TİKA Bakü Program Koordinatörlüğünce düzenlenen sertifika törenine TİKA Başkanı Serdar Çam, Bakü Koordinatörü Mustafa Haşim Polat, milletvekilleri, akademisyenler, eğitimciler ve çok sayıda kursiyer katıldı. Kurumun faaliyetleri ve eğitim programlarına ilişkin bilgi veren Çam, birçok nitelikli ve gelişmiş projeyi Azerbaycan ile yürüttüklerini söyledi. Çam, "Bu, aynı zamanda iki güçlü devletin dünyaya verdiği güzel bir mesaj. Bu, iki devlet olan bir milletin hissiyatının projelere yansımasıdır" dedi. TİKA'nın 1992'de kurulması ve Türk Cumhuriyetleri'nin bağımsızlığa kavuşmalarıyla kardeşliğin gereği olarak bu ülkelerde faaliyete başlandığını anımsatan Çam, sadece Azerbaycan'a değil, diğer ülkelere ortaklaşa Türk Dünyası'nın projelerini sunmaya çalıştıklarını anlattı.
Çam, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu çerçevede bugün çeşitli alanlarda sertifikalar dağıtıldı. Bugün burada bilişim güvenliği, kültür-sanat, finans, işletmecilik gibi pek çok alanda gençlerin daha nitelikli işlerde istihdam edilmesine dönük eğitim çalışmalarının mutlu sonunu icra ediyoruz. Bu yıl itibarıyla yaklaşık bin kursiyere sertifika verdik." 
TİKA Başkanı Çam'a, Azerbaycanlı ebru sanatçısı ve hattat Zaur Orucov'un Azerbaycan ve Türk bayraklarını resmettiği ebru tablosu hediye edildi.