye'deki tur operatörleri, 41 milyon avro bonservis bedeliyle Barcelona'ya transfer olan Arda Turan için, Katalonya'nın başkentine  özel turlar düzenleyecek. Tur Operatörleri Platformu Sözcüsü Cem Polatoğlu yaptığı açıklamada, dünyada da büyük yankı uyandıran transferin Türkiye'de Barcelona'ya olan ilgiyi arttırdığını ve bu şehre tur taleplerinde önemli miktarda artış yaşandığını söyledi.  Barcelona'ya özel "Arda Turan turları" düzenlemeye hazırlandıklarını belirten Polatoğlu, insanlar hem dünyanın en güzel şehirlerinden birine gelip gezebilecek, hem de dilerseler Arda Turan'ı Nou Camp Stadı'nda canlı olarak izleyebilecek. Düzenleyeceğimiz paket tur fiyatlarının içinde Barcelona maçı bileti de dahil olacak" dedi. 
Talepler giderek artıyor
Prontotour Pazarlama Müdürü Sarp Özkar ise Arda Turan'ın transferinden sonra Barcelona turlarına olan taleplerin daha da arttığını söyledi. Milli futbolcunun Atletico Madrid'de oynadığı dönemde de Türkiye'den azımsanmayacak ölçüde tur talebi geldiğini belirten Özkar, "Atletico Madrid'in sıradan lig maçlarına bile Türkiye'den biletini alıp giden çok sayıda seyahatsever olmuştu. Milli futbolcumuzun Barcelona'ya transfer olması sonrasında ise hem dünya yıldızlarını seyretmek isteyen hem de Arda'nın Neymar, Messi ve İniesta ile nasıl bir şov yapacağını merak eden çok önemli bir kitle olduğunu düşünüyoruz. Şirket olarak Barcelona'nın iç saha maçlarına özel tur paketleri organize edeceğiz" diye konuştu. 
Barça maçı dahil 299 avro
Arda Turan, Barcelona'nın transfer yasağı sebebiyle 6 ay forma giyemeyecek olsa da turlar önümüzdeki aydan itibaren başlayacak. Turlar, 2 gece 3 gün, uçak, maç bileti, şehir içi transferler ve Barcelona şehir turu dahil 299 avrodan başlayacak. Ziyaretçiler diledikleri takdirde milli futbolcunun antrenmanına da gidebilecek.