E okul yönetim bilgi sistemi ve E OKUL veli bilgilendirme sistemi giriş ile bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz. PYBS sınav sonuçları öğrenmek için tıkla ... PYBS sınav sonuçları açıklandı, PYBS sonuç öğrenmek için tıkla. E-Okul veli bilgilendirme sistemi ve yönetim bilgi sistemi ile not ve devamsızlık bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz. E-Okul veli bilgilendirme sistemi not ve devamsızlık bilgilerini öğrenmek ve E-Okul veli bilgilendirme sistemi hakkında ayrıntılı bilgi için haberimizi inceleyebilirsiniz.

E-OKUL GİRİŞ İÇİN TIKLA 

PYBS SINAV SONUÇLARI 

E-Okul Veli girişi yapmak için hemen tıkla. Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) bağlı olan e-okul sistemi ile birçok veriye ulaşabilirsiniz. Öğrencilerin sıklıkla kullandığı bu sistem ile Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı sonuçlarını da öğrenebilirsiniz. Peki e-Okul girişi nasıl yapılır? Velilerin öğrencileri hakkındaki sınav bilgilerini öğrendiği bu uygulamaya giriş, şifre alma ve sorgulama işlemleri detaylarda. İşte E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (vbs) giriş işlemleri ve tüm detaylar

E-Okul Yönetim girişi

E-Okul sisteminin bir bölümü de E-Okul yönetim bilgi sistemidir. E-Okul yönetim bilgi sistemi sadece okul yöneticilerinin ve öğretmenlerin girebildiği bir sistemdir. Öğretmenler ve idareciler bu sisteme girebilmek için sitenin sol tarafında bulunan e-okul yönetim bilgi sistemi giriş bölümüne bazı bilgileri girmesi gerekmektedir. Öğretmenler ve yöneticileri Milli Eğitim Kurumlarından aldıkları kullanıcı adı ve şifrelerini bu bölüme girdikten sonra son olarak da güvenlik kodunu gerekli yere girmelidir.

E-Okul Veli girişi yapmak için hemen tıkla. Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) bağlı olan e-okul sistemi ile birçok veriye ulaşabilirsiniz. Öğrencilerin sıklıkla kullandığı bu sistem ile Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı sonuçlarını da öğrenebilirsiniz. Peki e-Okul girişi nasıl yapılır? Velilerin öğrencileri hakkındaki sınav bilgilerini öğrendiği bu uygulamaya giriş, şifre alma ve sorgulama işlemleri detaylarda. İşte E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (vbs) giriş işlemleri ve tüm detaylar.

2015 Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (PYBS) sınav sonuçları bugün saat 18.00'den sonra açıklanacak. 

PYBS sonuçları, http://www.meb.gov.tr, http://oges.meb.gov.tr ve http://odsgm.gov.tr internet adreslerinde ilan edilecek. 

Tüm sınıflar bazında toplam 857 bin 259 öğrencinin girdiği sınava; 5'inci sınıflardan 260 bin 952, 6'inci sınıflardan 203 bin 148, 7'inci sınıflardan 165 bin 190, 8'inci sınıflardan 60 bin 395, 9'uncu sınıflardan 34 bin 666, 10'uncu sınıflardan 19 bin 986, 11'inci sınıflardan ise 12 bin 922 öğrenci katıldı. 

10 ve 11'inci sınıflar 03-14 Ağustos 2015 tarihleri arasında okul müdürlüklerine başvurarak parasız yatılılık için pansiyonlu okul ve bursluluk tercihlerini yapacak, tercihte bulunmayan öğrenciler ise bu haklarını kaybetmiş sayılacak.

10 ve 11'inci sınıfların pansiyonlu okullara yerleştirme sonuçları da 25 Ağustos 2015 tarihinde açıklanacak. 

2015 PYBS kapsamında daha önce 46 bin olarak planlanan öğrenci kontenjanları yaklaşık yüzde 30 artırılarak 60 bine çıkartıldı. 

Öğretmen çocuğu, korunmaya muhtaç çocuk, okul yok ve diğer öğrenciler için ayrılan toplam 60 bin kontenjandan; 5'inci sınıflardan 18 bin 264, 6'ıncı sınıflardan 14 bin 218, 7'inci sınıflardan 11 bin 562, 8'inci sınıflardan 11 bin 226, 9'uncu sınıflardan 2 bin 426, 10'uncu sınıflardan bin 399 ve 11'inci sınıflardan ise 904 öğrenci yararlanacak. 

Ortaöğretim kurumlarında parasız yatılı olarak okumaya hak kazanan öğrencilerin kayıt işlemleri, kazandıkları pansiyonlu okul müdürlükleri tarafından yapılacak ve kayıt işlemleri 25 Ağustos 2015 tarihinde başlayıp 9 Eylül 2015 günü saat 17.00'ye kadar sürecek. Okul müdürlükleri parasız yatılılığa yerleştirilen öğrenci listelerini 11 Eylül 2015 günü saat 17.00'ye kadar ilan edecek. 

Bursluluğu kazanan ortaokul ve imam hatip ortaokulları ile ortaöğretim öğrencilerinin bursluluk kayıt işlemleri ise, öğrencilerin öğrenim gördükleri veya kayıt yaptırdıkları okul müdürlükleri tarafından yapılacak ve kayıt işlemleri 30 Eylül 2015 günü saat 17.00'ye kadar sürecek. 

SINAV SONUÇLARININ BİLDİRİLMESİ VE TERCİHLERİN ALINMASI

5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11'inci sınıfların PYBS sonuçları 21 Temmuz 2015 tarihinden itibaren Bakanlığın http://www.meb.gov.tr ve http://oges.meb.gov.tr http://odsgm.gov.tr internet adreslerinde ilan edilecektir.

Ortaöğretim kurumlarının, meslek lisesi, teknik lise, genel lise ve imam hatip lisesi program türlerinde 10 ve 11'inci sınıflarında öğrenim gören öğrencilerin bursluluk ve parasız yatılılık için pansiyonlu okul tercihleri, 03-14 Ağustos 2015 tarihlerinde yapılacaktır.

Yerleştirme sonuçları ise 25 Ağustos 2015 tarihinden itibaren Bakanlığın http://www.meb.gov.tr, http://odsgm.gov.tr ve http://oges.meb.gov.tr internet adreslerinde ilan edilecektir.

Okul müdürlükleri öğrenci velisinin istemesi hâlinde "Sınav Sonuç Belgesi"ni ve/veya "Yerleştirme Sonuç Belgesi"ni elektronik ortamdan alıp, onaylayıp ve mühürleyerek öğrenci velisi ya da öğrenciye imza karşılığı verecektir.