- Bakanlık 'muzır yayın' ilan etti
1 saat 19 dakika önce

Bu kitaplara dikkat! Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 3 kitabı muzır yayın ilan etti

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, "Disney Esrarengiz Kasaba Günlük 3", "Farklı Olmaya Cesaret Eden Erkek Çocuklarına Hikayeler" ve "Yaramaz Evin Yeni Misafirleri" isimli kitapları muzır yayın ilan etti.
 - MEB duyurdu! YKS'ye hazırlananlar dikkat, tarih belli oldu
15 saat 7 dakika önce

MEB duyurdu! YKS'ye hazırlananlar dikkat, tarih belli oldu

Milli Eğitim Bakanlığı, ülke genelinde YKS sınavına hazırlananlar için çevrimiçi deneme sınavı düzenleyecek. Sınav, 25, 26 ve 27 mayıs tarihlerinde gerçekleşecek. Denemeye katılmak isteyen öğrenciler, belirtilen tarihlerde 10.00-20.00 saatleri arasında sınava girebilecek.
 - Hamaney oğlu için bütün engelleri kaldırıyor mu?
16 saat 7 dakika önce

Hamaney oğlu için bütün engelleri kaldırıyor mu? Reisi'nin sır perdesi aralanıyor

İran Cumhurbaşkanı Reisi Azerbaycan'a gerçekleştirdiği ziyaret sonrası İran'a dönüş yolunda geçirdiği helikopter kazası sonrası hayatını kaybetti. Reisi'nin ölümü şüpheli olarak görülüyor. Helikopter kazasından sonra oklar ilk olarak İsrail ve ABD'ye dönse de farklı bir senaryodan da bahsediliyor. İran'ın Ruhani Lideri Ali Hamaney kendisinden sonra oğlunun iktidarını mı hazırlıyor? Turkiye Today Haber Şefi Dr. Doğacan Başaran ile Türkiye Gazetesi Sosyal Medya Şefi Batuhan Topbaş sizler için değe
 - 20 bin öğretmen için başvuru zamanı!
20 Mayıs 2024 - 04:03

20 bin öğretmen için başvuru zamanı! 31 Mayıs’a kadar sürecek

Millî Eğitim Bakanlığınca yapılacak 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için başvurular bugün başlayıp 31 Mayıs’ta bitecek.
 - MEB'den bir ilk! Ortaokullar için yeni karar...
16 Mayıs 2024 - 11:53

MEB'den bir ilk! Ortaokullar için yeni karar... Uygulamanın başlayacağı tarih belli oldu

MEB, temel meslek becerilerini keşfetmek isteyen ortaokul öğrencileri için bu yaz tatilinde "zanaat atölyeleri" olarak adlandırılan kurslar açmaya hazırlanıyor. Kursa katılacak öğrenciler, 55 kurs arasından seçim yapacak. Programın ilki, bu yaz tatilinde başlayacak.
Eğitim - Eğitim
16 Mayıs 2024 - 11:19

ÖSYM duyurdu: DUS ve STS sonuçları açıklandı

ÖSYM, 2024 Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2024-DUS 1. Dönem) ve 2024 Diş Hekimliği Alanında Yurt Dışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı'nın (2024-STS Diş Hekimliği 1. Dönem) sonuçlarını duyurdu.
 - Öğretmen atamaları mahkemede biter!
15 Mayıs 2024 - 02:19

Öğretmen atamaları mahkemede biter! Mülakat davalık

Öğretmen atamalarında “Yüzde 50 KPSS, yüzde 50 mülakat” öngören yönetmelik tartışmayı kızıştırdı. Bakanlık “Mülakatın oranı azaldı” diye savunurken, CHP, Türk Eğitim-Sen, Eğitim Gücü Sen mahkemeye gidiyor.
 - Öğretmene şiddeti önleyecek kanun TBMM'ye geliyor
14 Mayıs 2024 - 18:34

Öğretmenlik Meslek Kanunu haftaya TBMM'ye geliyor

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmene şiddete karşı önemli maddeleri içeren “Öğretmenlik Meslek Kanunu" için kritik bir açıklama yaptı. Bakan Tekin kanunun önümüzdeki hafta meclise geleceğini söyledi.
Eğitim - Eğitim
14 Mayıs 2024 - 00:25

Öğretmen atamasında mülakat kararı Resmi Gazete'de!

Öğretmen atamalarına ilişkin yeni karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Yayımlanan karara göre sözleşmeli öğretmen istihdamında mülakat puanı, KPSS puanının yüzde 50’si ile sözlü sınavdan alınan puanın yüzde 50’si alınarak belirlenecek.
 - İsyan ettiren tablo
13 Mayıs 2024 - 02:14

İsyan ettiren tablo! Bekleyen öğretmenleri atamak bile 20 yıl sürüyor

Bakan Yusuf Tekin’in ‘sil bastan değişmeli’ dediği sistemi irdeledik. Havuzdaki 1 öğretmen atanırken, yerine 6 yeni mezun geliyor! 22 yılda 800 binin üzerinde öğretmen atandı, problem çözülemedi. Eğitim fakülteleri her yıl on binlerce mezun vermeye devam ediyor. Formasyon da buna eklenince havuz dolup taştı. Bütün öğretmen programlarına alım dursa bile mevcudun erimesi için en az 20 yıl gerekli!
Eğitim - Eğitim
11 Mayıs 2024 - 17:06

“Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli değerlendirme raporunu sundu

Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli ile beceri temelli bir programa geçilmiştir. Günümüz dünyasının önümüze sunduğu teknoloji ve iletişim imkanlarına paralel olarak bilgiyi kullanma ve yorumlama becerilerini kazandırmanın öğretim programına dahil edilmesini önemli bir adım olarak görüyoruz. 
 - Gözler MEB'in yeni müfredatında
10 Mayıs 2024 - 20:21

MEB'in yeni müfredatına 67 binden fazla görüş iletildi

Eğitimde gözler bir kez daha Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından duyurulacak yeni müfredata çevrildi. Yeni müfredat için görüş ve öneri süreci tamamlandı. Kamuoyunun görüşüne sunulan taslağa 67 binden fazla görüş iletildi. Bakan Yusuf Tekin'den ilk açıklama geldi.
 - Dersimiz deprem! Afet ve çevre bilinci müfredata giriyor
09 Mayıs 2024 - 04:45

Dersimiz deprem! Afet ve çevre bilinci müfredata giriyor

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB), öğrencilere Türkiye’de yaşanan doğal afetlere karşı bilinçli olmaları için her kademede eğitim verecek.
 - Çalışmayı bırakın, test çözün
09 Mayıs 2024 - 04:38

Adaylara tavsiye: Çalışmayı bırakın, test çözün

LGS, YKS, KPSS... Sınav mevsimi geliyor. Eğitimciler haziranda ter dökmeye hazırlanan adayları uyardı: O soruyu çözeyim bu konuyu da halledeyim diye saldırmayı bırakın. Çalışma süresi geride kaldı. Artık deneme zamanı.
Eğitim - Eğitim
08 Mayıs 2024 - 20:23

Sevinç Eğitim Kurumlarında “İki Diploma, Tek Vizyon” dönemi başladı

Sevinç Eğitim Kurumları, Türkiye genelindeki kolej ve kurs merkezlerinde öğrencilerine yurt dışı kariyer kapılarını aralayan vizyoner eğitim planını tanıttı. Çift Diploma Programı şeklinde adlandırılan yeni eğitim modeli, öğrencilere lise eğitimi esnasında hem Milli Eğitim Bakanlığı müfredatını hem de ABD lise müfredatını tamamlayarak aynı anda iki diploma alma imkanı sunacak.
Eğitim - Eğitim
08 Mayıs 2024 - 15:06

ALES sınav sonuçları açıklandı

ALES sonuçları ÖSYM'nin sitesinde erişime açıldı. Öte yandan ikinci ALES sınavının başvuruları 3-12 Haziran tarihleri arasında alınacak.
 - Bakan açıklamıştı... Takvim ve kontenjan tablosu yayınlandı
07 Mayıs 2024 - 10:43

Öğretmen atamalarına ilişkin takvim ve kontenjan tablosu yayınlandı

Millî Eğitim Bakanlığınca, 20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin atama takvimi ile branş bazında kontenjan dağılımları da açıklandı. Buna göre sözleşmeli öğretmenlik için ön başvurular ve sözlü sınav merkezi tercihleri 20- 31 Mayıs tarihleri arasında alınacak.
 - İşte en çok ataması yapılacak branşlar!
07 Mayıs 2024 - 09:16

Bakan Tekin duyurdu! 20 bin öğretmen atanacak

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 20 bin öğretmenin atamasını gerçekleşeceğini söyledi. Tekin, en çok ataması yapılacak 5 branşı ise, Sınıf Öğretmenliği, Özel Eğitim, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve İngilizce olarak sıraladı. Başvuru takvimi 20 Mayıs'ta açılacak.
 - 4 bin öğrenci ile ABİDE başladı!
07 Mayıs 2024 - 05:25

4 bin öğrenci ile ABİDE başladı! 81 il için özel raporlar oluşturulacak

İlki 2016’da uygulanan ABİDE araştırması, öğrencilerin okullarda edindiği bilgi ve becerileri değerlendirerek, eğitim sistemine geri bildirim verme maksadıyla yapılıyor.
 - Bir milyon yabancı uyruklu öğrenci var
04 Mayıs 2024 - 02:57

İlköğretim rakamları açıklandı: Bir milyon yabancı uyruklu öğrenci var

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ilköğretim kademesinde okutulan yabancı öğrenci sayısını açıkladı. Tekin, 1 milyon 6 bin yabancı uyruklu öğrenci olduğunu söyledi.
 - YKS için 40 günlük hapis!
04 Mayıs 2024 - 02:50

YKS için 40 günlük hapis!

ÖSYM’nin “kozmik odası” kapılarını kapattı. Kitapçıkları basacak personel, 40 gün dünyadan izole olacak, dışarı çöp bile çıkmayacak.
Sona Git