KPSS önlisans soruları ve cevapları... KPSS maratonunda sıra önlisans sınavına geldi! KPSS önlisans sınavı 4 Kasım'da gerçekleşti. KPSS önlisans soruları ve cevapları açıklandı mı? KPSS önlisans soruları ne zaman açıklanacak? KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? 2018 KPSS önlisans sonuçları ve 4 Kasım KPSS soruları ve sonuçları gibi araştırılan konulara dair detaylar haberimizde sizlerle buluşuyor. 22 Temmuz'da gerçekleştirilen KPSS lisans sınavı ile başlayan maraton, 4 Kasım KPSS önlisans ile devam ediyor. Önlisans mezunu üniversite öğrencileri, memur olabilmek için 4 Kasım KPSS sınavında ter döktü. Kamu kurumlarında personel olmak isteyen adaylar, sınav sonunda soru ve cevapları araştırıyor! KPSS önlisans soruları ve KPSS önlisans sorularının cevapları açıklandı mı diye merak edenler internette araştırma yapıyor... İşte 4 Kasım KPSS ortaöğretim ile ilgili merak edilenler

4 KASIM KPSS ÖNLİSANS SORULARI VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYIN

2018 KPSS ÖNLİSANS SINAVI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

KPSS önlisans sınavı 4 Kasım 2018 tarihinde ÖSYM tarafından yapıldı. Sınavda 15 dakika kuralı uygulaması devam etti. Sınav saati 10:15 olarak açıklanırken, sınava girecek olanlar en geç saat 10:00’da sınav binalarında olması gerekiyor.

KPSS ÖNLİSANS SINAVINDA KAÇ SORU SORULUYOR?

KPSS Önlisans sınavı 2 yılda bir yapılmaktadır. KPSS Önlisans sınav süresi 120 dakikadır. Ayrıca KPSS Önlisans sınavında 60 Genel Yetenek, 60 Genel Kültür olmak üzere 120 soru bulunmaktadır.

4 KASIM KPSS ÖNLİSANS SORU VE CEVAPLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

4 Kasım KPSS önlisans soru ve cevaplarının ne zaman açıklanacağına dair resmi bir açıklama gelmedi. Sınav soru ve cevapları açıklandığında detaylar haberimizde sizlerle olacak! KPSS cevapları bir sonraki hafta ÖSYM ana sayfasında yayınlanacak ancak ÖSYM soruların sadece yüzde 10'unu yani 120 sorudan yalnızca 12 tanesini açıklıyor.

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM'nin yaptığı açıklamaya göre KPSS sonuçları 29 Kasım’da açıklanacak.