KPSS ÖSYM sonuçları açıklandı. KPSS ÖSYM sonuçları bugün açıklandı. KPSS ÖSYM sonuçlarını tüm sınava kişiler merakla bekliyordu. KPSS ÖSYM sonuçlarını tıkla öğren. KPSS ÖSYM sonuçları açıklandı. Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri uyarınca, bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. Yerleştirme sonuçları, ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklandı. Adaylar yerleştirme sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Bu tercih döneminde toplamda 2159 kişinin atanacağı KPSS'de, 145 kişinin Ortaöğretim, 575 kişinin Önlisans, 1439 kişinin ise Lisans mezunlarından alınacağı açıklandı.  Atamaları yapılacak  178 kişinin üniversiteler, 1457 kişinin üniversite haricinde diğer kurumlar, 502 kişinin Kamu İktisadi Teşebbüsleri ve 22 kişinin diğer kurumlardaki kadrolara atanacağı öğrenildi.

KPSS 2. TERCİH SONUÇLARINIZI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ..

DEVLET PERSONEL BAŞKANLIĞI ATAMA DUYURUSU

Memur olmak isteyen kişilerin tercih kılavuzunda bulunan boş kontenjanlardan kendilerine en uygun olanları seçmiş olmaları suretiyle, kendileri gibi aynı boş kontenjanı tercih etmiş memur adaylarından en yüksek puan sahibi olandan başlamak üzere ÖSYM Başkanlığınca atamalar yapılmaktadır. Atama bilgileri ÖSYM Başkanlığı tarafından memur adaylarına ve Başkanlığa ait internet sayfasında kamuoyu ile paylaşılmaktadır.


KPSS Yerleştirme Kılavuzunda bulunan boş kadro ve pozisyonlara ÖSYM Başkanlığı tarafından KPSS tercih sonuçlarına göre ataması yapılan adayların, yerleştirildikleri kadro ve pozisyonun niteliklerini taşıyıp taşımadığı ilgili kurumda oluşturulan sınav değerlendirme komisyonunca tespit edilmesi üzerine atamaları kesinleşecektir.

E OKUL İÇİN TIKLAYINIZ! 

E OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ İÇİN TIKLAYINIZ! 

E OKUL YÖNETİM BİLGİ SİSTEMİ İÇİN TIKLAYINIZ! 


Okul öncesi eğitim kurumuna kayıtlar

Okul öncesi eğitim kurumlarına kayıtlarda ise e-okul sisteminde kayıt bölgesi belirleme zorunluluğu bulunmuyor. E-okul sistemi üzerinde kayıt bölgesi belirleyen il veya ilçelerde 30 Eylül 2015 itibarıyla 54-65 aylık çocukların kayıtları sistem üzerinden ilgili okulun kaydına aktarılıyor. Kayıt bölgesi belirlememiş il ve ilçelerde okul öncesi eğitime kayıtlar ise velilerin okul müdürlüğüne müracaatı ile yapılıyor.

Tüm çocukların en az bir yıl okul öncesi eğitim almış olarak ilkokul birinci sınıfa başlamalarını sağlamak amacıyla öncelikle çocukların okul öncesi eğitim kurumlarına kaydedilmesi sağlanacak. Bu çocukların eğitim talebi karşılandıktan sonra daha küçük yaşlardaki çocukların kaydı da yapılabilecek.

2015-2016  Öğretim Yılı Okul Öncesi - İlkokul - Ortaokul Kayıt Sorgulama İçin Tıklayınız

Okula kayıt olma yaşı  

M.11/ (6) İlkokula kayıt:

a) İlkokulların birinci sınıfına, kayıtların yapıldığı yılın eylül ayı sonu itibarıyla 66 ayını dolduran çocukların kaydı yapılır. Gelişim yönünden ilkokula hazır olduğu anlaşılan 60-66 ay arası çocuklardan, velisinin yazılı isteği bulunanlar da ilkokul birinci sınıfa kaydedilir.

b) Okul müdürlükleri, yaşça kayıt hakkını elde eden çocuklardan 66, 67 ve 68 aylık olanları velisinin vereceği dilekçe; 69, 70 ve 71 aylık olanları ise ilkokula başlamaya hazır olmadıklarını belgeleyen sağlık raporu ile okul öncesi eğitime yönlendirebilir veya kayıtlarını bir yıl erteleyebilir.

c) Nüfusa gerçek yaşından büyük veya küçük yazılmış olanların yaşlarının düzeltilmesi okul yönetimince velilerinden istenir. Bu öğrencilerden velisi üç ay içinde girişimde bulunmadığı veya bu işleri yapmadığı takdirde gereği yapılmak üzere il/ilçe millî eğitim müdürlüğüne bildirilir.

ç) Mecburi ilköğretim çağında olup herhangi bir sebeple okula kaydı yapılmamış okuma yazma bilmeyen çocukların kayıtları birinci sınıfa yapılır.

Bu hükümler çerçevesinde 2015-2016 Öğretim yılı için 2015 yılının Eylül ayının sonu itibariyle 66 aylık ve daha büyük olan çocuklar yaşça İlkokula kayıt hakkı kazanmış oluyorlar.  Bu Çocuklardan;

30 EYLÜL 2009 ve daha önce doğmuş olanlar( 72 aylık ve daha büyük olanlar) Okula ZORUNLU olarak kayıt ettirilmek zorundalar.

Ekim 2009, Kasım 2009 ve Aralık 2009 doğumlular (71,70,69 aylıklar) Okula kayıtları ZORUNLU, ancak Veliler çocuklarının ilkokula başlamaya hazır olmadığını belgelendirecekleri bir sağlık raporu ibraz ederek, çocuklarını okul öncesi eğitimine (anasınıflarına) kayıt ettirebiliyorlar ya da kayıtlarını bir yıl boyunca erteleyebiliyorlar.

Ocak 2010, Şubat 2010, Mart 2010 doğumlular (68,67,66 aylıklar) okula kayıtları ZORUNLU, ancak Veliler çocuklarının ilkokula başlamaya hazır olmadığını düşünüyorlarsa, Okula ibraz edecekleri bir dilekçe ile , çocuklarını okul öncesi eğitimine kayıt ettirebiliyorlar ya da ile kayıtlarını bir yıl erteleyebiliyorlar.

Nisan 2010, Mayıs 2010, Haziran 2010, Temmuz 2010, Ağustos 2010, Eylül 2010  doğumlular (65,64,63,62,61,60 aylıklar) Velisinin yazılı isteğine  bağlı olarak ilkokula kayıt ettirilebiliyorlar.

Ekim 2010 ve daha sonra doğanlar(59 ay ve daha küçük olanlar) hiçbir şekilde 2015-2016 Öğretim yılı için ilkokul 1. Sınıfa kayıt ettirilemiyorlar.
E-OKUL, KPSS ÖSYM sonuçları açıklandı. KPSS ÖSYM sonuçları bugün açıklandı. KPSS ÖSYM sonuçlarını tüm sınava kişiler merakla bekliyordu. KPSS ÖSYM sonuçlarını tıkla öğren. KPSS ÖSYM sonuçları açıklandı.

e-okul, veli bilgilendirme sistemi, e okul, yönetim bilgi sistemi, devamsızlık sorgulama, MEB, not bilgisi sorgulama, e-Okul Veli Bilgilendirme, E Okul Yönetim Bilgi Sistemi, e, okul veli bilgilendirme sistemi 2015, e okul veli girişi