Muhteşem Yüzyıl'ın devamı olarak çekilen Kösem Sultan dizisi bekleneni yayınlandığı günden beri karşılayamadı. İlk bölümlerde hüsrana uğrayan yapımcılar dizinin hikayesini hızlandırıp Kösem Sultan karakteri için anlaşılan Beren Saat'i erkenden diziye dahil etti. Yedinci bölümde apar topar dizi ekibine katılan Saat, oynadığı ilk bölümün reytinglerini de yalnızca yüzde 20 oranında arttırabildi. Dizi sonraki haftalarda eski bölümlerden daha da kötü reytingler aldı.

En son 2 hafta önce reytinglerin artması için Beren Saat'in hayranları örgütlenerek twitterda TT çalışması yaptı. Fakat tweet çalışması yapılan 25 Şubat akşamı yayınlanan bölümle de Muhteşem Yüzyıl Kösem kendine 13'üncü sırada yer bulabildi.

Türk halkının izlemeyerek protesto ettiği dizi daha fazla dayanamayarak final kararı aldı. Star TV, diziye sonunda noktayı koydu ve anlaşmasının bittiği Kösem Sultan'ı 26. Bölümde kesin olarak bitirme kararı verdi. Bu hafta 17. bölümüyle seyirciyle buluşacak olan Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan, 12 Mayıs'ta ekran ömrünü tamamlayacak.

12 MAYIS'TA EKRANA VEDA EDİYOR
Dizinin yayıncı kanalı Star TV, sonunda noktayı koydu ve anlaşmasının bittiği Kösem Sultan’ı 26. bölümde kesin olarak bitirme kararı verdi. Bu hafta 17. bölümüyle seyirciyle buluşacak olan Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan, 12 Mayıs’ta ekran ömrünü tamamlayacak.

İKİ BÖLÜM DAHA UZATILDI

Meryem Uzerli'nin kötü giden reytingleri nedeniyle başrolünü oynadığı Gecenin Kraliçesi’nin de 13. Bölümde final yapacağı ortaya çıkmıştı. Türk Arap ortak yapımı şirket, dizi henüz çekilmeden yurtdışı satışlarını yaptığı için son dakika bir değişiklik yaptı. Gecenin Kraliçesi'nin 2 bölüm daha uzatılmasına karar verildi. Yani büyük umutlarla başlayan Gecenin Kraliçesi, 13. Bölümünün yayınlanacağı 5 Nisan'da değil, 15. Bölümünün yayınlanacağı 19 Nisan'da ekrana veda edecek.