Anneler Günü özel mesajlarla annelerin ve anne adaylarının bu değerli günlerini kutlayabilirsiniz... Özel günler için Doodle hazırlayan arama motoru Google, Anneler Günü'nü anasayfasına taşıdı. Peki Anneler Günü ilk ne zaman kutlandı? Anneler Günü mesajları haberimizde... 
Annelik... Allah'ın kullarına bahşettiği en büyük lütuf, en büyük güç.
Bir kadın, anne olunca fark ediyor aslında gerçek gücünü. O zaman anlıyor bu gücün dünyanın işleyişini değiştirecek kadar büyük olduğunu...
Çünkü geceler boyu, yarım saatte bir uyanıp, ertesi gün onun bir gülücüğüyle bütün enerjisine kavuşabilen insandır anne.
Onu en iyi şekilde büyütmek için yemeyip yediren, içmeyip içiren...
Attığı ilk adımda dünyaları kucaklayacak kadar sevinen.
Ağzındaki minicik dişi gördüğünde, atom parçalanmış gibi tepki veren.
Çıkardığı ilk sesi mutlaka 'anne' diye yorumlayan, bir yeri çizildiğinde içi parçalanan...
Az yese açlıktan öleceğini, boyu yavaş uzasa öyle kalacağını sanıp ağlayan; okula başladığında onunla yeniden ilkokula başlayan...
Daha o günlerden hangi okula gidip hangi mesleği seçeceğini planlayandır anne.
Yıllar geçtikçe "sen anlamazsın" diye başlayıp, "bana karışma" diye devam eden haykırışlara katlanan...
Vefasızlıklardan, unutulmuşluktan, ötelenmişlikten, duyduğu acıyı tek telefonla, bir tek 'annem' kelimesiyle unutabilen de...
Ve yetiştirdiği insanla aslında insanlığı ve elbette dünyayı değiştirebilendir anne.
İşte bugün onların günü. Nasıl büyüdüğümüzü, onun bizim için nelere katlandığını hatırlayacağımız, ona minnetimizi bir kucaklamayla dahi olsa ifade edebilme fırsatı bulacağımız gün. Hiçbir bahaneye sığınmadan, "Bütün dünya ile kutlamak zorunda mıyım?" demeden kucaklayalım dünyanın en değerli varlıklarını.ANNELER GÜNÜ MESAJLARI

Anneciğim, bir günümde değil her günümdesin. Annem olman dünyadaki en büyük şansım, iyiki varsın. Seni çok seviyorum annem.

Anne güllerin bezemesi, gülden deste anne, sözümde tutuklu, tarifsiz beste anne, yanar yürek, can bitkin kafeste, anne hasret bağırda, anne içimde aheste. Seni çok seviyorum anne, anneler günün kutlu olsun.
 
 Gücüme güç, umuduma umut katan annem. Seni çok ama çok seviyorum. Anneler günün kutlu olsun!
 
 Dünyada kimseyi seni sevdiğim kadar sevemem, bağlanamam. Anneler günün kutlu olsun canım annem.

 Penceresiz odamda, ışıkların en nadidesiydin. Akıl hocam, hayat danışmanımdın. Yollar ayrıldı ama kalpler asla. Seni seven yavrun anneler gününü unutmadı. İyi ki varsın annem.
 
 Resimli Anneler günü mesajları Sen hayatımın kutup yıldızı oldun. Nereye gidersem gideyim ışığının altında sevginle uyudum. Doğru yolu buldum. Seni seviyorum annem.
 
 Fedakârlık, sevgi, sabır ve güzellik ne demek tarif et derlerse; annem derdim canım annem seni bir gün değil her gün çok seviyorum. Anneler günün kutlu olsun.

 Biraz şans, biraz sevgi ve sabır, birer parça zaman, başarı ve memnuniyeti de eklersek malzemelere, hepsini karıştırıp senin için uzun ve dileklerinin gerçekleştiği bir “hayat pastası” yapabiliriz sanırım… Anneler günün kutlu olsun canım annem!
 
 Biricik annem.. Anneler günün kutlu olsun. Her zaman senin küçük bebeğinim..

 Anneler çiçek gibidir, onları hep mis kokulu yerlerde görebilirsin, senin için her zaman varolduklarını ve seni düşündüklerini bilirsin. Anneler günün kutlu olsun canım anam.
 
 Senin kucağın, senin merhametin beni yaşama bağlıyor sevgili anneciğim. Anneler günün kutlu olsun.

 Geleceğini oluşturacak her yeni günün bir önceki günden daha güzel, isteklerine uygun ve seni mutlu edecek şekilde olmasını dilerim. Anneler günün kutlu olsun benim melek annem.
 
 Meğer dilimdeki ve beynimdeki en güzel kelime senin adınmış. Sana her seslenişimde ya acım diniyor ya da sevgim coşuyor. Anneler günü kutlu olsun.

 Anne senin yüreğin taş olsa dayanır mı, kuş olsa, çiçek olsa, gündüz olsa, kırılmaz mı? Acıdan bir sap menekşenin boynu bu kez dağlar doğursun beni anne. Sen de ılık bir yağmur ol durmadan yağ kanayan yerlerime. Anneler günün kutlu olsun canım annem.

Anneler Günü Doodle yapıldı

Özel günler için Doodle hazırlayan arama motoru Google, Anneler Günü'nü anasayfasına taşıdı. Peki Anneler Günü ilk ne zaman kutlandı? Anneler Günü mesajları ve şiirleri haberimizden inceleyebilirsiniz...
Her yıl Mayıs ayının 2. pazar günü kutlanan Anneler Günü, dev arama motoru Google tarafından Doodle yapıldı. Sizlerde bu  özel günde annelerinizi güzel mesajlar ve şiirler ile onurlandırmak istermisiniz? Anneler Günü hakkında merak edilenleri haberimizin detaylarından bulabilirsiniz...
ANNELER GÜNÜ İLK NE ZAMANKUTLANDI?
1864’te doğan Jarvis, 13 çocuk doğuran bir annenin 10’uncu çocuğuydu. Ama ne yazık ki kardeşlerinden birçoğu ölmüştü. Hayatta kalan 4 çocuktan biri Anna’ydı. Annesi Ann Maria Reeves Jarvis, Batı Virginia’lı savaş karşıt bir aktivist ve öğretmendi. Sağlık koşullarını iyileştirmek için kendini askerlerin hayatına adamıştı. Amerikan İç Savaşı’ndan sonra anneler için ‘Arkadaşlık Günü’ adı altında bir gün bulmuş ve bu günün barış, huzur ve seferberlik için mühim olduğunu söylemişti. Anna’nın, annesi vefat ettikten sonra bu günden esinlenerek ‘Anneler Günü’nü ilan ettiği söylenir.
İşte Google'ın Anneler Günü'ne özel hazırladığı Doodle...

 

ANNELER GÜNÜ ALINABİLECEK HEDİYELER

Anneler Günü ne gibi hediyeler alabiliriz? Annelere özel alınabilecek hediyelerden birkaçı. Annemize alacağımız küçücük bir hediye onlar için büyük önem taşır. Annemize ona olan sevgimizi göstermemizin bir nişanesi olarak hediyeleri şunlardan seçebilirsiniz;

1) Buket Çicek
2) Kutu Çikolata (özel çikolatalı, çiçek mevyeler)
3) Küçük Ev Aletleri
4) Züccaciye, Mutfak Eşyaları
5) Giyim Eşyası6) Takılar (Kolye, Küpe, Saat.. vb.)
7) Fotoğraf Çerçevesi8) Duvar Saati
9) Annelere Özel Ödül Plaketleri (yılın annesi, yıldızım sensin vb.)