Dünyada hızla yayılan manipülasyon tedavisi, 3 insandan birinde görülen fıtık rahatsızlığını ağrısız ve sızısız yok ediyor. Bursa'da bel ve boyun fıtığında elle fiziki tedavi uygulayan uzman Dr. Ali Şahabettinoğlu, elle tedavi ile hastaların yüzde 98'inin iyileştiğini, sadece 1-2 hastada ameliyat gerektiğini söyledi. 


7 yıldır bel fıtığı ve şiddetli bacak ağrısı çeken Sevgi Bayav (60), manipülasyon tedavisi ile 3 seansın sonunda ağrılarından kurtuldu. Artık daha rahat hareket ettiğini belirten Bayav, "Şiddetli bel ve bacak ağrılarım vardı. Yürüyemez hale gelmiştim. 7 yıldır bu ağrıları çekiyordum, Ali Bey'i televizyonda izleme fırsatı buldum ve kliniğine geldim. 3 seanslık süren tedavinin ardından iyileştim. Ağrılarımdan kurtuldum. Ameliyat olmaktan çok korkuyordum. Daha evvel de fizik tedavi görmüştüm, ancak işe yaramadı. Bu tedavi uygulandığında ağrılarımı yendim. Artık hareket etmem daha rahat. Bu tür rahatsızlıkları çekenlere Ali Bey'e gelmelerini tavsiye ediyorum" dedi. 


Manipülasyon tedavisin ilaçsız ve ameliyatsız bir tedavi olduğunu belirten uzman Dr. Ali Şahabettinoğlu, "Manipülasyon tedavisi bel, boyun ve bacak gibi rahatsızlıklar çeken hastalar için oldukça etkili bir tedavi yöntemidir. Rahatsızlığın olduğu bölgeye ellerle bir takım açma, germe, bastırma gibi hareketler yapıyoruz. Haftada bir veya iki seans tedavi uyguluyoruz. Ağır rahatsızlıklar için 10 seansa kadar çıkan tedavilerimiz oluyor. İlaçsız bir tedavi yöntemi olduğu için yan etki içermiyor. Özellikle boyun ve bel fıtıklarında 100 hastanın 98'inde olumlu sonuçlar veriyor. Hastamız Sevgi hanım bize geldiğinde 7 yıl süren bel ve bacak ağrıları söz konusuydu. Muayene ettik ve MR sonuçlarına baktık. Ameliyatsız olarak tedavi edilebileceğine karar verdik. Daha sonra da hastamızın tedavisine başladık. Kısa sürede hastamızı eski sağlığına geri kavuşturduk. Şimdi sadece kontrollerini yapıyoruz. Kendisine birtakım egzersizler verdik. 3 seans sonunda günlük aktivitelerini rahat bir şekilde yapar hale geldi" diye konuştu.