AÖL sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak? 2016 Açıköğretim lisesi sınav giriş yerleri açıklandığı an burada olacak. AÖL sınav giriş yerleri için tıkla... çık Öğretim Lisesi (AÖL) 2. dönem sınav giriş yerleri belli oluyor. Öğrenciler sınav yerlerini Eğitim Bilişim Ağı (EBA) sistemindeki Aöl öğrenci giriş panelinden ya da aol.meb.gov.tr adresinden aynı şekilde öğrenci girişi yapılarak öğrenilebilecek. Bakanlık tarafından Aöl öğrencileri için geliştirilen Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden AÖL sınav giriş yerleri ve ayrıntılı bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz. 19-20 Mart 2016 tarihlerinde yapılacak AÖL sınavları hakkındaki son gelişmeleri yenisafak.com'dan takip edebilirsiniz. İşte AÖL 2016 sınav giriş yerleri öğrenme ekranı ve ayrıntılı açıklamalar. İnternet üzerinden açıklanacak olan AÖL sınav giriş yerleri için tüm gelişmeleri haberimizdeki linkten takip edebilirsiniz.

EBA ile AÖL sınav giriş yerleri için tıklayınız

AÖL SINAV GİRİŞ YERİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLA 

AÖL 2. DÖNEM SINAVLARI NE ZAMAN?

Açık Öğretim Lisesi'nde öğrenim gören milyonlarca öğrenciler için ilk dönem sınavı 02-03 Ocak 2016 tarihinde yapılmıştı. Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı açık öğretim ortaokulu, açık öğretim lisesi ve mesleki açık öğretim lisesi 2. dönem sınavları yaklaşıyor. AÖL 2. dönem sonu sınavları 19-20 Mart 2016 tarihinde gerçekleştirilecek. Bu sınavın sonuçları 28 Nisan 2016 tarihinde yayınlanacak.

EBA AÇIK ÖĞRETİM MODÜLÜ AÇILDI
Açık Öğretim Lisesi öğrencileri Bakanlığımızca hazırlanan sosyal eğitim platformu olan Eğitim Bilişim Ağın'a (EBA'ya) www.eba.gov.tradresinden erişim sağlayabilirler. Öğrencilerimizin EBA'ya giriş yapabilmeleri için :
1- ) www.eba.gov.tr adresinden EBA'ya giriş yapınız.
2-) EBA ana sayfasındaki "GİRİŞ" butonuna tıklayınız.
3-) Açılan sayfada "AÖO Giriş" butonuna tıklayınız.
4-) Öğrenci giriş ekranından Açık Öğretim Lisesi kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz.

(DERS GEÇME NOTU)

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinde yapılan değişiklik ile Liselerde(Örgün Öğretimde) ders geçme puanı 45'ten 50'ye yükseltilmiştir.

Örgün eğitimde yapılan değişikliklere paralel olarak, Açık Öğretim Lisesinde de yönetmelik değişikliği çalışmaları başlatılmıştır.Ders geçme notunda değişiklik yapılması halinde gerekli duyuru internet sitemizden yapılacak olup öğrencilerimizin bu konu ile ilgili olarak ALO 147 veya başka bir kuruma müracaat etmemeleri önemle rica olunur.

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ'NDEN MEZUN OLMAK İÇİN;

Toplam Dönemin: en az 8 ve üzeri,
Toplam Kredinin: 192 ve üzeri,
Alan Kredisinin (alanlı okuyanlar için): 80 ve üzeri olması gerekir. Bunların öğrencilik durumlarına göre dağılımı şöyle;

Alanlılar için: 112 kredi ''ortak'', 80 kredi ise ''alan'' kredisi olması,
Alansızlar için: 120 kredi ''ortak'', 72 kredi ise ''seçmeli'' derslerden tamamlanması gerekiyor.Tabi bunlar mezun olmak için gerekli kredilerin alt limiti, daha fazla bir kredi ile de mezun olabilirsiniz.

ÖF SINAVINDA BULUNDURULMASI GEREKLİ BELGELER
Adayların AÖL sınavında yanlarında Açık Öğretim Lisesi Sınav Giriş Belgesi (internetten sisteme girip alınacak), Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı (ya da var ise ehliyet, pasaport) Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı (zorunlu değil olması önerilir), kurşun kalem ve silgi bulundurması gerekmektedir. Öğrenciler, sınava girerken kimlik belgelerini (nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet) ve Sınav Giriş Belgelerini yanlarında bulundurmak zorundadırlar.
AÖL açık lisede eğitim gören öğrenciler 1. Dönemin sona ermesinin arsında 2. Dönem sınavları için kolları sıvadılar. Lise ve ortaokul eğitimini dışarıdan görmek durumunda kalan öğrencilerin girecekleri 2. Dönem sınav tarihleri MEB tarafından dönem başında belirlenmişti. Buna göre, AÖL ve AÖO 2. Dönem sınavları 19 – 20 Mart tarihleri arasında yapılacak. Sınav girecek olan öğrenciler sınav ile ilgili detayları ve her türlü sorularını Açık öğretim Lisesi resmi sitesi olan AÖL Öğrenci Giriş web sitesinden ya da haberimizde bulunan linkleri tıklayarak bulabilirler.
Sınava Nerede ve Hangi Derslerden Gireceğim?
Sınavlara internet üzerinde yayınlanan size ait Sınav Giriş Belgesinde belirtilen okul/ okullarda girilecektir. Sınavına gireceğiniz dersler, sistem üzerinden seçmiş olduğunuz Sınav Giriş Belgesinde belirtilen derslerdir.
AÖL sınav giriş yerleri bugün açıklanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 19-20 Mart 2016 tarihlerinde yapılacak olan Açık Öğretim Lisesi (AÖL) sınavlarına giriş yerlerini haberimizde verdiğimiz EBA öğrenci giriş ekranından ya da aol.meb.gov.tr adresinden öğrenci girişi yaparak öğrenebilirsiniz. Öğrenciler sınava gireceği yerleri ve detaylı açıklamaları buradan görebilirler.