Esnaf tarafından yakalanan A.İ. karakola teslim ettiği ve sahte kimlik kullandığı belirlenen A.İ.’nin 3 farklı dolandırıcılık suçundan arandığı, 4 yıl önce de açık cezaevinden firar ettiği ortaya çıktı.

Kozyörük Mahallesi’nde tekstil işletmesi bulunan Ahmet Sinan Öztürk, binasını satışa çıkararak ilanını internette yayınladı. Bir süre sonra ilan sahibi ile irtibat kuran A.İ., lüks otomobille görüşmeye gelerek binayı satın alacağını söyledi. İkinci gelişinde ise ortak olmak istediğini söyleyerek Öztürk’ten 9 bin 500 lira elden para aldı. Çevre esnafa da binayı satın aldığını söyleyerek yaklaşık 20 bin liralık boya, dış cephe ve elektrik işlerini yaptırdı.

ESNAF TAVIRLARINDAN ŞÜPHELENİNCE...
Esnaf ve işletme sahibi Ahmet Sinan Öztürk, A.İ.’nin tavırlarından şüphelenerek çevrede yaptıkları araştırmada, sahte kimlik kullandığını ve dolandırıcı olduğunu öğrendi. İşletmeye çağrılan A.İ., esnaf tarafından yakalanarak karakola götürüldü. Yapılan incelemede sahte kimlik kullandığı belirlenen A.İ.’nin 3 farklı dolandırıcılık suçundan arandığı, 2012 yılında ise Bilecik Gölpazarı Açık cezaevi’nden firar ettiği anlaşıldı. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen A.İ., cezaevinden firar etmek ve dolandırıcılık suçlarından tutuklanarak cezaevine konuldu. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.