Ülkücüler İstanbul'da Beşiktaş'a, Ankara'da ise Kızılay Meydanı'na akın etti. Kızılay Meydanı'ndan HDP genel merkezine yürüyen yaklaşık 200 kişilik bir gruba ise polis müdahale etti. Binada küçük çapta yangın çıktı. Yangının molotof kokteyli ile çıkmış olabileceği üzerinde duruluyor.

Ankara'da akşam saatlerinde teröre lanet yürüyüşü sırasında bir grup, HDP Genel Merkezi'ne saldırdı. HDP Genel Merkezi çok sayıda kişi tarafından taşlanmasının ardından olaylar büyüdü. 


HDP'nin Ankara Balgat'ta bulunan Genel Merkezi'ne saldıran bir grup, güvenlik barikatını aşarak binaya girmeyi başardı. Yöneticilerin içeride bulunduğu bir sırada binaya ulaşan saldırganlar, içeride bulunan eşyaları tahrip etti ve alt katı ateşe verdi. 

HDP Genel Merkezi'nin ikinci katı tamamen yanarken, 6 katlı binanın yakılmaya çalışıldığı bildirildi. 

Saldırıda binanın kapı ve pencerelerinin kırıldığı bildirildi.HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan, ateşe verilen binadaki yangının söndürüldüğünü, mahsur kalanların dışarı çıkarıldığını duyurdu.Çevik Kuvvet ve itfaiye ekipleri olay yerinde. HDP yetkilileri de, saat 23:00'e doğru bina çevresinin kontrol altına alındığını söylediler. Sokak güvenlik amacıyla tamamen kapatıldı. Küçük bir grup olay yeri yakınında halen protesto eylemini sürdürüyor.İSTANBUL

İstanbul'un birçok ilçesinde vatandaşlar, terör saldırılarını protesto ediyor. Binlerce Ülkücü, çevre ilçelerden Beşiktaş'a şehitler için yürüdü.

İstanbul'da protestoların bir diğer adresi Kadıköy'deki Caddebostan Sahili oldu. Eline Türk bayraklarını alan insanlar burada yürüyerek terörü lanetledi.

10 BİN ÜLKÜCÜ KIZILAY'DA


10 bine yakın Ülkücü Ankara Beşevler'den Kızılay Meydanı'nda yürüyerek yaşanan son terör olaylarını protesto etti.HDP GENEL MERKEZİNE SALDIRI

Ülkücü gruptan yaklaşık 200 kişi daha sonra Büklüm Sokak'a doğru çıkmaya başladı.Grubun arasından da HDP genel merkezine giren kişi ya da kişiler binayı ateşe vermek istedi. Yangın çıktı. Yangının hemen ardından içeridekiler dışarı çıktılar. İtfaiye kısa sürede müdahale ederek yangını söndürdü.

HDP genel merkezinin giriş kısmında hasar meydana gelirken can kaybı ya da yaralanan olmadı.MOLOTOF ATILMIŞ OLABİLİR

Saldırıyı gerçekleştiren 1 kişi terörle mücadele ekipleri tarafından gözaltına alındı. Polis molotof kokteyli atılarak ya da binanın giriş kısmındaki yanıcı maddelerin ateşe verilmesiyle yangının çıkmış olabileceği ihtimalleri üzerinde duruyor.