Okulların açılma tarihinin hemen bayram sonrasına ertelenmesiyle giderlerin daha da arttığı Kurban Bayramı dönemi bankaların kredi kampanyalarına sahne oluyor. Müşterilerinin bayram alışverişi, okul masrafları, kurbanlık alımı, ulaşım, tatil ve diğer masraflarını karşılamak için kolları sıvayan bankalar 36 ay vade ve 250 bin TL'ye kadar kredi kullandırıyor. İlk taksit ödemeleri ise 2016 yılında başlıyor. İşte bankaların bayram ve kredi kampanyaları: 
Garanti: “Bayram Kredisi” kampanyası kapsamında ayda 375 TL taksitle 36 ay vadeli 10 bin TL'lik ihtiyaç kredisini 50 TL dosya masrafıyla kullandırıyor. 
Akbank: Hem bayram hem de okulların açılması sebebiyle “Sonbahar Kredisi” kampanyası başlatan Akbank, 75 bin TL'ye kadar kredi kullandırıyor. Akbank, 12 bin TL tutarındaki krediyi ayda 434 TL taksitle 36 ayda ödeme fırsatı sunuyor. 
Yapı Kredi: Bankanın 28 Eylül'e kadar geçerli olacak “Bayrama Özel İhtiyaç Kredisi” kampanyası ile 36 aya varan vadelerde kredi kullanılabiliyor. 
İş Bankası: “Geleneksel Bayram Kredisi” kampanyası kapsamında tüm bireysel ihtiyaçlar için 50 bin TL ve 36 aya kadar kredi kullanılabiliyor. Maaşını İş Bankası aracılığıyla alanlara özel indirimler de uygulanıyor. Ayrıca nakde ihtiyaç duyan esnaf ve KOBİ'ler de 36 aya vade ile 150 bin TL'ye kadar kredilerden faydalanabiliyor.
ING Bank: “İhtiyacı Olana Mola” kampanyası ile 20 bin liraya kadar kredi imkânı sunuyor. Yüzde 1,34 faiz oranına sahip ihtiyaç kredisi kampanyasında ilk taksit Ocak 2016'da başlıyor. 
Vakıfbank: Günde 12 TL'ye kredi kullandıran Vakıfbank, “Geleneksel Bayram Kredisi” kampanyasıyla 363 TL'den başlayan taksitlerle 50 bin TL'ye kadar kredi kullandırıyor. 
TEB: Bayram döneminde 12 ay vade ile müşterilerinin 3 bin TL'lik nakit ihtiyaçlarını, yüzde 1,10 faizle ve aylık 271 TL geri ödeme avantajıyla karşılıyor. Banka ayrıca, 3-36 ay vade ve yüzde 1,30 faizle okula dönüş kredisi sunuyor. 
Ziraat Bankası: Maaşını Ziraat'ten alan emekli müşteriler, aylık yüzde 1,31 faiz oranıyla İhtiyaç Kredisi'nden faydalanıyor. 
Denizbank:  4 bin TL'ye kadar bayram kredisi veren banka ayrıca, esnaf ve KOBİ'lere 36 ay vade ile 250 bin TL'ye kadar kredi veriyor. İlk ödeme ise Ocak 2016'da başlıyor.