AÖL Sınav Sonuçlarını sorgulama tarihi belli oldu mu?  2014 (AÖL) Açıköğretim Lisesi Sınav Sonuçları   4-5 Ocak 2014 tarihli AÖL Sınav Sonuçları nı sorgulama tarihi belli oldu mu? 2013-2014 2. dönem Açık Öğretim Lisesi kay ıt işlemi başladı. Milli Eğitim Bakanlığı taraf ından düzenlenen aöl sınavı sonuç ları açıklanması bekle niyor. AÖL sınav sonuçları nı Kurumun resmi İnternet sayfasından öğrenci girişi yaparak öğren ebilirsiniz.2014 (AÖL) Açıköğretim Lisesi Sınav Sonuçları 4-5 Ocak AÖL Sınav Sonuçları sorgulama Ekranı Linki (MEB) ile yakın zaman da öğrenebilirsiniz.
 
04-05 Ocak 2014 Açık Öğretim Lisesi I. Dönem Sınav soru ve cevapları
 
2014 (AÖL) Açıköğretim Lisesi 1. Dönem sınavı 4 Ocak ve 5 Ocak tarihinde yapılmıştı. SBS'nin yerine getirilen Yeni (teog) Temel Eğitimden Ortaeğitime geçiş sınavı nedeniyle AÖL sınav tarihlerinde değişikliğe gidilmişti.
 
AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ MEZUNİYET ŞARTLARI
 
Açık Öğretim Lisesi Alanlı Öğrenci Mezuniyet Şartları
(Öğrenimlerine, Genel Kültür, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri, Yabancı Dil, Türkçe Matematik alanında devam edenler.)
 
Öğrenim gördüğü toplam dönemin en az 8 veya üzeri olması, Toplam kazanılan kredinin en az 192 veya üzeri olması,
Ortak derslerin tamamını başarması veya muaf olması, Dil ve Anlatım dersinden muafiyet olmaması nedeniyle mutlaka başarılması, Alan kredisinin 80 veya üzerinde olması (Genel Kültür alanı hariç), Alan derslerinin tamamından en az bir defa sınava girilmiş olunması, Açık Öğretim Lisesinde en az bir dönem sınava girmiş olması,
 
AÖL İçin Tıkla
 
Açık Öğretim Lisesi Alansız Öğrenci Mezuniyet Şartları
 
(Öğrenimlerine Alansız (Alan Yok) devam edenler.)
Öğrenim gördüğü toplam dönemin en az 8 veya üzeri olması, Toplam kazanılan kredinin en az 192 veya üzeri olması,
Ortak derslerin tamamını başarması veya muaf olması, Dil ve Anlatım dersinden muafiyet olmaması nedeniyle mutlaka başarılması, Açık Öğretim Lisesinde en az bir dönem sınava gitmiş olması,
 
2014 AÖL Sınav sonuçları.2014 AÖL Sınav  sonuçları ne zaman açıklanacak.2014 AÖL Sınav ocak sınav sonuçları.2014 AÖL Sınav 04-05 Ocak sınav sonuçları.1.dönem aöl sınav sonuçlarını buradan öğrenebilirsiniz.
 
Açık Öğretim Lisesine Yeni Kayıt Nasıl Yapılır?
 
Yeni Kayıt tarihleri, Açık Öğretim Lisesi resmi web sitesinde yayınlanan iş takviminde belirtilen tarihler arasında başvuru şartlarını taşıyan vatandaşlarımız,  Açık Öğretim Lisesine Yeni Kayıt yaptırabilirler.
 
Açık Öğretim Lisesi Yeni Kayıt işlemleri tüm Halk Eğitimi ve Mesleki Eğitim Merkezlerince yapılmaktadır. Yeni kayıt için aşağıda sıralanan evrakları tamamlayanlar ilan edilen Yeni Kayıt tarihleri arasında bölgelerinde bulunan en yakın irtibat bürosuna başvurarak kayıtlarını yaptırabilirler. Yeni Kayıt işlemleri için aşağıda sıralanan 3 adımı takip ediniz.
 
1. Adım : Bankaya Yeni Kayıt Ücretini Ödeyiniz.
 
Açık Öğretim Lisesine yeni kayıt yaptıracak öğrenci adayı her yıl belirlenen yeni kayıt katılım bedelini ödemek zorundadır. 2013 yılında bir dönem için Yeni Kayıt katılım bedeli 25 TL.'dir. Bu bedelin;
 
20 TL.'sini Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası veya Halk Bankasının (Halk Bankası ayrıca havale ücreti talep etmektedir) herhangi bir şubesine T.C. Kimlik numaranızı beyan ederek Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü, MEB Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü hesabına , ödeyiniz ve dekontunu muhafaza ediniz.
 
5 TL.'sini ise kayıt yaptıracağınız  Halk Eğitim veya Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü okul aile birliğinin vereceği banka hesap numarasına veya söz konusu okulların okul müdürlüğü görevlisine okul aile birliğinin dekontu ya da makbuzu karşılığında ödeyiniz.
 
Açık Öğretim Lisesine Yeni Kayıt için başvuran öğrenci adaylarının, katılım bedelini ödediğine dair bilgileri sistem üzerinden görebilmektedir. Katılım bedelini ödemeyen, eksik ya da yanlış ödeyenlerin  kayıtları, sistem tarafından engellendiğinden yapılamamaktadır.
 
2. Adım : Yeni Kayıt işlemleri İçin İrtibat Bürosuna gidiniz.
 
Yeni Kayıt ücretini yatırdığınıza dair dekont ve "Yeni Kayıt Başvurusu İçin Gerekli Evraklar" başlığı altında yer alan durumunuza uygun maddede belirtilen belgeler ile birlikte bulunduğunuz yerdeki irtibat bürosuna gidiniz. Açık Öğretim Lisesi  Yeni Kayıt iş ve işlemlerini yapmak üzere görevlendirilen İrtibat Büroları listesi için buraya tıklayınız.
 
Bu aşamada nüfus kayıt bilgileriniz, adresiniz, resminiz, getirdiğiniz belgelere(tasdikname, diploma, denklik belgesi vb.) ait bilgiler Açık Öğretim Lisesi Bilgi sistemine kaydedilir, öğrenci numaranız ve geçici şifreniz  oluşturulur. İrtibat Bürosu , sisteme kaydedilen bilgilerin bir nüshasını da tarafınıza verir.
 
Kayıt işlemi gerçekleştirilen öğrenci "Ön Kayıt" durumundadır. İrtibat büroları öğrenciye ait not girişleri (tasdikname ile gelenlerin), resim aktarımı ve kredilendirme vs. gibi diğer bilgileri sisteme kaydederler. Bilgi girişleri tamamlanıp girişler kontrol edildikten sonra  "Ön Kayıt" durumundaki öğrenci "Aktif " duruma getirilir. Öğrencilerimiz Açık Öğretim Lisesi Bilgi Sistemine, öğrenci numarası ve geçici şifresi ile girip "Aktif" konuma gelip gelmediklerini kontrol etmelidirler. Çünkü ders seçimi yapabilmek için öğrencilik durumu, ilgili dönem için "Aktif" olmalıdır.
 
3. Adım : Derslerinizi Seçiniz.
 
İstanbul Büyükşehir Sınırları İçerisinde İkamet Eden AÖL Öğrencilerimizin Dikkatine!
 
İstanbul ili sınırları içerisinde yaşayan ve İstanbul Büyükşehir Belediyesince belirlenen şartları taşıyan öğrencilerimiz 2013 yılından itibaren şehir içi toplu ulaşım araçlarında indirimli tarifeden yararlanabileceklerdir.
 
AÖL Öğrencilerimizin şehir içi toplu ulaşım araçlarında  indirimli tarifeden faydalanabilmeleri için elektronikkart almaları gerekmektedir. İlgili kart için başvuru şartları ve istenen belgeler aşağıda sıralanmıştır.
 
AÖL öğrencilerinin Elektronikkart almak için başvuru yerleri ve şartları
 
Başvuru Yerleri: Elektronikkart başvuru merkezleri.
 
Başvuru Şartları ve Gerekli Belgeler:
 
    Aktif öğrenci olmak (Yeni tarihli öğrenci belgesi)
    10 TL Kart ücreti.
    20 Yaşından gün almamış olmak.
    Her hangi bir yerde çalışmıyor olmak. (SGK'dan çalışmadığına dair belge)