iPhone 6s hakkında dedikodular yayılmaya başlandı. İphone 6s fiyatı ne kadar olacak merak konusu. İşte İphone 6s türkiye fiyatı ve özellikleri...Apple'ın, 9 Eylül tarihinde etkinlik düzenleyeceğini açıklamasından sonra bu etkinlikte tanıtılacak iPhone 6s modelleri hakkındaki dedikodular hızla yayılmaya başladı.Siri, bize ipucu ver sloganı adı altında düzenlenecek olan bu etkinlikte iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinin tanıtılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Ancak, sesli asistan Siri'ye, Siri bize ipucu ver sorusunu yönelttiğimizde “Yeni renkli ses dalgası tarzımdan bir şey tahmin edemedin mi gerçekten?” cevabını veriyor. Renk kelimesi, direkt olarak iPhone 6c modelini çağrıştırıyor.

“Renkli” kelimesi ayrıca iPhone 6s modellerine farklı bir renk seçeneğinin ekleneceğinin de habercisi olabilir. Apple Watch ile “Rose Gold” renk seçeneğine yer veren Apple'ın, bu renk seçeneğini iPhone 6s modellerinde de kullanacağı söyleniyordu. Bugün bu konu hakkında sızıntılara bir yenisi daha eklendi. Telefon, tablet ve akıllı saatler için aksesuar üreten ünlü Spigen firması, iPhone 6s ile uyumlu kılıflarını Amazon üzerinden satışa sundu. 

Rose Gold renginde iPhone 6s mi geliyor?

Spigen imzalı iPhone 6s kılıfları, tasarımı ile iPhone 6 modelini andırıyor. Her “s” serisinde olduğu gibi iPhone 6s'in tasarım ile iPhone 6'a benzeyeceği zaten tahmin ediliyordu. Ancak Spigen'in yayınlamış olduğu görselde iPhone 6s'in Rose Gold modeli yer alıyor. Oldukça şık görünen Rose Gold rengindeki iPhone 6s için henüz kesin bir tahminde bulunmak güç. Bakalım Apple beklenildiği gibi iPhone 6s ile yeni bir renk seçeneğini kullanıcılarına sunacak mı?

İşte iPhone 6S'in yurtdışı fiyatları

Her yıl olduğu gibi iPhone 6S'in tanıtımından günler önce cihazın yurtdışı fiyatları da internete sızdı. 16, 64 ve 128 GB hafızalı modellere sahip olacak olan cihazların tahmini fiyatları bakın ne oldu:

iPhone 6s (Uzay Grisi), iPhone 6s (Gümüş) ve iPhone 6s (Altın)'ın 16 GB'lık versiyonu 699 Euro'dan, 64 GB'lık versiyonu 799 Euro'dan, 128 GB'lık versiyonu da 899 Euro'dan satılacak.

PEKİ YA iPHONE 6S PLUS'IN FİYATI NE OLACAK?

iPhone 6s Plus (Uzay Grisi), iPhone 6s Plus (Gümüş) ve iPhone 6s Plus (Altın)'ın ise 16 GB'lık versiyonu 799 Euro'dan, 64 GB'lık versiyonu 899 Euro'dan, 128 GB'lık versiyonu da 999 Euro'dan satılacak.

9 Eylül'de tanıtılacak olan iPhone 6S ve iPhone 6S Plus'ın 18 Eylül'de raflardaki yerini alması bekleniyor.

iPHONE 6S VE iPHONE 6S PLUS'DA BEKLENEN ÖZELLİKLER

Apple 9 Eylül'de yapmayı planladığı San Francisco etkinliği ile ilgili olarak henüz bir sır vermiş değil. Ama dünyanın dört bir yanından iPhone 6 S ve Plus S ile ilgili sızmalar bir saniye durmuyor. Herkesin ortak olarak üzerinde birleştiği konu kameranın 8'den 12 MP'ye yükseleceği yönünde. Ayrıca ön kameraya bir LED flaş da bekleniyor. A9 işlemcinin görüntü işlemcisinin geliştirildiği de haberler arasında.

Şu anda Apple Watch ürününde kullanılan “Force touch “isimli kademeli dokunma özelliğinin de telefona eklenmesi bekleniyor. Basın mensuplarına gönderilen davetiyede Siri'nin öne çıkması Apple TV'nin de artık çok beklenen güncellemeye kavuşacağı yönünde umutları artırıyor. Lansman ile ilgili bir önemli not da canlı yayının ilk kez Microsoft 10 kullanıcılarına da Edge üzerinden yayınlanacak olması.

9 Eylül'de tanıtılması beklenen iPhone 6S ve 6S Plus'ın satış fiyatları internete sızdı. İnternetteki bazı teknoloji sitelerinde yer alan fiyatlara göre yurtdışında iPhone 6s (Uzay Grisi), iPhone 6s (Gümüş) ve iPhone 6s (Altın)'ın 16 GB'lık versiyonu 699 Euro'dan, 64 GB'lık versiyonu 799 Euro'dan, 128 GB'lık versiyonu da 899 Euro'dan satılacak.

iPhone 6s Plus (Uzay Grisi), iPhone 6s Plus (Gümüş) ve iPhone 6s Plus (Altın)'ın ise 16 GB'lık versiyonu 799 Euro'dan, 64 GB'lık versiyonu 899 Euro'dan, 128 GB'lık versiyonu da 999 Euro'dan satılacak.

9 Eylül'de tanıtılacak olan iPhone 6S ve iPhone 6S Plus'ın 18 Eylül'de raflardaki yerini alması bekleniyor. Bu fiyatlara bakılınca iPhone 6S ve iPhone 6S Plus'ın Türkiye satış fiyatları tahmini 2700 liradan başlayıp 3500 lira arasında olması bekleniyor. iPhone 6S'in Türkiye'de satışı Ekim veya Kasım ayını bulacağı düşünülüyor.