Trabzonspor Galatasaray maçı başladı. Trabzonspor Galatasaray maçı canlı, skor kaç kaç. Trabzonspor Galatasaray maçı özet goller burada olacak. Nefesler tutuldu, futbolseverle bu maça kilitlendi. Galatasaray Trabzonspor maçı skor, kaç kaç olur, şifresiz izle. Galatasaray trabzonspor maçı canlı anlatım ile karşınızdayız. Maç bitiminde galatasaray trabzonspor özet goller sitemizde olacak.

TRABZONSPOR 0 - 1 GALATASARAY

M.S.Son düdük çaldı ve karşılaşma sona erdi.

90'Trabzonspor atağında Cavanda'nın uzak mesafeden şutunda top üstten dışarıya gitti.

90'Sarı kırmızılı ekipte Yasin Öztekin'in yerine Sabri Sarıoğlu oyunda.

90'Galatasaray gole yine çok yaklaştı. Ceza alanı içi sağ çaprazında topu alan Umut'un pasında Sneijder'in sert şutu üstten az farkla dışarıya gitti.

90'Sağ kanattan paslaşılarak kullanılan köşe vuruşunun ardından Marin araya girip topu aldı ve yerde kaldı. Hakem serbest vuruşu verdi.

90'Galatasaraylı oyuncular baskıyla topu kazandıktan sonra Yasin'in sağ çaprazdan ortasında savunmanın karşıladığı topa Sneijder gelişine vurdu. Onur kornere çeldi.

90'Hüseyin Avni Aker Stadı'nda maçın sonuna 5 dakika ilave edildi.

89'Gelişen Trabzonspor atağında N'Doye'nin Cardozo'ya yüksek pasında ofsayt bayrağı kalktı.

88'İki takım yine çok fazla top kaybı yapmaya başladı.


87'Galatasaray, Umut ile ikinci gole çok yaklaştı ama Umut'un ceza alanı içi sağ çaprazından karşı karşıya pozisyonda vuruşunda top yan ağlarda kaldı.

82'GOL! Stephane Mbia (k.k)

66'Galatasaray'da bu kez de Hakan Balta bir sakatlık geçirdi ve oyun durmuş durumda.

65'Sarı kırmızılı ekipte Burak Yılmaz oyundan çıkarken Umut Bulut oyunda.

64'Galatasaray'da Burak Yılmaz, sağ çaprazdan ceza alanına girerken sakatlık yaşadı ve oyuna devam edemeyecek.

63'DİREK! Bu kez Galatasaray direğe takıldı. Yasin'in pasında topu alan Sinan'ın ceza alanı dışından sol köşeye yerden sert şutunda top direkten döndü.

63'Trabzonspor sol kanattan köşe vuruşu kullandı. Erkan'ın ceza alanına ortasında Muslera topun sahibi oldu.

62'Galatasaray'da Lukas Podolski'nin yerine Sinan Gümüş oyunda.

61'Sağ kanattan kullanılan köşe vuruşunda ceza alanına yapılan ortanın ardından savunma topu uzaklaştırdı ve Galatasaray ani bir atağa çıktı ama Sneijder'in pası hatalıydı.

60'Trabzonspor, ikinci kez direğe takıldı. Özer ve Erkan'ın paslaşmalarının ardından ceza alanı içinde topla buluşan Marin'in şutu önce savunmaya ve ardından direğe çarpıp kornere gitti.

59'Trabzonspor'da Erkan, Özer'den aldığı pasla sol çaprazdan ceza alanına girip ortasını yaptı ama Muslera topun sahibi oldu.

58'Sarı kırmızılı ekipte birazdan Sinan Gümüş oyuna dahil olacak.

57'Sağ kanattan gelişen Trabzonspor atağında Cavanda'nın ortasında savunma topu karşıladı. Ardından Marin, rakibinden topu kapıp kaleye şutunu çekti ama top az farkla dışarıya gitti.

56'Bu kez gelişen Galatasaray atağında Sneijder'in sol çaprazdan ceza alanına hareketlenen Carole'a pasında top savunmanın kontrolünde auta gitti.

55'Trabzonspor'da Marin, çalımlarla ceza alanı ön bölümüne kadar gelip ceza alanı içi sol çaprazındaki Erkan'a pasını verdi. Erkan'ın plase vuruşunda top Muslera'da kaldı.

54'DİREK! Trabzonspor direğe takıldı. Hızlı gelişen atakta N'Doye, ceza yayından ceza alanına girer girmez pasını sağ çaprazdaki Marin'e verdi. Marin, yerden Erkan'a oynadı. Erkan boş kaleye vuruşunu yaptı ama top üst direkten döndü.

53'İki takım da bu bölümde çok fazla pas hatası yapıyor...

52'Kullanılan serbest vuruşta Özer'in ceza alanına ortasında savunma topu uzaklaştırdı.

51'Bir başka Trabzonspor atağında Mbia, ceza alanına yakın bir noktada sol çaprazda Bilal'den sıyrılmak isterken yerde kaldı ve karar serbest vuruş.

50'Sol kanattan kullanılan köşe vuruşunda Özer'in ceza alanına ortasında Mustafa'nın arkaya aşırdığı topu savunma uzaklaştırdı.

49'Bordo mavililer çok etkili geldi. Özer, sol kanatta bulduğu boşlukla hızla ceza alanına girip yerden pasını verdi Carole topu kornere gönderdi.

48'Aynı kanattan paslaşılarak kullanılan köşe vuruşunun ardından Sneijder'in ceza alanına ortasında Onur topun sahibi oldu.

47'Sol kanattan gelişen Galatasaray atağında Podolski'nin pasında topu alan Sneijder'in ortasında savunmaya çarpan top kornere gitti.

46'Karşılaşmanın ikinci yarısı Trabzonsporlu oyuncuların vuruşuyla başladı.

45'Bir başka Trabzonspor atağında Marin'in pasında ceza alanına giren N'Doye, Semih'ten sıyrılmak isterken yerde kaldı ve penaltı bekledi ama oyun devam etti.

44'Bu kez sağ kanattan etkili gelişen Trabzonspor atağında Mbia'nın pasında topu alan Marin'in ceza alanına yerden ortasında savunmada Hakan topu karşıladı.

43'Sağ kanattan kullanılan köşe vuruşunda Özer'in ceza alanına ortasında ceza alanı içinde seken topu sol kanatta Erkan aldı ama onun pasında araya savunma girdi.

42'Sol kanattan gelişen Trabzonspor atağında Constant'ın ceza alanına ortasında Carole topu kornere gönderdi.

41'Bordo mavililer, çok bet bir pozisyondan yararlanamadı. Marin'in sağ kanattan ceza alanına ara pasında topu alan N'Doye, sağ çaprazdan dar açıdan karşı karşıya pozisyonda vuruşunu yaptı ama top uzak direğin yakınlarından dışarıya gitti.

40'Sol kanattan kullanılan köşe vuruşunda Özer'in kale sahasına sert ortasında Muslera topun kontrolünü sağladı.

39'Kullanılan serbest vuruşta Marin'in ceza alanına ortasında savunmaya yardıma gelen Burak topu kornere gönderdi.

38'Hızlı ve etkili gelişen Trabzonspor atağında Marko Marin ceza alanının hemen dışında sol çaprazda Semih'in darbesiyle yerde kaldı ve karar serbest vuruş. Semih, sarı kart gördü.

37'Cavanda'nın kaptırdığı top sonrasında topu alan Podolski, pasını Burak'a, Burak da Yasin'e verdi ama Yasin'in pasında araya savunma girdi.

35'Sağ kanattan gelişen Trabzonspor atağında Özer'in ceza alanına yerden ortasında Marin'i geçen topu Denayer aldı.

34'Gelişen Galatasaray atağında Podolski'nin Burak'a ara pası denemesinde araya savunma girdi.

33'Galatasaraylı oyuncular yarı alanlarından hızla çıkmak isterken Rodriguez, Mbia'nın darbesiyle yerde kaldı ve karar serbest vuruş. Mbia, sarı kart gördü.

26'Sağ kanattan gelişen Trabzonspor atağında Marin'in pasında topla buluşan Cavanda'nın ceza alanına ortasında top Muslera'da kaldı.

24'Etkili gelişen Galatasaray atağında Burak'ın pasında topu alan Podolski'nin ceza alanı dışından sert şutunda top üstten dışarıya gitti.

23'Sarı kırmızılılar uzun bir süre top çevirdikten sonra Rodriguez, sol kanattan ileriye koşu yapan Carole'a uzun bir pas attı ama top taca gitti.

22'Hüseyin Avni Aker'de tempolu, keyifli ve pozisyonu bol bir mücadele...

21'Trabzonspor, Marin ile gole çok yaklaştı. Sağ kanattan Özer'in ceza alanına ortasında uzak kale direği yakınlarındaki Erkan topu aldı ve topu sağına çekerek tam şut çekeceği anda Marin topa vurdu ama top direğin hemen yanından dışarıya gitti.

20'Sağ kanattan kullanılan köşe vuruşunda Bilal'in ceza alanına ortasında top kaleci Onur'da kaldı.

19'Kullanılan serbest vuruşta Bilal'in yerden ortasında boşta kalan topa Hakan vurdu. Seken topa Yaasin vurdu ama savunmadan bir kez daha seken top kornere gitti.

18'Hızlı gelişen Galatasaray atağında sağ kanatta topla buluşan Denayer'in pasında topu alan Burak, Constant'ın darbesiyle yerde kaldı ve karar serbest vuruş. Kevin Constant sarı kart gördü.

17'Bu kez Galatasaray çok hızlı çıktı. Rakip ceza alanının hemen dışında sol çaprazında topla buluşan Podolski, önde olan Onur'un üstünden aşırtma bir vuruş denedi ama çok kötü bir vuruştu ve top Onur'da kaldı.

16'Kullanılan serbest vuruşta Bilal'in ceza alanına ortasında savunma topu karşıladı ve Trabzonspor ani bir atak şansı yakaladı ama Galatasaray savunmasında Carole çok ama çok kritik bir müdahalede bulundu.

15'Galatasaray bu dakikada daha etkili olan taraf. Rakip ceza alanı yakınlarında sağ kanatta Burak, topu kontrol etmek isterken Douglas'ın darbesiyle yerde kaldı ve karar serbest vuruş.

14'Kullanılan serbest vuruşta Sneijder'in doğrudan kaleye göndermek istediği top baraja takıldı.

13'Sarı kırmızılı ekipte topun gerisinde Wesley Sneijder...

12'Sarı kırmızılılar rakip yarı alana yerleştiği anda topla buluşan Rodriguez, çalımlarla rakiplerinden sıyrılıp ceza yayının hemen dışında yerde kaldı ve karar serbest vuruş.

11'Yasin'in pasında topla buluşan Denayer'in ceza alanına ortalamak istediği top savunmaya çarpıp taca gitti.

9'Trabzonspor atağında sol kanatta topla buluşan Constant'ın ortasında N'Doye'nin vuruşunda top direkten döndü ama onun öncesinde ofsayt bayrağı kalktı.

8'Kullanılan serbest vuruşta Sneijder'in ceza alanına ortasında savunma topu karşıladı. Atağın devamında Carole'un ortasında Denayer için ofsayt bayrağı kalktı.

7'Bu kez sol kanattan gelişen Galatasaray atağında Burak, ceza alanı yakınlarında Mustafa'nın darbesiyle yerde kaldı ve karar serbest vuruş

6'Sarı kırmızılılar rakip yarı alanda yine baskı yaptı ve sağ kanatta köşe gönderi yakınlarında taç atışı kazandı.

5'Bordo mavililer, yine sağ kanattan çok etkili geldi. Okay'ın pasında topu alan Cavanda'nın ceza alanına ortasında Okay'ın kafa vuruşunda top üstten dışarıya gitti.

4'Bir başka Galatasaray atağında ceza alanına sağ çaprazdan koşu yapan Yasin'e atılan ara pasında Yasin, Erkan'dan sıyrılamadı.

3'Galatasaraylı oyuncular rakip yarı alanda yaptıkları baskıyla topu kazandı. Denayer'in pasında topu alan Yasin, sağ kanatta son çizgide rakibini geçmek isterken yerde kaldı ve faul bekledi ama oyun devam etti.

2'Trabzonspor sağ kanattan çok etkili geldi. Cavanda'nın ceza alanına ortasında Marin'in kafa vuruşunda Muslera uçarak topu iki hamlede kontrol etti.

1'İlk düdük çaldı ve karşılaşma Galatasaraylı oyuncuların vuruşuyla başladı.

Galatasaray Trabzonspor maçına çok az bir zaman kaldı. Trabzonspor Galtasaray maçı radyo dinle (ntv,trt radyo dinle) Bu müthiş maç başladığı anda sitemizde canlı yayın olacak. Galatasaray Trabzonspor maçı skor, kaç kaç olur büyük merak konusu. İşte maç detayları...

GALATASARAY TRABZONSPOR MAÇI 19 EYLÜL CUMARTESİ AKŞAMI SAAT 20:00'DA

GALATASARAY TRABZONSPOR MAÇI RADYO DİNLE 

TS GS MAÇI RADYO DİNLE 

Galatasaray ile Trabzonspor, Spor Toto Süper Lig'de yarın yapacakları maçla 120. kez karşı karşıya gelecek.

İki ekip arasında, Trabzonspor'un lige yükseldiği 1974-1975 sezonunda başlayan 41 yıllık rekabette yapılan resmi ve özel 119 karşılaşmanın 54'ünü Galatasaray, 38'ini Trabzonspor kazandı, 27 karşılaşmada ise taraflar birbirlerine üstünlük sağlayamadı. Lig, Türkiye Kupası, Cumhurbaşkanlığı Kupası, Başbakanlık Kupası, TSYD Kupası ve özel maçlar olmak üzere geride kalan karşılaşmalarda Galatasaray 157, Trabzonspor ise 130 kez gol sevinci yaşadı.


LİGDE DE GALATASARAY ÖNDE

Galatasaray, lig maçlarında galibiyetlerde rakibi Trabzonspor'un 11 farkla önünde bulunuyor.Ligde yapılan 84 karşılaşmanın 37'sini "Cim Bom" kazandı, 26 maçta gülen taraf Karadeniz ekibi oldu, 21 karşılaşma ise berabere sonuçlandı.Lig maçlarında Galatasaray 110, Trabzonspor ise 93 gol attı.Geçen sezon ligde yapılan maçları Trabzonspor, İstanbul'da 3-0, evinde de 2-1'lik skorlarla kazandı.

TRABZON'DAKİ LİG MAÇLARI

İki ekip arasında Trabzon'da yapılan lig karşılaşmalarında ev sahibi Trabzonspor, galibiyet sayısında rakibine iki farkla üstünlük kurdu. Trabzonspor, evindeki 42 maçta Galatasaray'ı 17 kez yenerken, ''Cim Bom'' ise bordo-mavilileri 15 kez mağlup etmeyi başardı. Trabzon'daki 10 karşılaşma da beraberlikle sonuçlandı.Trabzonspor'un sahasındaki 50 golüne, Galatasaray 54 golle karşılık verdi.

TRABZONSPOR'UN MUHTEMEL 11'İ:

Onur-Cavanda, Mustafa Yumlu, Douglas Franco, Constant- Mbia, Okay – Marko Marin, Mehmet Ekici, Erkan Zengin – N'Doye

SAKAT: Bourceanu, Bosingwa

BİLET FİYATLARI: Kale Arkaları: 20 TL, Maraton: 40 TL, Kapalı Kenar (A,D,E,H BLOK): 60 TL, Kapalı Orta (B,C,F,G BLOK): 80 TL, VIP: 200 TL, VIP ÖZEL: 1000 TL

Ligin ilk 4 haftasında yalnızca 5 puan toplayabilen, UEFA Şampiyonlar  Ligi'ne ise evinde 2-0'lık Atletico Madrid yenilgisiyle başlayan sarı-kırmızılı  ekip, zorlu Trabzonspor deplasmanında kazanarak hem 3 puanın sahibi olmak hem de  moral kazanma hedefinde. Fenerbahçe ile birlikte 10 puanla ligin zirvesinde yer alan  Trabzonspor karşılaşmasında Galatasaray, 3 oyuncusunu kullanamayacak. 

Ligde son oynanan Mersin İdmanyurdu maçında kırmızı kart gören ve 2  maç ceza alan kaptan Selçuk İnan, kritik mücadelede takımını yalnız bırakacak.  Tedavileri süren Hamit Altıntop ve Aurelien Chedjou'nun da bordo-mavili ekibe  karşı oynama şansı bulunmuyor. Trabzonspor-Galatasaray karşılaşması saat 20.00'de Hüseyin Avni Aker  Stadı'nda oynanacak ve müsabakayı Cüneyt Çakır yönetecek. 


Son haftalarda aldığı başarılı sonuçlarla ligde ikinci sıraya kadar yükselen Trabzonspor, Avni Aker Stadı'nda büyük düşüş yaşayan Galatasaray'ı konuk ediyor. Saat 20.00'de Hüseyin Avni Aker Stadı'nda oynanacak müsabakayı Cüneyt Çakır yönetecek. Her iki takım arasında ligde yapılan 84 karşılaşmanın 37'sini Cimbom kazandı, 26 maçta gülen taraf Karadeniz ekibi oldu, 21 karşılaşma ise berabere sonuçlandı. Lig maçlarında Galatasaray 110, Trabzonspor ise 93 gol attı. Geçen sezon ligde yapılan maçları Trabzonspor, İstanbul'da 3-0, evinde de 2-1'lik skorlarla kazandı.

Ligde tarihinin en kötü başlangıcını yapan ve taraftarlarını hayal kırıklığına uğratan Galatasaray, girdiği gol pozisyonu sayısıyla Fenerbahçe ve Beşiktaş'ı geride bırakmasına karşın puan durumunda rakiplerinin yanına yaklaşamadı.  Geride bıraktığımız dört haftada 35 gol pozisyonuna giren ve bu alanda 24'er kez pozisyona giren tarihi rakiplerini geçen sarı-kırmızılı takım, rakiplerine verdiği 17 gol pozisyonuyla da bu kulvardaki en cömert takım oldu.  1684 isabetli pasla bu alanda da Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın önünde olan Hamza Hamza21oğlu'nun öğrencileri, 29 isabetli şutla ligin en çok çerçeveyi bulan takımı.  29'u isabetli 89 ortayla bu alanda da liderliği bırakmayan Aslan'ın tüm bu istatistiklerdeki üstünlüğünü puan durumuna yansıtamaması dikkat çekti. İşte bu noktada Galatasaray istatistiklerdeki başarısını sonuca yansıtabilmek adına Trabzonspor karşılaşmasına büyük önem veriyor.

Bu dönüm maçımız

Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu dünkü antrenman öncesinde oyuncularından Atletico Madrid maçını unutmalarını istedi. Bu karşılaşmadan gereken dersleri çıkarmaları gerektiğini kaydeden sarı-kırmızılıların hocası, futbolcularından Trabzonspor maçına dönüm noktası olarak bakmaları gerektiğinin altını çizdi. Hamzaoğlu, “Size güveniyorum. Alacağımız galibiyetle üzerimizdeki karabulutları dağıtmalıyız” ifadelerini kullandı. Zorlu deplasmandan da alınacak olumsuz bir sonuçta taraftarların yönetime tepkisinin daha da artması bekleniyor. Atletico yenilgisi sonrasında sarı-kırmızılı tribünler Başkan Dursun Özbek'i istifaya davet etmişti.