KPSS sonuçları açıklandı. KPSS ÖSYM sonuçları bugün açıklandı. KPSS ÖSYM sonuçlarını tüm sınava kişiler merakla bekliyordu. KPSS ÖSYM sonuçlarını tıkla öğren. KPSS ÖSYM sonuçları açıklandı.  E-okul giriş, vbs girişi, e okul veli bilgilendirme ve not sorgulama ekranı, E-Okul veli bilgilendirme sistemi giriş, E Okul not sorgulama ve devamsızlık bilgilerini haberimizden öğrenebilirsiniz.  E Okul veli bilgilendirme sistemi (VBS) sayesinde TEOG sınav sonuçlarını kolayca öğrenebilirsiniz. E-Okul üzerinden TEOG sınav sonuçlarını öğrenmek oldukça kolay. Peki E okul giriş ile TEOG sınav sonuçları nasıl öğrenilir? E-Okul üzerinden hangi bilgilere ulaşılır? Detaylar haberimizde... Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) e-okul veli bilgilendirme sistemi (VBS) sayesinde TEOG sınav sonuçlarını öğrenmek mümkün. Peki e okul vbs giriş ile TEOG sınav sonuçları nasıl öğrenilir? E-Okul üzerinden hangi bilgilere ulaşılır? İşte detaylar!

E Okul giriş ile TEOG sınav sonuçları nasıl öğrenilir?
E-Okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapacak olan velilerin öncelikle https://e-okul.meb.gov.tr adresine erişim sağlaması gerekiyor. Bu sayfa açıldığında karşınıza çıkan panelde öğrencinin kimlik bilgileri ve okul numarasını kullanmanız lazım. Siteye erişim sağlandıktan sonra sayfanın sol tarafında menü ve bilgi alanlarının yer aldığı bir panel açılacaktır. Bu panel üzerinde "TEOG sınav sonuçları" başlığı karşınıza çıkacak. Bu başlığa tıklayarak öğrencinin TEOG sınav sonuçlarına ulaşabilirsiniz. E-Okul sistemine giriş yapmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

Lütfen yönlendirildiğiniz sitede kimlik bilgilerinizi paylaşmayınız.

E OKUL İÇİN TIKLAYINIZ!

E OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ İÇİN TIKLAYINIZ!

E OKUL YÖNETİM BİLGİ SİSTEMİ İÇİN TIKLAYINIZ!

KPSS 2. TERCİH SONUÇLARINIZI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ..

DEVLET PERSONEL BAŞKANLIĞI ATAMA DUYURUSU

Memur olmak isteyen kişilerin tercih kılavuzunda bulunan boş kontenjanlardan kendilerine en uygun olanları seçmiş olmaları suretiyle, kendileri gibi aynı boş kontenjanı tercih etmiş memur adaylarından en yüksek puan sahibi olandan başlamak üzere ÖSYM Başkanlığınca atamalar yapılmaktadır. Atama bilgileri ÖSYM Başkanlığı tarafından memur adaylarına ve Başkanlığa ait internet sayfasında kamuoyu ile paylaşılmaktadır.


E - OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ GİR

E OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİNDEN NELERE BAKABİLİRİZ?

*Not bilgisi

*Devamsızlık bilgisi
*Sınav Tarihleri
*E-karne 
*Sınav başvuru sonuçları
*Şube başarı ortalaması
*Nakil işlemleri
*Ders programı
*TEOG giriş yeri
*TEOG sonuçları gibi bilgilere bakabiliriz.

 E OKUL VBS GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

E Okul VBS’ ye giriş yapabilmek için; öğrencinin T.C kimlik numarası, okul tarafından belirlenen okul numarasına ihtiyaç vardır. Girişte bulunan bilgileri doldurmanız halinde önünüze yalnızca size ait olan bilgilerin sorulduğu güvenlik sayfasına geleceksiniz. Burada rastgele çıkan öğrenciye ait kimlik bilgilerini ve öğrencinin fotoğrafını seçmeniz gerekmektedir.

E OKUL GİRİŞ İLE TEOG SINAV SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

E-Okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapacak olan velilerin öncelikle e okula giriş yapması gerekiyor. Bu sayfa açıldığında karşınıza çıkan panelde öğrencinin kimlik bilgileri ve okul numarasını girmeniz gerekmektedir. Siteye erişim sağlandıktan sonra sayfanın sol tarafında menü ve bilgi alanlarının yer aldığı bir panel açılacaktır. Bu panel üzerinde "TEOG sınav sonuçları" başlığı karşınıza çıkar. Bu başlığa tıklayarak TEOG sınav sonuçlarına ulaşabilirsiniz.  e-okul, e okul giriş, e okul not sorgulama sistemi, e okul veli bilgilendirme sistemi, e okul devamsızlık,TEOG 2015-2016 SINAVLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?
Geçen yıllarda TEOG sonuçları ara tatilden önce yani Ocak ayı içerisinde e-okul üzerinden açıklandı. MEB özel bir karar almazsa 2015 TEOG sonuçları Ocak 2016 içinde açıklanacak.

TEOG sınavlarının yapılması ile beraber öğrenci ve velilerin ilk adresi e okul oldu. Peki, e okul VBS girişi nasıl yapılır? e okul üzerinden TEOG sonuçlarına nereden ulaşabilirim? E okul, 2007 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kullanıma açılan hizmet sistemidir. E okul bir öğrencinin eğitime başladığı günden itibaren mezun olana kadar takip eder. Tüm özel veya resmi anasınıfı, ilköğretim, ortaöğretim ve lise kurumlarının kullanması gereken bir yazılımdır. Veli bilgilendirme ve yönetim olarak iki farklı girişi vardır.

E OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ
E-Okul Ders Programı : e-оkul ders programı, ders başlangıç ve bitiş sааtleri, derslere giren öğretmen bilgileri haftalık ders programı ,
Dеvamsızlık Bilgileri : 2011 - 2012 eğitim öğretim yılı dönеm içinde özürlü ve özürsüz devаmsızlıklаr ,
E Okul Not Bilgileri : Öğrencinin оkulda аldığı sınаv, proje ve performans bеlirlеmеyе yönelik çalışmalarla ilgili puаnlаr. Karne sоnuçlarının açıklanmasına günler kala e Öğrenci Karnesi ve notlаrını da e-Okul Veli sisteminde .
Öğrеnci TC Kimlik No : İçişlеri Bakanlığı, Nüfus ve Vаtаndаşlık İşlеri Genel Müdürlüğü tarafından verilen 11 basamaklı numaradır. TC Kimlik No bulunamayan öğrenciler için e-Okul sistemine kayıtlarında verilen geçici numara kullanılmaktadır .
Veliler öğrencilerin karne notlarını e-okul sаyfаsındа öğreniyоrlar
Öğrenci Okul No : Okula kayıt sırasında verilen numaradır. Her öğrencinin mutlaka bir okul numarası bulunmаktаdır. Sisteme giriş yapabilmek için bu numaranın bilinmеsi gerekir .
E-Okul Giriş : e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne öğrenci, veli, yönetici ve öğretmenlerin nasıl eokul giriş yapacağınızı öğrenmek için E-Okul Giriş sayfasını ziyaret еdеbilirsiniz .
E-Kаyıt : Evraksız, bağışsız E Kayıt işlemleri, sınаvsız öğrenci оrtaöğretim kurumları ekayıt işlеmlеri için E-Kayıt linkini takip edebilirsiniz .e-okul, e okul giriş, e okul not sorgulama sistemi, e okul veli bilgilendirme sistemi, e okul devamsızlık,
E-okul veli bilgilendirme sistemi; ebeveynlerin her zaman çocuklarının eğitim durumlarını takip altında tutulabilmesini hedefler. Çünkü bu sistem ile ebeveynler sadece internet sayesinde herhangi bir okulda eğitim alan çocuklarının ders notlarına, devamsızlıklarına, yıl içinde verilen ödevlerini yapıp yapmadıklarına, haftalık ders programlarına, sağlık problemlerine gibi eğitim sürecine ilişkin tüm ayrıntılara ulaşabilirler.
E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine Nasıl Giriş Yapılır ?
E-Okul veli bilgilendirme sistemine girdiğinizde karşınıza ilk olarak bir sayfa gelecektir. Bu sayfada ilk olarak resimde verilen sayıları doğru bir şekilde kodlamanız gerekmektedir. Daha sonra öğrenci TC kimlik numarasını girmelisiniz. Son olarak da öğrenci okul numarasını girdikten sonra tamam butonuna tıklamanız gerekir. Daha sonra açılmış olan sayfadan öğrenci fotoğrafı ile birlikte bazı bilgileri girerek E-Okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapabilirsiniz. E-Okul veli bilgilendirme sistemine giriş yaptıktan sonra öğrencinin okulla ilgili tüm bilgilerine ulaşabilir okul ve öğrenci ile ilgili tüm gelişmeleri takip altına alabilirsiniz.