MEB, bu yıl hayata geçirilen Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş TEOG Tercih Sonuçları 22 Ağustos'ta MEB'in internet sitesinden duyurulacak.  Devlet okullarına tercih işlemleri 6-16 Temmuz'da saat 13.00'e kadar alınacak. Yerleştirme sonuçları, 14 Ağustos'ta açıklanacak. Tercih yapmayan ve tercihine yerleşemeyen öğrenciler, otomatik olarak açıköğretim lisesine yerleştirilecek. Ancak bu öğrenciler arasında isteyenler 7-10 Eylül arasında 3 tercih yaparak yerleştirme isteyebilecek. Geçtiğimiz yıl öğrenciler istemedikleri halde evlerinden kilometrelerce ötedeki liselere yerleştirilmişti.

ERLEŞTİRME SONUÇLARI 14 AĞUSTOS'TA(BUGÜN) İLAN EDİLECEK
Öğrencilerin TEOG sonuçları sonrası liselere yerleştirme işlemleri için 6-16 Temmuz 2015 tarihlerinde tercihlerini yaptı. Merakla beklenen TEOG yerleştirme tercih sonuçları ise, 14 Ağustos´ta(BUGÜN) ilan edilecek. 

e-Okul uygulamasını indirmek için tıklayınız

MEB E-OKUL
T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan Resmi Mobil Uygulamadır.İl/ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri, okul müdürlükleri ve öğretmenler tarafından kullanılan sistemdir. Öğretmenler tarafından uygulama içinde bulunan not defteri modülü ile öğrenci not girişleri ve not takibi yapılabilmektedir..  


TEOG TERCİH SONUÇLARI İÇİN TIKLA


E-OKUL GİRİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ

TEOG TERCİH SONUÇLARI İÇİN TIKLA

MEB TEOG DUYURULARI

Öğrenci 25 tercihinden birine yerleşemezse sistem tarafından otomatik olarak açık liseye kaydedilecek. Ancak bu öğrenciler Bakanlığın belirleyeceği tarihlerde boş kontenjanlara nakil yapabilecek.


Yerleştirmeye esas nakil tercih başvuruları, 3 dönem halinde yapılacak. Buna göre, ilk nakil başvuruları, 17-21 Ağustos´ta yapılacak ve sonuçları 24 Ağustos´ta açıklanacak. Nakil tercihlerinde 2. dönem başvuruları ise 24-28 Ağustos´ta yapılacak ve sonuçlar 31 Ağustos´ta duyurulacak. 3. dönem yerleştirmeye esas nakil tercih başvuruları da 31 Ağustos-4 Eylül´de yapılacak ve sonuçlar 7 Eylül´de açıklanacak. Öte yandan, il veya ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca il veya ilçe sınırları içerisinde TEOG nakil tercih başvuruları 7-10 Eylül´de alınacak ve sonuçları da 11 Eylül´de ilan edilecek.


SOSYAL MEDYADA İSYAN!


TEOG yerleştirme sonuçlarının açıklanmaması üzerine öğrenciler yüzbinlerce tweet attı. Dün geceden beri TEOG sonuçlarının açıklanmasını bekleyen öğrenciler attıkları tweetlerle tepkilerini gösteridler.


Damlanur Yılmaz ?@damlanur_rr  39 sn.39 saniye önce


Öl geber #teog. Ne bekledik ama yaaa :( teog sonuçları
 
Elif ? ?@BurakAtsakLM  1 dk.1 dakika önce
#teog sonuçlarının açıklanacağını duyunca,  karnım da oluşan ağrı hissi.. teog sonuçları
 
Akıllı Bir Deli ?@komikmiulan  2 dk.2 dakika önce
meb bizi yeterince günaha soktun hadi yeter açıkla artık #teog sonuçları
 
Kaan Bölük ?@KaanGxoxo  33 sn.34 saniye önce
Sırf bioma okulumu yazmak için heyecanlanıyorum #teog sonuçları
 
adbarkolik ?@SedAdbar  34 sn.35 saniye önce
ya bıçağı alıp o kullanmadığınız beyninizi deşmek istiyorum hala açıklamamanın mantığı nedir #teog sonuçları
 
Winchester ? ?@thislastgod  35 sn.36 saniye önce
Sonuçları beklerken birbirini kemiren arkadaşlarım var benim #teog sonuçları
 
Berke Can ?@BerkeCanEfe  1 dk.1 dakika önce
#FenerinMacıVar ona mı heyecan yapıyım yoksa #teog açıklanıcak ona mı heyecan yapıyım şaşırdım teog sonuçları
 
Ceren ?@theuykucu  1 dk.1 dakika önce
Bu kadar beklettiniz bari gönlümüzü almak için hepimizi ilk tercihe yerleştirin #teog sonuçları

TEOG LİSE NAKİLLERİ NASIL YAPILACAK?


TEOG yerleştirmesine esas nakil işlemleri sırasında, tüm öğrenciler yerleştirmeye esas nakil isteğinde bulunabilecek. Yerleştirmeye esas nakil işlemi sonucu okul değiştiren güzel sanatlar ve spor lisesi öğrencileri, bu okuldaki hakkından vazgeçmiş sayılacak. TEOG sonuçlarına göre yerleştirmeye esas nakil başvurusunda, 3 tercih alınabilecek.


Her okul için boş kontenjan şartı aranmaksızın tercih yapılabilecek. Yerleştirmeye esas nakillerde, il veya ilçe sınırlaması bulunmayacak. Yerleştirmeye esas nakillere isteyen öğrenciler başvuru yapabilecek. Velinin isteği halinde yerleştirmeye esas nakil için alınacak 3 tercih, üç nakil yerleştirmesi dönemi için geçerli olabilecek. Açık ortaöğretim kurumuna yerleştirilen öğrenciler için 7-10 Eylül´de, istemeleri halinde il ve ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca il veya ilçe sınırları içerisinde nakil tercih başvuruları alınarak, 11 Eylül´de nakil yerleştirmesi yapılabilecek. Bu işlemin ardından yerleştirme işlemi tamamlanacak ve 14 Eylül´de eğitim öğretime başlanacak.