Survivor 2016'nın üçüncü haftasında adaya kimin veda edeceği belli oldu. Salı günü ertelenen SMS sonuçları dün 16 Mart akşamı açıklandı. Dün ünlüler için birkez daha toplanan ada konseyinde Acun Ilıcalı şok edici haberler verdi. Bu hafta yapılan SMS oylaması sonucunda belirlenen ünlüler sıralaması konseyde etkisiz sayıldı. Bunun nedeni ise oyunlarda sakatlanan Seda Tetik'in bir daha adaya dönemeyecek olması.
Geçirdiği kaza sonrası Survivor'dan elenen Seda Tetik adaya dönüşünde doktorlar kendisine izin vermediği için gönüllü olarak yarışmadan ayrıldı. Dolayısıyla bu hafta Survivor'da elenen isim Seda Tetik oldu.YILMAZ MORGÜL VE EZGİ AVCI ELEME ADAYIYDI
SMS oylamasının bu hafta elemede etkisinin olmaması nedeniyle eleme adayları olan Yılmaz Morgül ve Ezgi Avcı'nın isimleri silindi. Tuğba Özay'ın dokunulmazlığı ve isim belirtme hakkı da bir sonraki haftaya kadar devam edecek. Bu nedenle bu hafta dokunulmazlık yarışması da olmayacak. Bu haftanın SMS birincisinin isim söyleme hakkı da haftaya kullanılıcak. Dolayısıla eleme 3 kişi arasında gerçekleşecek.

16 MART 2016 SURVIVOR ÜNLÜLER SMS SONUÇLARI
1. Avatar Atakan
2. Ezgi Avcı
3. İbrahim Yattara
4. Eda Akkaya
5. Nagihan Karadere
6. Yılmaz Morgül
7.Yunus Günçe
8. Mehmet

EDA AKKAYA VE NAGİHAN KARADERE KAVGA ETTİ
Ada konseyinde Acun Ilıcalı'nın şok edici haberi vermesinin ardından  Nagihan Karadere Eda Akkaya'ya sözlü saldırıda bulundu. Nagihan Karadere tartışma sırasında Eda için 'Ağzında açık kalır başka yerlerin de' deyince Acun Ilıcalı'dan da uyarı aldı. Acun Ilıcalı 'söylediğin hoş değil seni uyarıyorum' dedi.

ÖNCEDEN KİMLER ELENMİŞTİ?
 

Survivor 23 Şubat 2016 
1. Avatar Atakan
2. Eda Akkaya
3. İbrahim Yattara
4. Yılmaz Morgül
5. Yunus Günçe
6. Mehmet
7. Ezgi Avcı
8. Nagihan Karadere
9. Tuğba Özay
10. Yağmur Özdemir (elendi)
11. Seda Tetik

Survivor 8 Mart 2016 
1. Avatar Atakan
2. İbrahim Yattara
3. Yılmaz Morgül
4. Eda Akkaya
5. Ezgi Avcı
6. Tuğba Özay
7. Yunus günçe
8. Mehmet
9. Ebru Öztürk (elendi)
10. Seda Tetik